Menüsü

Aigle Azur

Advertisement

En uygun Aigle Azur uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

Get to know more about Aigle Azur

Aigle Azur

Société Aigle Azur Transports Aériens  Tremblay-en merkezli, Paris’e yakın bir Fransiz havayolu şirketidir. İç hat ve uluslararası uçuşlar düzenlemektedir, ayrıca Cezayir, Fas, Tunus, Portekiz, İtalya, Mali için cargo hizmetleri de sağlamaktadır. Ticari işletme merkezi Orly havaalanı ve Charles de Gaulle Paris havalanıdır. Aigle Azur havayolu IATA tarafından onaylı ve aynı zamanda IOSA belgesine sahiptir.
Nisan 1946 yılında Silvejn Florjrat tarafından tamamen özel ve bağımsız olarak kurulmuştur.1950’lerin başlarında Aigle Azur havayolu Afrika ve Asya-Pasifik bölgelerine uzun menzilli uçuşlar düzenlemeye başlamıştır. 70 ‘li yıllarda  Lucas Aviation adı altında bölgesel havayolu olarak yeniden düzenlenmiştir.
Lucas Aviation ilk etapta Lucas Air Transport adı olarak faaliyetlerini gerçekleştirmiş ve aynı zamanda yıl boyunca Deauville ve London Gatwick arasında uçuş düzenlemiştir. Daha sonrasında şirket ismini Lucas Aigle Azur olarak değiştirmiştir. 2001 yılı itibari ile şirketin yeni sahibi Groupe GOFAST tarafından  havayolu ismi şu anki ismini alır. 2007 yılında havayolu çalışanı sayısı 450 ulaşır. Şirketin ilk hedefleri arasında kısa menzilli destinasyonlara da uçuş düzenlemek olmuştur. Böylece ilk olarak filosunu yenilemekle başlamıştır – Boeing 737 modeli uçaklar Airbus 320 modelleri ile değiştirilmiş. 23 Ekim 2012 tarihinde HNA Groupe şirket hisselerinin % 48 satın alarak, Group GOFAST ‘ dan sonra ikinci büyük hissedarı olmuştur.
Havayolu sadık yolcularuna Azur Plus adı altında yolcu programı sunmaktadır. Transaero Havayolları, Sata International, Corsair International havayolları ile işbirliğindedir.

Bagaj

Ekonomi sınıfı kabin bagajı sınırlamaları- maksimum 10 kg/ 40 x 55 x 20 cm boyutlarında. Business sınıfında ise 15 kg kadar izin verilmektedir.
Kayıtlı bagaj- seçilen sınıfa ve destinasyona göre değişiklik gösterebilmektedir.
Cezair uçuşlarında- Ekonomi 30 kg/ Business- 40 kg
Mali uçuşlarında- Ekonomi -35 kg/ Ekonomi Premium – 40 kg
Portekiz uçuşlarında – 20 kg

Rezervasyon sınıfları

Aigle Azur havayolları müşterilerine  3 farklı uçuş sınıfı sunmaktadır. Bu yolcu sınıfları Ekonomi, Ekonomi, Premium ve Business olarak ayrılır.
Uçak kabininde yolcunun seyahat rahatlığı açısından tüm detaylar düşünülmüştür.Ekonomi  sınıfında yolculara  konforlu , (sièges inclinables à 10.8°) deri koltuklar sağlanmaktadır. Aigle Azur hava yolları yolcularına seyahat boyunca  sıcak,soğuk yiyecek ve içecek servisi vardır.Check-in işlemleri online ve mobil üzerinden  yapılabilmektedir.Ekonomi Premium tercih eden yolcular Paris-Orly Sud havaalanında bulunan check-in terminallerinden ve Paris-Orly Sud özel bekleme salonlarından yararlanabilirler.Business sınıfın yolcuları öncelikli check-in  yapabilir ve uçağa binebilir ayrıca bazı havaalanlarındaki bulunan VİP bekleme salonları kullanma imkanı vardır.Business sınıf yolcuları günlük ve haftalık çıkan dergi ve gazeteleri okuma fırsatından yararlanabilirler.

Online check-in

Havayolunda online check- in hizmeti de sunulmaktadır. Uçuşunızdan 48 önce başlamakta olup, planlanan uçuşa 3 saat kalana kadar yapabilirsiniz.

Filo

Mart 2015 verilerine göre, havayolu filosu topam 10 uçaktan oluşmaktadır, bunlar- Airbus A319- 3 ad. ve Airbus A320 – 7 adet uçak.

Paris-Orly Havalimanı

Paris-Orly Havalimanı (kısaca Orly Havalimanı) Fransa'nın başkenti Paris'e yakın Orly bölgesinde yer alan uluslararası havalimanıdır. Toplam yolcu sayısı bakımından Charles de Gaulle Havalimanı'nın ardından Fransa'nın ikinci havalimanı olan Orly, iç hat uçuşlar baz alındığında Fransa'nın en işlek havalimanıdır.
Orly havalimanında başta Avrupa şehirleri olmak üzere; Afrika, Orta Doğu, Güneydoğu Asya, Kuzey Amerika ve Karayip Adaları şehirlerine uçuşlar bulunmaktadır. 2013 yılında Orly havalimanı'ndan uçuş gerçekleştiren toplam yolcu sayısı 28,274,154'tür.
Orly havalimanı; aynı zamanda 1983'te Ermeni ASALA örgütü tarafından yapılan bombalı saldırının gerçekleştiği mekan olarak da bilinmektedir. Saldırıda 2'si Türk, 8 kişi ölmüş, 28'i Türk, 55 kişi de yaralanmıştır.

Yemekler

Business sınıfında yolcular şampanya ve hafif atıştırmalıklarla karşılanır. Uçuş saatine göre kahvaltı, öğle yemeği veya akşam yemeği ikram edilir. Aynı zamanda alkollü, alkolsüz içecekler setvis edilmektedir.
Ekonomi ve Ekonomi premium sınıfında da ücretsiz yiyecek ve içecek ikram edilir.

Ek hizmetler

Havayolu sadık yolcularına Azur Plus adı altında yolcu programı sunmaktadır. Yolcular her seyahatlerinde para puna toplayarak çeşitli indirimlerden faydalanabilirler.