Menüsü

Air Nostrum

Advertisement

En uygun Air Nostrum uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Air Nostrum

Air Nostrum

Air Nostrum 23 Mayıs 1994 yılında İspanya’nın Valensiya kentinde kurulan bir havayolu şirketidir. Şirkt Mayıs ayında kurulmasına karşın ilk uçuşlarını Aralık 1994 yılında gerçekleştirmiştir. Air Nostrum Avrupa’nın Güney bölgesine tarifeli ve charter uçak seferleri düzenlemektedir. Taşıyıcı ayrıca İspanya’nın önde gelen bölgesel havayolu şirketi konumundadır. Air Nostrum yılda 71 bin uçak seferi düzenlemiş ve 3,7 milyol yolcu taşıma başarısı göstermiştir. Havayolu şirketi 7 Avrupa ve Kuzey Afrika ülkelerindeki yaklaşık 60 havalimanından günlük 200 uçak seferi düzenelemektedir. Air Nostrum kurlulduğu günden bu yana 2 milyon uçak seferine ve 68 milyon yolcu sayısına ulaşmıştır. Şirket bugün 1500 çalışanı ve 58 ulaşım noktası ile müşterilerine havayolu hizmeti vermektedir. Air Nostrum Iberia Regional havayolu şirketi ile partner olarak, fakat bağımısız olarak faaliyet göstermektedir

Bagaj

Air Nostrum yolcuları için kabin bagajı limitleri olarak 56x45x25 cm boyutu belirlemiştir. Kayıtlu bagaj olarak ise 158 cm boyut ve 23 kg ağırlık sınırlaması belirlenmiştir. Yolcların kayıtlı bagaj ağırlık limitini aşması durumunda eksta ücrete tabii tutulmaktadırlar. Yolcular için uçağa alınması izin verilen maksimum bagaj limiti ise 32 kg dır.

Rezervasyon sınıfları

Air Nostrum havayolu şirketi yolcularına Ekonomi, Business Class, Business Club ve Business Plus rezervasyon seçenekleri ile zengin bir hizmet seçeneği de sunmaktadır.

 

Online check- in

Air Nostrum Havayolu şirketi müşterileri için online check-in hizmeti sunmaktadır. Online check-in hizmeti uçağın kalkış saatinden 24 saat öncesinde başlayarak bitiş süresi seçilen destinasyona göre 60, 90 ve 180 dakika olarak değişmektedir.

Filo

Havayolu şirketi 5 adet ATR 72-600, 9 adet Bombardier CRJ-200, 13 adet Bombardier CRJ-900 ve 10 adet Bombardier CRJ-1000 uçaklarından oluşmak üzere toplam 37 filosu ile hizmet vermektedir

Valencia Havalimanı

Valencia Havalimanı diğer bilinen adıyla Manises Havalimanı İspanya'nın Valencia kentinde yer almaktadır. Havalimanı  İspanya'nın en kalabalık 8. havalimanı olarak faaliyet göstermektedir. Havalimanı  Valencia'ya 8 km mesafede yer almaktadır.  Havalimanından yaklaşık 15 Avrupa ülkesine uçuşlar gerçekleşmektedir. Havalimanının bir tane terminali ile bir pisti ile hizmet vermektedir. Son olarak 2012 yılı verilerine göre havalimanı yaklaşık 5 milyon yolcuyu ağırmış ve 60 bine yakın uçak seferine ev sahipliği yapmıştır. Havalimanı ayrıca Air Nostrum havayolu şirketinin de merkez havayollarından biri konumundadır.

Yemek

Air Nostrum müşterilerine oldukça zengin bir yemek seçeneği sunmaktadır. Yolcular arka yolcu koltuklarında yer alan yemek menü listersinden seçimlerini yapabilirler. Menüde kahve, çay ve , bitkisel içecekler, sıcak çikolata, meşrubat ve su gibi sıcak ve soğuk içecekler yer alırken, bisküvi, fındık, cips ve diğer tuzlu çerez öğelerin çeşitliri de yer almaktadır. Yolcular ayrıca çeşitli alkollü içeceklerden de yararlanabilmekteler.  

Ek hizmetler

Air Nostrum yolcularına ek olarak yolcularına yolculukları boyunca rahat etmeleri adına wifi hizmeti sunmaktadır. Ayrıca yolcular yolculukları boyunca güncek gazetelerden de yararlanabilmekteler.