Menüsü

Monarch Airlines

En uygun Monarch Airlines uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Monarch Airlines

Monarch Airlines İngiltere merkezli düşük maaliyetli bir havayolu şirketidir. Akdeniz, Kanarya Adaları, Kıbrıs, Mısır, Yunanistan ve Türkiye gibi ülkelere olmak üzere 40’ın üzerinde noktaya tarifeli havayolu ulaşımı sağlamaktadır. % Haziran 1967 yılında kurulan havayolu şirketi yaklaşık yarım asırlık bir geçmişe sahiptir. Havayolu şiketinin işlevi ve ticari merkezi Luton Havalimanıdır.

Bagaj

Monarch Airlines tarafından belirlenen bagaj limitleri kayıtlı bagaj için 1 adet ve 20 kg ağırlığından oluşmaktadır.  Kabin bagajı sınırlamasındakı rakamlar ise 1 adet, 56 x 40 x 25cm boyutları ve 10 kg olarak ifade edilmiştir. 

Rezervasyon sınıfı

Havayolu şirketi düşük maaliyetli olması nedeniyle düşük maaliyete üstün hizmet vermeyi hedeflemesinden dolayı tek tarifeli bir rezervasyon sınıfı ile hizmet vermektedir. 

Online check- in

Monarch Airlines müşterilerine daha kolay bir yolculuk geçirebilmeleri adına online check-in hizmeti sunmaktadır.  Online check-in işlemleri uçağın kalış saatinde 24 saat kala başlamaktadır. 

Filo

Havayolu şirketi müşterilerine Airbus A320-200 ve Airbus A321-200 uçaklarından oluşmakta olan filosu ile hizmet vermektedir. Toplam uçak filo sayısı 34 olarak belirtilmiştir. 

Luton Uluslararası Havalimanı

Havalimanı İngiletere’nin Luton şehrinde hizmet vermektedir.  Havalimanı Heathrow, Gatwick ve Stansted havalimanlarınan ardından Londra’da hizmet vermekte olan dördüncü havalimanıdır. Havalimanı Luton merkezine sadece 2,8 km mesafede yer almaktadır. 2015 yılı verilerine göre havalimanı 12,263,505 yolcuyu ağırlamıştır. Havalimanına ulaşım demiryolu ve karayolu üzerinden gerçekleşmektedir. Havalimanına ulaşım ağırıklı olarak Green Line ve National Express otobüs servisleri vasıtası ile yapılmaktadır. 

Yemek

Havayolu şirketi müşterilerine tek tarifeli rezervasyon sınıfı ile hizmet vermesine karşı oldukça kaliteli bir yemek hizmeti sunmaktadır. Şirketin sunduğu yemek menüsünde kahvaltılar, sıcak ve soğuk yemekler, sandiviçler, paket gıdalar, sıcak ve soğuk içeceklerden oluşan bir yemek hizmeti sunulmaktadır.

 

Ek hizmetler

Havayolu şirketi müşterilerine uçakta yolculukları boyunca incelemeleri adına dergiler sunmaktadır.