Menüsü

Genel Bilgi

eSKY Mesafeli Satış Sözleşmesi
Genel Hüküm ve Koşulları
Ve
Ön Bilgilendirme

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Nisan 2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uyarınca hazırlanmış "Sözleşme Genel Hüküm ve Koşulları" ve buna dair ön bilgilendirme aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

eSKY Seyahat Arama Turizm Ticaret Ltd. seyahat acentesinin internet sitesine hoş geldiniz (www.eSKY.com.tr).

Lütfen internet sitemizi kullanmadan önce, Genel Hüküm ve Koşulları ve buna bağlı olan, Internet Uçuş Rezervasyon Sistemini dikkatlice okuyunuz.

Yazı da diğer türlü belirtilmediği sürece, büyük harfle başlayan aşağıdaki terimler takip eden anlama gelmektedir:

eSKY Seyahat Arama Turizm Ticaret Ltd. merkez ofisi Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:28 Kat: 1 Üsküdar Posta kodu: 34662, İstanbul, Mersis Numarası 0380053571800011 olan Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre kurulmuş olan bir şirketi temsil etmektedir (Bundan böyle eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. olarak adlandırılacaktır).

eSKY Seyahat Arama Turizm Ticaret Ltd. ticaret sicil numarası: 927103-0, VERGI DAİRESİ: 034277 ÜSKÜDAR - 3800535718 ile tescilli bir seyahat acentesidir. eSKY Seyahat Arama Turizm Ticaret Ltd. www.eSKY.com.tr ‘de bulunan İnternet Uçuş Rezervasyon Sisteminin yöneticisidir İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemi, geleneksel ve düşük maliyetli hava yolları tarafından işletilen yerel ve uluslararası uçuşlar için uçak biletleri arama, seçme ve rezerve etme fırsatını kullanıcılarına sunan bir sistem anlamına gelmektedir. www.eSKY.com.tr üzerindeki İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemi, Avrupa ve dünya çapındaki çoğu Düşük Maliyetli Havayolu Şirketlerine erişim temin eden bir sisteme bağlı olduğu gibi, aynı zamanda WorldSpan ve Amadeus küresel rezervasyon sistemlerine de bağlıdır.

Kullanıcı ya da Siz kavramları, bu internet sitesini ve/veya İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemini kullanan herhangi bir gerçek kişi anlamına gelmektedir.

Seyahat Hizmeti/Hizmetleri, aşağıda sayılan herhangi bir ya da tüm hizmetler anlamına gelmekte olup şu şekilde sınıflandırılmıştır: uçak bileti satın alma, seyahat etkinlikleri planlama ve yönetme.

Tedarikçi, Seyahat hizmeti/hizmetlerini tedarik eden herhangi bir gerçek ya da tüzel kişi anlamına gelmektedir.

Düşük maliyetli havayolu, genellikle uçuşlarının çoğunu, bilindik havayollarından daha ucuza yapan ama diğer taraftan, bagaj ağırlığı, ödeme koşulları ve hal-i hazırda kesilmiş biletler üzerinde muhtemel uçuş değişiklerinde bulunma gibi özel kısıtlamaları olan bir havayolu şirketi ya da hava taşıyıcısı anlamına gelmektedir. Düşük maliyetli hava yolu şirketleri ayrıca, İndirimli ya da Düşük maliyetli taşıyıcı (LCC) olarak da bilinirler. www.eSKY.com.tr’nin İnternet Rezervasyon sistemi, aşağıdaki Düşük maliyetli havayolları ile çalışmaktadır.

Aer Arann, Aer Lingus, Air Iceland, Air Europa, Air Rarotonga, Air Southwest, Airasia, AirTran Airways, Atlas Blue, Aurigny, Baboo Airways, Blu Express, Blue 1, BlueAir Business Aviation, Blue Islands, BMIbaby, CanJet, Centralwings, Cimber Air, Corendon, Darwin Airline, easyJet, EuroManx, Evolavia, Excelairways, First Choice, FlyBe, flyglobespan, flythomascook.com, Freedom Air, Germanwings, Ghana International Airlines, Golden Air, Gotlandsflyg, Great lakes аviation, Gulfstream intl Airlines, Hapag Lloyd Express, Helvetic, Highland airways, Iceland Express, Intersky, Jet2, Jet4you, Jet Blue Airways, JetairFly / TUI Airlines Belgium, Kullaflyg, Kulula, Luxair, Lydd Air, Malmo Aviation, Monarch Airlines, My Way Airlines, MyTravel, Nature Air, Nordic Regional, Norwegian, Ryanair, Scandjet, Sky Europe, Skytrans Airlines, Smart Wings, Southwest, SpiceJet, Spirit Airlines, Sterling, Stockholmsplanet, Sun Country Airlines, SunExpress, TAM, ThomasCookAirlines.com, Thomsonfly, Transavia, USA 3000 Airlines, Viking Airlines, Vildanden, Vintage Props & Jets, Virgin Blue, Volareweb, Vueling, WestJet Airlines, Welcome Air, Winair, Wizz Air, Zambian.

Not: Düşük maliyetli havayolları IATA’nın Genel Hüküm ve Koşullarına Tabi Değildir.

Yukarıdaki her bir Düşük maliyetli havayolu şirketinin hüküm ve koşulları ve ücretlerine, www.eSKY.com.tr’den ulaşılabilir ya da bunlar direkt olarak havayollarının internet sitelerinde bulunabilir.

 1. GENEL KOŞULLAR

  1. Bu internet sitesi, İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemini kullanmak için eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’nin Genel Hüküm ve Koşullarını kabul etmiş olmalısınız. Genel Hüküm ve Koşullar, internet sitesine girdiğiniz andan itibaren sizin için bağlayıcı hale gelirler ve telefonla talimatı verilenler de dahil eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD tarafından temin edilen tüm hizmetler için yürürlüktedirler. İnternet sitesine mümkün olan herhangi bir şekilde erişerek ve onu kullanarak, bu Genel Hüküm ve Koşullara uymayı kabul etmiş ve eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD ile yasal olacak bağlayıcılığı olan sözleşme ilişkisi içerisine girmiş bulunursunuz. Bu yüzden, bu Hüküm ve Koşulları dikkatlice okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bunları kabul etmemeniz halinde, internet sitesini ve İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemi temin eden hizmetleri kullanmayı sonlandırmalısınız. Eğer, Genel Hüküm ve Koşullar hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle irtibata geçmekten çekinmeyiniz: info@esky.com.tr.

  2. Herhangi bir yanlış yorumlamanın önüne geçebilmek adına, işbu Genel Hüküm ve Koşulların, sadece www.eSKY.com.tr aracılığıyla uçak bileti satın alma ve eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD tarafından temin edilen diğer hizmetlerin işbu platform üzerinden edinilmesine dair hükümleri kapsadığını önemle belirtmek isteriz. Seyahat hizmetleri rezervasyon ücretleri, ekstra ya da fazla kilo bagaj ücretleri, bilet iptali ücretleri vb. de dahil olmak üzere ama bunlarla sınırlı olmamak koşuluyla taşıma koşulları, ilgili taşıyıcının ya da Seyahat hizmeti Tedarikçisinin özel tarife, hüküm ve koşullarına tabidir. Bu yüzden, bu hüküm ve koşulların kabul edilmesi uçak bileti satın alma ya da herhangi bir diğer seyahat hizmeti kullanımı için ön koşul olup, hizmet sağlayıcının kendisine ait hüküm ve koşullarının da dikkate alınmasını önemle rica ederiz. Herhangi bir rezervasyon yapmadan önce, lütfen işbu koşullarla birlikte hizmet sağlayıcılarının koşullarını da dikkatlice okuduğunuzdan ve gerektiğinde ilgili tarife ve/veya genel koşulları anlayıp kabul ettiğinizden emin olunuz. Bazen, tarifeler İngilizce yayınlanmaktadır. Eğer, doğrudan havayolu şirketi tarafından temin edilen tarifeleri ya da diğer Seyahat hizmeti/hizmetleri Tedarikçisinin genel hüküm ve koşullarını okumak ve/Veya anlamakta zorluk çekiyorsanız, lütfen eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’nin seyahat danışmanlarının desteğini istemek konusunda tereddüt etmeyiniz. Tarife ve/Veya Tedarikçinin genel hüküm ve koşullarını kabul etmemeniz durumunda, sizden derhal başlamış olduğunuz rezervasyon prosedürünü durdurmanızı, İnternet Uçuş Rezervasyon Sisteminin kullanımı ile yapılan aramanın bir sonucu olarak bulunan diğer tarifeleri ve/veya aynı Tedarikçinin genel hüküm ve koşullarını kontrol etmeniz ya da 0537 690 26 92 nolu telefondan ya da info@esky.com.tr e-posta adresi aracılığıyla eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’nin seyahat danışmanlarından destek almanız istenmektedir.

  3. Bu internet sitesi diğer internet sitelerine bağlantılar içerebilir. Bu Hüküm ve Koşullar, belirtilen internet sitelerine uygulanamaz, bu yüzden, o internet sitelerini kullanmadan önce onların genel hüküm ve koşullarını okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

  4. Bu internet sitesi, İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemi yalnızca kişisel kullanım içindir, ticari kullanım için değildir. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’nin yazılı ön izni olmaksızın İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemi’ni ticari amaçlar için kullanamazsınız. Bu internet sitesindeki tüm bilgiler ve içerikler (fiyatlar ve Seyahat hizmetleri de dahil) ve onların temini için araçlar, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’nin ve/veya onun Tedarikçilerinin ve temin edenlerin (hava yolu şirketleri) malıdır.

 2. KULLANICI VE eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’nin YÜKÜMLÜLÜKLERİ

  1. İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemi yalnızca Mahkemece tam ya da kısmi olarak kısıtlılığına karar verilmemiş olan, temyiz kudretini haiz ve reşit olan kişiler (en az 18 yaşında) tarafından kullanılabilir. Kullanıcı, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarınca sözleşme ilişkilerine girme yasağı olmayan kanunen ehliyetli bir kişi olduğunu kabul ve beyan etmektedir.

  2. Kullanıcı, İnternet Uçuş Rezervasyon Sisteminin kullanımından kaynaklanan tüm finansal sorumlulukları ya da internet sitesinde bulunan diğer hizmetlerin kullanımının bir sonucu olarak maruz kalınan masrafları üstlenecektir.

  3. Kullanıcı, İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemini Genel Hüküm ve Koşullar, Seyahat hizmeti/hizmetleri Tedarikçilerinin hüküm ve koşulları ve mevcut Türkiye Cumhuriyeti kanun ve yönetmeliklerine uygun olarak kullanacaktır. Kullanıcı, ayrıca, herhangi bir yasal olmayan eylemden kaçınacağını taahhüt etmektedir. Kullanıcı, İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemi ya da diğer herhangi bir hizmetin kullanımının bir sonucu olarak eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD., onun çalışanları, tedarikçileri ve/veya ortaklarının maruz kaldığı, kendisinden kaynaklanan herhangi bir kaybı ya da zararı, masrafları kendisine ait olacak şekilde tazmin etmeyi taahhüt etmektedir.

  4. Kullanıcı, sisteme yalnızca doğru ve gerçek kişisel bilgilerini girecektir. Kullanıcı, yanlış ya da başkasının kimliği ile rezervasyon yapmayacak ya da başka birisinin kredi kartını kullanarak uçak biletleri için ödeme yapmayacaktır. Kullanıcı, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’nin ilgili biletleri ve/veya kat’i rezervasyon belgeleri (voucher) tanzim etmesi sonucunu doğuran ve kendisi tarafından satın alınan hizmetler için yetkilendirilmiş kredi kartı ödemelerini durdurmayacaktır. Kullanıcı, banka havalelerini onaylamak için yanıltıcı ya da sahte ödeme emri sunmayacak, ya da, kendisi tarafından rezerve edilen uçak biletleri veya diğer seyahat hizmetlerinin bedelini ödememiş olduğu halde, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ni aldatmaya yönelik olarak ödemiş olduğu izlenimini yaratacak eylem ve ifadelerde bulunmayacaktır. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. tarafından, bu tür bir kullanıcı faaliyetinin tespit edilmesi ya da bunun gerçekleşmiş olduğuna dair kanaat oluşması durumunda, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. derhal yetkili makamları bu konuda bilgilendirecek ve tüm gerekli yasal yollara başvuracaktır.

  5. Kullanıcı, kendisi tarafından İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemine girilen, seyahat gidiş dönüş tarihleri, varış noktası, taşıyıcı, fiyat, eşlik edenlerin detayları, ödeyenin ismi, taşıyıcının tarife ve genel hükümlerinin anlaşılması da dahil ama bunlarla sınırlı olmamak koşuluyla tüm bilgilerden bütünüyle sorumludur.

  6. Rezervasyonun telefon aracılığıyla yapılması durumunda, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. kullanıcı tarafından belirtilen e-posta adresine rezervasyon hakkındaki detayları içermekte olan bir mesaj gönderecektir. Rezervasyon detayları, mesajın alımından sonraki iki saat içerisinde onaylanacaktır. Mesajın alımından 2 saat içerisinde Kullanıcı tarafından onay gelmemesi ama ödemenin yapılması halinde, e-posta mesajında belirtildiği gibi rezervasyon onaylanmış kabul edilecektir. Kullanıcının bir e-posta adresi vermemesi ya da yanlış bir e-posta adresi vermesi ama telefonla talimatı verilmiş rezervasyon için ödeme yapması halinde, Kullanıcının telefon iletişimi sırasında mutabık olunan detayları kabul ettiği sonucuna varılacak ve buna göre işlem tesis edilecektir.

  7. Sorunsuz bir seyahat geçirmek için, uçak bileti ya da rezervasyonu yaptığı ülke için tüm vize gereksinimlerini kontrol etmek ve tüm gerekli vizeleri ve belgeleri almak tamamen Kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcının, geçerli bir pasaport, kimlik kartı, vize ya da Türkiye ya da diğer herhangi bir ülke tarafından gerekli görülen diğer belgelerinin eksikliğinden dolayı, herhangi bir seyahat ve/veya diğer seyahat hizmetleri konusunda reddedilmesinden dolayı, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. sorumlu tutulmayacaktır.

  8. Önceden belirlenmiş tarih ve uçuş saatinden 72 saat öncesinden daha geç olmamak kaydıyla, Kullanıcı, rezervasyonlu uçuş detaylarından, ayrılış saati ve rotası konusunda herhangi bir değişiklik olup olmadığını görmek için eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. internet sitesini kontrol edecektir.

  9. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. Kullanıcının ziyaret etmeyi planladığı ülkedeki politik durumlardan haberdar olmasını önemle tavsiye eder. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. varış ülkesinde, Kullanıcıya olumsuz etkisi olabilecek herhangi bir toplumsal kargaşa, grev, savaş vb.’den sorumlu tutulmayacaktır.

  10. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. Kullanıcının ziyaret etmeyi planladığı ülkedeki sağlık gereksinimlerinden haberdar olmasını önemle tavsiye eder. Eğer ilgili ülkede aşılama ve/veya diğer sağlık gereksinimlerinin karşılanması için özel gereksinimler varsa, bunlara uygun hareket etmek tamamen Kullanıcının sorumluluğudur. Kullanıcının, aşılama ve/veya diğer sağlık ve sıhhi gereksinimlere uymamasından dolayı herhangi bir seyahat ve/veya diğer seyahat hizmetlerine erişiminin reddedilmesi durumunda, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. sorumlu tutulmayacaktır.

  11. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. uçuş biletlerinin ve/veya diğer seyahat hizmetlerinin satıldığı varış noktasının güvenliğini garanti etmemektedir.

  12. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. Kullanıcıya, etkin bir şekilde hizmeti kullanabilmesi için, giriş-çıkış saatlerini, adres ve kayıt sırasında gerekli belgeler gibi, bilgileri dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye etmektedir.

  13. Bu platformda Kullanıcıya, satın aldığı hizmetin onayına dair bir (1) nüsha verilmesi imkanı sunulmaktadır. Kullanıcı, bu internet sitesinden elde edilen herhangi bir bilgiyi, yazılımı, ürünü ya da hizmeti değiştirmeyecek, dağıtmayacak, iletmeyecek, başkasına tahsis etmeyecek, uyarlamayacak, kopyalamayacak, yayınlamayacak, tescil ettirmeyecek ya da türev ürünlerini üretmeyecek, devretmeyecek, satmayacak ya da alım satımını yapmayacaktır. Eğer eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. yukarıdaki kısıtlamalar üzerinde herhangi bir ihlal tespit ederse, şirket, haklarını ve menfaatlerini korumak için gerekli tüm yasal yollara başvuracaktır.

  14. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. tüm Kullanıcıları, İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemi kullanımı sırasında, eksik rezervasyon prosedürü riskinin, tamamen Kullanıcının sorumluluğunda olacağı konusunda uyarmaktadır. İlgili hizmetle ilgili bu Genel Hüküm ve koşulların Bölüm III, IV ve V’inde belirtilen tüm aşamalar tamamlandığında ve bir kredi kartı ile ödeme yapıldığı durumda sistem bir rezervasyon kodu oluşturacak ve böylece rezervasyon prosedürü, tamamlanmış olarak kabul edilecektir. Eğer ödeme bir banka havalesi ile yapılacaksa, rezervasyon prosedürü, ilgili hizmetle ilgili bu Genel Hüküm ve koşulların Bölüm III ve V’inde belirtilen tüm aşamalar tamamlandığında ve sistem bir rezervasyon kodu oluşturduğunda, tamamlanmış kabul edilecektir. Rezervasyon prosedürünün tamamlanması üzerine, Kullanıcı, rezervasyon kodunu ve talimatları içeren bir e-posta mesajı alacaktır. Eğer Kullanıcı bu tür bir mesaj almazsa, şirketle irtibata geçmelidir.

  15. Kullanıcının internet tarayıcısı, elektrik ya da internet bağlantısıyla ilgili problemleri varsa, İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemi ile kesintisiz ve sorunsuz bir bağlantıyı eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD, garanti etmemektedir.

  16. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemindeki arama sonuçları gösterildikten sonra, yenilenen veya devam eden bir aramada sistem tarafından gösterilmiş olandan farklılık arz eden hiçbir ek teklif olmayacağını garanti edememektedir. Bu tür farklılıklar, aranmış uçuşların fiyatlarında ya da İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemindeki arama oturumları arasında devam eden değişikliklerden ötürü mümkün olmaktadır. Geçerli olan en son arama sonuçlarıdır.

  17. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. bir uçak bileti ya da diğer hizmet satın alındığında ya da rezerve edildiğinde, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD.’nin İnternet Uçuş Rezervasyon Sisteminin Kullanıcı tarafından ödenen ücretten daha düşük bir ücretle aynı hizmeti teklif etmeyeceğini garanti etmez. Bu, satın alınmış ya da rezerve edilmiş hizmetin fiyatının düşürüleceği anlamına gelmemektedir. Geçerli olan, Kullanıcı tarafından rezervasyon zamanında ödenmiş olan fiyattır.

  18. İlgili hizmetler için Bölüm III, IV ve/veya V’te tarif edildiği gibi Kullanıcı tarafından seçilen uçuş bileti alımı hemen onaylamazsa, bir uçak bileti rezervasyonunun satın alınmasına dair, Kullanıcı ve eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. arasında bağlayıcı bir sözleşme kurulmamış kabul edilecektir. Dahası, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. bir sonraki oturumda, Kullanıcının, aynı uçak biletini aynı fiyata bulabileceğini garanti etmez.

  19. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. dürüst bir tacir ve internet sitesi ve İnternet Rezervasyon Sistemlerinin yöneticisi olarak, yalnızca doğru ve güncel bilgi yayınlamak için elinden gelen gayreti gösterecektir. Eğer tarafımızdan yayınlanan herhangi bir yanlış bilgi fark ederseniz, lütfen derhal bize bildiriniz.

  20. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. bu belge ile, tüm Kullanıcılarına, havayolu şirketlerinin, uçuş rotasında herhangi bir değişiklik yapmak konusunda hak sahibi oldukları üzerine uyarıda bulunmaktadır (nihai varış noktası hariç). eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. bu rota değişikliği sebebiyle meydana gelen herhangi bir zarar ya da kayıptan sorumlu tutulmayacaktır.

 3. UÇAK BİLETLERİNİN REZERVE EDİLMESİ VE SATIN ALINMASI

  1. Kullanıcı, aşağıdaki şekilde www.eSKY.com.tr’da bulunan eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD.’nin İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemini kullanarak bir uçak bileti rezerve edebilir:

   • Adım 1: Arama formuna arama kriterlerinizi giriniz (nereden nereye, uçuş tipi, ayrılış ve varış tarihleri, yolcu sayısı ve tipi gibi) ve "Ara" butonuna basınız;

   • Adım 2: 60 saniye içerisinde, İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemi, arama sonuçlarını çıkartacaktır. Arama sonuçları sayfasının başında, mevcut havayollarının ve uçuşların bir özeti ve ardından arama sonuçlarınızı kapsayan tüm uçuşlara dair bir liste olacaktır.

   Sayfada gösterilen uçuş bilgileri, tam rota noktaları, havayolu şirketi, uçuş sayısı, ayrılış ve varış saatleri ve internet sitesinin Genel Hüküm ve Koşullarına ulaşmak için bir link ve her bir tarifenin özel koşuları için bir link içerecektir. Tarife koşulları yalnızca İngilizcedir. Eğer bunlar okumak ve anlamak konusunda herhangi bir sorun yaşıyorsanız, seyahat danışmanlarımızdan biriyle temasa geçiniz. İnternet Uçuş Rezervasyon Sisteminde gösterilen tüm uçuşların fiyatları konusunda ise, lütfen, arama sonucu sayfasının, gösterilen fiyatların nihai uçak biletleri fiyatı olduğunu, bu fiyatın tüm havaalanı ücretlerini kapsadığını, ama rezervasyon sürecinin bir sonraki adımında eklenecek olan eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. hizmet bedelini kapsamadığını Kullanıcılara bildirmekte olan özel bir yazı içerdiğine dikkat etiniz. Havayolu şirketine bağlı olarak, rezervasyon sürecinin bir sonraki adımı, bagaj ücreti, bir ödeme işlemi bedeli (düşük maliyetli havayolları için sık rastlanır) ya da Kullanıcı tarafından tercih edilen ek hizmetler için diğer bedelleri de ekleyebilir.

   • Adım 3: Kullanıcı kendisi için en uygun uçuşu seçtiğinde ve hava taşıyıcısının tarifesi hakkında bilgi sahibi olduğunda, "Seç" butonuna basar.

   • Adım 4: Kullanıcı, seyahat süresince kullanılacak olan, geçerli yolcu kimlik belgesinde yazıldığı gibi yolcu ismini (yalnızca Latin harfleri kullanarak) girecek ve ödeme şekli belirleyecektir: Sadece kredi kartı ya da banka havalesi geçerlidir.

   • Adım 5: A. Eğer kullanıcı kredi kartıyla ödeme yapmayı tercih ederse, kredi kartı numarasını, kart doğrulama numarasını (CVV), kartın son geçerlilik tarihini, kart sahibinin tam ismini ve soy ismini, adresini ve bir irtibat numarasını ve Kullanıcının rezervasyon onayını alacağı geçerli bir e-posta adresini sisteme kayıtlayacaktır. Sonrasında, Kullanıcı "Rezerve Et" butonuna basacaktır. Eğer kart yasal ve geçerliyse ve toplam meblağı ödemek için yeteri miktarda bakiyesi bulunuyorsa, İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemi, bir rezervasyon kodu oluşturup, Kullanıcıya, 24 saat içerisinde kesilen uçak biletinin alınması için talimatları gönderecektir. Böylece, Kullanıcı tarafından bilet satın alma tamamlanır. Herhangi bir diğer durumda, Kullanıcı, rezervasyon prosedürünün başarılı bir şekilde tamamlanmasını engelleyen sebepler konusunda bilgilendirilecektir.

  2. Eğer Kullanıcı banka havalesi yolunu tercih ederse, kendisi, Ödemeyi yapacak olanın tam ismini ve soy ismini ve adresini (banka havalesini yapacak olan kişinin) ve Kullanıcının rezervasyon onayını alacağı e-posta adresini ve bir iletişim numarasını girecektir. Sonrasında, Kullanıcı, "Rezerve Et" butonuna basacaktır. İnternet Uçuş rezervasyon Sistemi, başarılı bir şekilde uçak bileti/biletlerinin kesilmesi için gereken adımlara dair Kullanıcıya talimat göndererek ve bir rezervasyon kodu oluşturarak rezervasyonu tamamlayacaktır. Rezervasyon, başaralı bir şekilde tamamlandığında bilet/biletler satın alınacak ve belirtilen dönem içerisinde ödenmesi gereken meblağın alınması suretiyle tanzim edilecektir. Kullanıcı, banka havalesinin onaylandığına dair kanıt gönderecektir. Eğer Kullanıcı, yabancı bir banka aracılığıyla banka havalesini ile uçak biletinin ödemesini yapmak istiyorsa, ödeme, yapılacak ve banka havalesi için ödeme emri eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD.’ye biletin kesileceği uçuş tarihinden en geç 5 günden sunulacaktır. Eğer, kalkış tarihine 5 günden daha az bir süre varsa, Kullanıcı, ödemeyi kredi kartı ya da bir Türk bankasından banka havalesi şeklinde gerçekleştirebilir. Dekontun bir kopyası ya da ödeme emri eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD.’nin e-posta adresine ya da eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD.’e faks yoluyla gönderilir gönderilmez ödeme gerçekleştirilmiş kabul edilecektir.

   Lütfen, ödemenin yalnızca Pazartesi gününden Cuma gününe kadar çalışma saatleri 9:00 ve 18:00 arasında kabul edilebileceğini dikkate alınız. Bu saatler dışında ya da resmi tatillerde yapılan ödemeler, bir sonraki çalışma gününden itibaren işleme konacaktır. Eğer Kullanıcı, en kısa süre içerisinde ödeme onayını gönderemezse, uçak biletinin kesilmesinden önce, uçuş fiyatının değişmesi ve rezervasyonun havayolu şirketi tarafından iptal edilmesi riski bulunmaktadır. Bu tür herhangi bir durumda, değişiklikler ya da iptaller ile ilgili tüm masraflar sadece Kullanıcı tarafından karşılanacaktır.

  3. Yukarıdaki adımların başarılı bir şekilde tamamlanması üzerine, Kullanıcı, İnternet Uçuş Rezervasyon Sisteminde kendisi tarafından belirtilen e-posta adresine gönderilen bir mesajda birkaç dakika içerisinde bir rezervasyon kodu alacaktır. Kullanıcının e-posta adresine gönderilen aynı mesaj, kendisi adına rezerve edilmiş bileti alması için Kullanıcının yapması beklenen adımlar üzerine talimatlar da içerecektir.

  4. Kullanıcı aşağıdaki e-posta mesajlarından birini alabilir:

   • "Rezervasyon onaylanmıştır" - Kullanıcı, rezerve edilmiş uçak bileti için başarılı bir kredi kartı ödemesi üzerine bu tür bir mesaj alacaktır.

   • "Rezervasyon onaylanmıştır/Ödeme halen beklemededir" - Kullanıcı, bu tür bir mesajı banka havalesi aracılığıyla ödeme yaptığında alacaktır. Mesaj eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD.’nin banka hesaplarını ve eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD.’ye e-mail ya da faks yoluyla gönderilen tam bilet ödemesi için bir onayın alınmasından hemen sonra gerçekleşecek olan bilet kesim saati itibariyle, uçak biletinizin fiyatının garanti edilmediğine dair bir beyanat içerecektir.

   • "Rezervasyon işleminiz yapılmaktadır" - Kullanıcı, bu tür bir mesajı, uçuşu sağlayan hava yolu şirketinin, rezervasyonu onaylamak için daha fazla zamana ihtiyacı olması durumunda alacaktır. Bu durumda, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. Kullanıcı ile, kendisinin rezervasyon durumu hakkında bilgi vermek adına kırk-sekiz (48) saat içerisinde temasa geçecektir.

  5. Kullanıcı, internet sitesinde gösterilen telefonlar üzerinden bir rezervasyon talimatı verebilir. Kullanıcı eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD.’in bir seyahat danışmanı ile temasa geçtiğinde, kendisi ilk olarak ihtiyaç duyulan uçuş ve diğer turistik hizmetler hakkında bilgi alacaktır. Bunun akabinde, Kullanıcı, telefonda konuşulan hizmet hakkında bilgi içeren bir e-posta mesajı alacaktır. Onaylanması üzerine, Kullanıcı, rezerve edilen hizmetin ödemesi konusundaki hüküm ve koşulları hakkında detaylı bilgi içeren diğer bir e-posta mesajı alacaktır.

  6. İptal de dahil, kesilmiş biletle ilgili değişiklikler, yalnızca ilgili havayolu şirketi ya hizmet tedarikçisinin hüküm ve koşullarına göre, belli havayolu şirketinin ya da hizmet tedarikçisinin tarifelerinde böyle bir seçenek mevcutsa yapılabilir. Bu tür değişikliklerin mümkün olduğu hallerde dahi, tarife hükümlerinde belirtilen ceza ödemelerine ve ek ücretlere tabi olacağınızı lütfen dikkate alınız. Kesilmiş uçak biletinin değiştirilmesi ve/veya iptal edilmesi, Kullanıcıdan gelen yazılı bir talep üzerine eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. tarafından yapılabilir. Bu durumda, Kullanıcı, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD.’e havayolu şirketi tarafından belirtilen cezalara ve ücretlere ek olarak, bir bilet değiştirme ve/veya iptal ücreti ödeyecektir.

 4. ÜCRETLER VE ÖDEME ŞEKİLLERİ

  1. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD. şirketinin rezervasyon sisteminde teklif edilen ücretler Türk Lirası olarak belirtilecektir. Hizmet ücretleri Türk Lirası olarak hesaplanacak ve tahsil edilecektir. Uluslararası uçuş ücretleri ilgili tarihteki Döviz kuruna göre Türk Lirası üzerinden hesaplanacak ve tahsil edilecek, yerel uçuş ücretleri ise havayolları tarafından Türk Lirası olarak hesaplanacak ve tahsil edilecektir.

  2. Hizmet ücreti, rezervasyona ve/veya hizmete ilişkin bir sorunun ortaya çıkması halinde telefon ya da site üzerinden veya şirketin ofislerinden verilecek hizmetleri; yahut değişiklik talebinin ya da uçuş iptalinin zamanında tedarikçiye iletilmesi ile havayolları, sigortacılar ve havalimanları nezdinde sorunlar oluşması durumlarında yapılan görüşmelerde çözüme yardımcı olmak amacıyla verilen profesyonel acil destek hizmetlerini de içerecek şekilde tüm rezervasyon süreci ve doğru uçuş biletinin tanzimine yönelik olup, ayrıca eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD şirketi tarafından yukarıdaki hizmetlerin tedariki için katlanılan masrafları da içerir. Hizmet ücreti iade edilmez.

  3. İlgili hizmet için ücretin ödenmesiyle, Kullanıcının, Kullanıcı tarafından verilen ya da sunulan tüm detayları onayladığı kabul edilecek ve isimler, varış yerleri, seyahat dönemleri vb. ve bunların yanında Genel Hüküm ve Koşullar ve/veya ilgili seyahat Hizmetinin Tedarikçisinin genel hüküm ve koşulları buna dahil olacak fakat bunlarla sınırlı kalmayacaktır.

  4. Kullanıcının kredi kartıyla ödemeye karar vermesi durumunda, sipariş edilen hizmet için onaylanan tutar nihai ücretin para biriminden farklı olan bir para birimine çekilebilir. Bu gibi durumlarda eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD şirketi tarafından Euro ya da Türk Lirası bazında teklif edilen ücretle gerçekleşen çekim tutarı arasında bazı farklılıklar olabilir. Bu farklılıklar Kullanıcının kredi kartının ait olduğu banka tarafından belirlenen farklı para birimleri arasındaki çapraz döviz kurlarına ya da kredi kartı düzenleme kuruluşunun (Visa, MasterCard, Yerel KK düzenleyicisi) hüküm ve koşullarına bağlıdır.

  5. Ödemenin ESKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD şirketi hesabına ve/veya ilgili havayollarının ve/veya hizmet tedarikçisinin hesabına geçmesini takiben, Kullanıcının borçlu olduğu meblağı ödediği kabul edilecektir. Kullanıcının kredi kartı ve/veya hesap kartı yoluyla yaptığı ödemenin iptal edilmesi durumunda ve tutar eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD şirketinin hesabından ve/veya havayollarının ve/veya hizmet tedarikçisinin hesabından çekilirse, Kullanıcının ilgili uçuş bileti ya da diğer herhangi bir hizmet için ücret ödemediği kabul edilecektir.

  6. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD Kullanıcı ve ilgili hizmet tedarikçisi arasında bir aracı olacaktır. Kredi kartı kullanıldığında, uçuş bileti tek çekim ya da 2 ile 9 arasında değişen taksit seçenekleriyle ödenebilir. Ödemede taksitlendirme kullanıldığında, ilgili komisyon uçuş bileti ücretine eklenecektir:

   Taksit sayısı Komisyon %
   Bir taksit 1.30
   İki taksit 3.21
   Üç taksit 3.64
   Dört taksit 4.00
   Beş taksit 4.25
   Altı taksit 4.77
   Yedi taksit 5.29
   Sekiz taksit 5.73
   Dokuz taksit 6.08
   1. 1. Türkiye Cumhuriyeti dışındaki bir varış yeri için kredi kartıyla uçak bileti alınması:

    1. 1.1. Bir Kullanıcı web sayfamız üzerinden İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemi yoluyla bir uçuş bileti alırsa, bilet düzenleme için hizmet ücreti bu Genel Hüküm ve Koşullarla uygun olarak eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ne transfer edilirken, bilet ücreti doğrudan ilgili havayolu şirketinin banka hesabına transfer edilir.

    1. 1.2. Kullanıcı telefonla ya da e-mail üzerinden bir uçuş bileti aldığında, Kullanıcı öncelikle i kredi kartı yetkilendirme formunu dolduracak ve gönderecektir. Bu form üzerine kart sahibi tam adını, kişisel numarasını, kart numarasını, kart onay kodunu ve son kullanma tarihini yazacak ve spesifik rezervasyon için tutar ile faturanın ödemesiyle ilgili kartı yetkilendirecektir. Kart hamilinin seyahat edenden farklı olması durumunda, kredi kartının ön ve arka yüzünün bir kopyası ve kart hamilinin fotoğraflı kimlik belgesi sunulacaktır. Kredi kartı yetkilendirme formunun ve destekleyici belgelerin tam bir şekilde alınması üzerine, bilet ücreti doğrudan havayollarının banka hesabına transfer edilecektir. Bilet düzenleme hizmet ücreti eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD banka hesabına Genel Hüküm ve Koşullara uygun olarak transfer edilecektir.

   1. 2. Yerel bir uçuş için bir bilet satın alma (Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bir yerden bir başka yere seyahat)

    1. 2.1. Bir kullanıcı web sayfamızda mevcut olan İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemi üzerinden bir uçuş bileti aldığında, bilet ücreti eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD banka hesabına transfer edilir.

    1. 2.2. Kullanıcı telefonla ya da e-mail üzerinden bir uçuş bileti aldığında, Kullanıcı öncelikle bir kredi kartı yetkilendirme formu dolduracak ve gönderecektir. Üzerine kart sahibi adını, kişisel numarasını, kart numarasını, kart onay kodunu ve son kullanma tarihini yazacak ve spesifik rezervasyon için tutar ile faturalandırılan kartı yetkilendirecektir. Kart hamilinin seyahat edenden farklı olması durumunda, kredi kartının ön ve arka yüzünün bir kopyası ve kart hamilinin fotoğraflı kimlik belgesi sunulacaktır. Kredi kartı yetkilendirme formunun ve destekleyici belgelerin tam bir şekilde alınması üzerine, bilet ücreti doğrudan havayollarının banka hesabına transfer edilecektir. Bilet düzenleme hizmet ücreti eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD banka hesabına transfer edilecektir

   1. 3. Bir kullanıcı bilet ödemesinin kredi kartı ve/veya hesap kartı yoluyla bilet alımı yapılmasına imkan sunmayan düşük ücretli ya da geleneksel bir havayolu şirketinden bilet almak isterse, bilet ücreti ve hizmet ücreti banka transferi yoluyla eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET banka hesabına aktarılacaktır. 21 Ağustos 2013 tarihi itibariyle, aşağıdaki havayolları kredi kartı ve/veya hesap kart yoluyla ödeme imkanı sağlamamaktadır: Royal Air Maroc, Cyprus Airways, Air China, Fly Be Royal, Brunei, Belavia, Eva, Air China, Southern Ethiopian, Flybaboo, Hahn Air, Hainan Airlines, Hong Kong Air, Uzbekistan, Meridiana, Fly Arkia, Israeli, TAM, Jat Airways, Korean air, Air Malta, Kenya Airways, El Al, UKRAINE INTL, Royal Air Jordanian, Tarom, Siberia Airlines, Singapore, Virgin Atlantic, Montenegro, Heli Air Monaco, All Nippon, Srilankan Airlines, Air Europe, Flexflight, Heli Air Monaco. Lütfen yukarıdaki havayolları listesinin değişikliklere tabi olabileceğini, bu nedenle bir uçuş bileti alındığı tarihte yukarıdaki şirketlerin değişebileceğini unutmayınız. En güncel listeye ihtiyaç duyarsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

  7. Kısım VI’ da açıklanan ödeme yöntemi ile ilgili olarak, Kullanıcının banka hesabı beyanında bir uçuş biletinin rezervasyonunu tek seferde alımı için iki işlem olacaktır; ilk işlem eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD için hizmet ücreti ve ikincisi ilgili havayolları ve/veya bilet sağlayıcısı için veya diğer bir tedarikçiye yapılacak ödeme için gerçekleştrilen hizmet. Eğer herhangi bir nedenden Kullanıcı tarafından havayollarına ve/veya hizmet tedarikçisine aktarılması talimatı verilen bir ödeme, havayolları ve/veya hizmet tedarikçisinin banka hesabına geçmezse, havayolları ve/veya hizmet tedarikçisi hizmet bedelini eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ den alma hakkına sahiptir.

   Bu nedenle, Kullanıcı uçuş bilet ücretini ve/veya seyahat hizmet ücretini eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD banka hesabına gönderme talimatı vermiş olduğu halde eğer ilgili tedarikçinin hesabına hizmet bedelinin geçmediği anlaşılırsa, bu durumda Kullanıcıya yapılacak bildirimi takiben beş (5) gün içerisinde ödeme yapmayı Kullanıcı taahhüt eder. Bu durumda, Kullanıcı eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD ile havayollarına paranın ödenmesini ya da hizmet tedarikçisinin hesabına geçmesini engelleyen sebeplerin ortadan kaldırılması için tam bir işbirliği içerisinde olacaktır, Kullanıcının bankası tarafından Kullanıcının talimatını verdiği ödemenin yapıldığı fakat banka transferinin herhangi bir nedenden durdurulduğunu tevsik edici bir belge alınması halinde dahi ödemenin başka herhangi bir yolla yapılması zorunluluğunu da içermektedir.

  8. Kullanıcının banka transferi (havale, EFT) yoluyla ödemeyi tercih etmesi durumunda, Kullanıcı Uçak bileti Rezervasyon Sistemi üzerinden üretilen rezervasyon kodunu ödeme talimatı belgesinde belirtecek ve ödeme talimatının bir kopyasını eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ ye e-mail ile odedim@esky.com.tr adresinden ya da faks yoluyla gönderecektir. Eğer ödeme yabancı bir banka tarafından yapılıyorsa, Kullanıcı SWIFT mesajının bir kopyasını gönderecektir.

  9. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD nakit para ödemesini hiçbir şekilde kabul etmez.

  10. Ödeme:

   1. 1. Uçuş biletlerinin ödenmesi

    1. Ödemeler kredi kartı yoluyla (VISA, MasterCard), banka kartı- debit card ile (VISA Electron), BKM ile, ya da banka transferi (havale, EFT) yoluyla aşağıda belirtilen herhangi bir banka hesabına yapılabilir:

    2. Ödeme talimatı detaylarında, Kullanıcı İnternet Uçuş rezervasyon Sistemi tarafından üretilen rezervasyon kodunu belirtecektir.

    3. Kullanıcının banka transferi üzerinden ödemeyi seçmesi durumunda, Kullanıcı kendisini ödemenin en kısa sürede gerçekleştirileceğiyle ilgili bilgilendiren bir mesaj alacaktır, böylelikle Kullanıcı rezerve edilen uçuşa ait fiyatı ve yerini belirlemiş olur. Havayollarının pek çoğu rezervasyon sürecinin 24 saat içerisinde herhangi bir değişiklik yapılmadan tamamlanmasına izin verir; fakat rezervasyonun aynı gün içerisinde tamamlanmasını ve bilet ödemesinin gerçekleştirilmesini gerektiren tarifeler de bulunmaktadır. Bu nedenle, eğer Kullanıcı rezervasyon günü içerisinde banka transferini yapamazsa, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD seyahat danışmanı ile herhangi bir ödeme yapmadan önceki "en kısa zamanda" mevcut ücreti ve rezervasyonu konusunda görüşmelidir. Tarife bilet düzenlemesi için daha uzun bir döneme izin verirse ve buna göre Kullanıcı ödenecek tutarın tamamını eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD banka hesabına yatırır ve ödeme talimatının bir kopyasını faks ile ya da odedim@esky.com.tr adresine mail yoluyla gönderir, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD uçuş biletini kullanıcı tarafından onaylanan rezervasyon ve uçuş detaylarına uygun olarak düzenleyecektir. Kullanıcı uçuş bileti ödemesini yabancı bir bankadan yapmayı tercih ederse, ödeme yapıldıktan sonra ödeme talimatının bir kopyası eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ye biletin düzenlendiği kalkış tarihinden en az 5 gün önce gönderilecektir. Eğer kalkış tarihine 5 günden daha az süre varsa, Kullanıcı bileti kredi kartı üzerinden ya da bir Türk bankasından banka transferi yoluyla yapabilir. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD eğer Kullanıcı belirtilen sürede ödeme yapmaz ya da onay göndermezse, rezervasyonun iptal edilmesi ya da uçuş tarifesinin değişmesinden dolayı sorumluluk kabul etmez.

    4. Satın alınacak uçuş biletinin nihai ücreti aşağıdaki şekilde yapılandırılacaktır:

     • Uçuş bileti ücreti:

      • Geleneksel havayolları için uçuş bilet ücreti + havayolu ücretleri + hizmet ücretlerini kapsayacaktır. Uçuş bileti ücreti ve havayolu ücretleri havayolları tarafından münhasır olarak belirlenir. (Varış yerine bağlı olarak, hizmet ücreti şu şekilde olacaktır: iç uçuşlar için bilet başına 15,00 TRY ; Avrupa dahilindeki uçuşlar için bilet başına 80,00 TRY; kıtalararası uçuşlar için bilet başına 120,00 TRY.

      • Düşük maliyetli havayolları için uçuş ücreti + havaalanı ücretleri + bagaj ücreti (eğer varsa) + ödeme işlemi ücreti + hizmet ücretini kapsamaktadır. Düşük maliyetli havayollarını kullanırken Kullanıcı, bazı ilave hizmetleri seçebilir, örneğin öncelikli biniş ve ilave bagaj, ayrı olarak ücretlendirilirler. Uçuş bilet ücreti, havayolu ücretleri, bagaj ücreti, ödeme işlemi ücreti ve öncelikli biniş ücreti havayolları tarafından münhasır olarak tanımlanır. Hizmet ücreti düşük maliyetli havayolları için bilet başına 25.00 TRY olarak sabitlenmiştir.

      • eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ nin bilet iptal ücreti bilet başına 14,00 TRY olup, bilet değişikliği yapılması halinde ise bilet başına 5,00 TRY tahsil edilir.

      • Eğer uçuş bileti rezervasyon tarihinden banka transfer onay tarihinin eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ ye bildirilmesine kadarki dönem içerisinde (ödeme talimatıyla kanıtlanır) bilet ücretleri artarsa, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD derhal Kullanıcıyı bilgilendirecektir. Eğer Kullanıcı güncellenen tutarı kabul ederse, ücret farkını banka transferi yoluyla ödeyecek ve ödeme talimatının bir kopyasını eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ ye faksla ya da odedim@esky.com.tr adresine mail yoluyla bildirecektir. Ödeme talimatı kopyasının alınmasından sonra, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD rezerve edilen uçuş biletinin düzenlenmesi için gerekli önlemleri alacaktır.

      • Kullanıcının belirtilen kredi kartıyla sadece uçuş bileti+ havayolları ücretlerini ödemesi durumunda; POS terminaline manuel giriş kart ödemelerini gerçekleştiren banka tarafından bloke edilirse, limit aşımı halinde, ya da karta bağlı olarak ilgili hizmetin faturalandırmasının eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ nin kontrolü dışındaki nedenlerle gerçekleştirilememesi durumunda, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD Kullanıcı ile iletişime geçecek ve Kullanıcı derhal ödemenin alternatif ödeme yolları üzerinden 1. diğer bir kredi kartı kullanılarak yapılması, veya; 2. Banka havalesi suretiyle yapılması için gerekli işlemleri başlatacaktır. Kullanıcı alternatif ödeme yöntemlerini kabul etmiyorsa ve geleneksel bir havayollarından bilet almışsa, havayollarına ilave bir ödeme yapmadan aynı gün içerisinde olmak kaydıyla bileti iptal edebilir. Kullanıcının bir uçuş biletini düşük maliyetli bir havayolundan alması durumunda, Kullanıcı düzenlenen bileti iptal edemez. Eğer kullanıcı ilgili hizmetler için gereken ödemeyi 2 gün içerisinde yapmaz ya da yapamaz ise, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD maliyeti kullanıcıya ait olmak üzere Kullanıcının Genel Hüküm ve Koşulları yerine getirmemesine dayanarak bileti iptal edebilir. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD düzenlenen biletleri kullanıcı tarafından katlanılan herhangi bir ziya veya zararın hukuki sonuçlarından vareste kalmak kaydıyla, Kullanıcı tüm ödemeleri yapana kadar alıkoyabilir. Kullanıcının ilgili ücretleri eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ ne ödemesine dair yükümlülüğü, bilet iptal olsa bile geçerli kalacaktır.

      Banka Adı: Yapı Kredi Bankası

      EURO hesabı:
      IBAN: TR940006701000000095118061

      TL Hesabı:
      IBAN: TR390006701000000095117984

 5. KULLANILMAYAN SERVİSLER İÇİN İADE ve CAYMA

  Satın alınan bir hizmetin Kullanıcı tarafından kullanılmaması ya da kullanılamaması durumunda, ya da Kullanıcı bunu kullanmayı tercih etmezse ve ilgili havayollarının hüküm ve koşulları ya da hizmet tedarikçisi iadeye izin verirse, kullanıcı havayolu şirketinden ya da hizmet tedarikçisinden kısmen ya da tamamen iadeye hak kazanabilir. Her bir havayolu şirketi ve/veya hizmet tedarikçisi bu iadenin yapılacağı hüküm ve koşulları tanımlamıştır ve ilgili hizmet tedarikçisinin internet sayfasından bu koşullara ulaşılabilir. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD, havayolları ve/veya hizmet tedarikçisinin geri ödeme kararı hakkında (kısmen ya da tamamen) sorumluluk kabul etmez ve Kullanıcının herhangi bir zarar ya da kaybından dolayı sorumlu tutulamaz.

  Ödenen ücretlerin kısmen ya da tamamen iadesinin mümkün olması durumunda, ücretin eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ e havayolları ve/veya hizmet tedarikçisi tarafından iletilmesi ve kullanıcının başvurusunda tüm banka hesabı bilgilerini vermesi şartıyla 30 gün içerisinde banka yoluyla tutar transfer edilecektir. Yabancı bir para birimi türünden banka hesaplarına yapılacak transferlerde işlem ücreti Kullanıcıya ait olacaktır.

  • 27 Kasım 2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15. Maddesi gereği belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, dinlenme amacıyla ayrılan bir zamanın değerlendirilmesine yönelik sözleşmelerden cayma hakkı yoktur.

  • Yukarıdaki kapsamda sayılmayan ve örneğin yasanın 51. Maddesinde belirlenen paket turlarda bir hizmetin sağlanmasına yönelik olarak taraflar anlaşamamışlarsa, sözleşmenin kurulduğu günden başlayarak 14 gün içinde sözleşmeden cayma hakkını kullanabilirsiniz.

  • Tüm iptal, iade ve cayma, hizmet sağlayıcının tabi olduğu mevzuat dairesinde tanımlanan haklarınız çerçevesinde geçerli olup, bu konuda daha detaylı bilgi almak için hizmet sağlayıcı kurumu ya da sitemizde bulunan iletişim adreslerimizi kullanabilirsiniz.

  eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’nin işbu sözleşme Genel Hüküm ve Koşulları ve/veya yürürlükteki kanunlar çerçevesinde hizmeti yerine getirememesi hallerinden doğan iptaller hariç, hizmet ücreti, bilet düzenleme ücreti ya da ilgili hizmetten kaynaklanan komisyonlar iade edilemez.

 6. KİŞİSEL BİLGİLERİN KORUNMASI

  Kullanıcı kişisel bilgilerini eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ ne Kullanıcı tarafından talep edilen hizmetlerin gerektirdiği kadarıyla sunmayı kabul eder. Kullanıcı böylece kendi kişisel bilgilerinin saklanacağı ve eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD şirketi veri tabanında rezervasyon sistemlerine işleneceğini kabul eder.

  Kullanıcı eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ nin kendi kişisel bilgilerinin ilgili hizmet tedarikçilerine hizmetin ifası amacıyla verilmesini kabul eder (havayolları)

  Kullanıcı eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ nin kendisinin isim ve adres bilgilerini ve e-mail adresini Kullanıcı tarafından rezervasyon amacıyla belirtildiği şekilde, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ nin bireysel bilgi koruma sözleşmesi imzaladığı şirketlere ifşa edeceğini kabul eder. Bu bilgiler üçüncü şahıslar tarafından ifşa edilen e-mail adreslerine ticari bilgilerin gönderimi amacıyla kullanılabilir. Kullanıcı bu gibi ticari bilgileri istediği zaman newsletter@esky.com.tr adresine "Aboneliği kaldır" metniyle bir e-mail göndererek sona erdirebilir.

  Kullanıcı İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemine rezervasyon prosedürünün başarılı bir şekilde tamamlanması için veya bir uçuş biletinin düzenlenmesi, ya da herhangi bir diğer seyahat hizmetinin yerine getirilmesi için kişisel bilgilerini kaydetmek zorunda kalmaktadır. Girilecek bilgiler Kullanıcı adları, cinsiyet, kredi kartı detayları, e-mail adresleri, doğum tarihi ve iletişim telefonunu içerebilir. Web sitesi kullanılarak Kullanıcı kendi kişisel bilgilerini ve kendisiyle birlikte seyahat edecek kişinin bilgilerini kaydedecek ve bu yolla başarılı bir rezervasyon ve uçuş biletlerinin alınması ya da ilgili seyahat hizmetlerinin tedariki mümkün olacaktır. Kullanıcı eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ e (1) Kullanıcının ev server alanı, e-mail adresi, bilgisayar türü ve internete girmek için kullandığı web tarayıcısı türü hakkında, (2) eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD ya da web sitesi ile e-mail mesajları yoluyla iletişime geçen tüm ziyaretçilerin e-mail adresleri; (3) Online forumlar, kayıt formları ve araştırmalar (örneğin, isim, posta adresi, e-posta adresi ve herhangi bir diğer Kullanıcı profili için gerekli bilgi) diğer bilgileri kullanıcının izniyle elde eder ve (4) web sitesini ziyaret eden kullanıcıların sayısıyla ilgili bilgileri kümülatif ve spesifik olarak toplar.

  Kullanıcı eSKY SEYAHAT ARAMA TURİZM TİCARET LTD’e bu bilgileri tamamen serbest iradesiyle ve işbu sözleşme şartları dahilinde etkin bir hizmet alabilmek amacıyla vermiş olup, eSKY SEYAHAT ARAMA TURİZM TİCARET LTD de bu bilgileri sadece işbu madde ve sözleşme şartları dahilinde kullanmak üzere sakladığını taahhüt etmiştir.

  Kullanıcı tarafından sunulan kişisel bilgiler tamamen güven altında olacaktır. İstatistik amacıyla kullanılan kişisel bilgiler veri denetim sisteminin kontrolü altında olup, tamamen Genel Hüküm ve Koşulları çerçevesinde kullanılacaktır.

  eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD Kullanıcı tarafından yapılan rezervasyon gereğince işlenen kişisel bilgilerin idarecisi olacaktır.

  Tüm bilgiler kağıt üzerinde ve elektronik ortamda işlenecek ve depolanacaktır. Bir kişisel bilgi idarecisi olarak eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD tüm teknik ve idari önlemleri alacak, bilgi gizliliğini ihlal teşebbüslerine karşı vaya kaybolması ya da değiştirilmesi tehlikesine karşı koruyacaktır. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD web site üzerinden akan tüm bilginin korunmasını temin edecek teknolojileri kullanır. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD Kullanıcının bilgilerini üçüncü şahıslara ifşa etmeyecektir. Bu bilgiler eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD tarafından sadece şirket yasal olarak bu bilgileri açıklamaya zorunlu bırakılırsa ve kamusal makamlar ve kurumlardan bu yönde talepler gelirse ifşa edilebilir; ya da bu makamlardan usulüne uygun olarak mevcut kanunlar ve yönetmelikler gereğince istenirse; ya da Kullanıcı kişisel bilgilerinin kullanımı için özel izin verirse; ya da Mevcut eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’nin genel hüküm ve koşullarının 3. Maddesinde tanımlanan durumlarda ifşa edilebilir. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD eğer kullanıcı kendi kişisel bilgilerini kendiliğinden üçüncü şahıslara ifşa ederse bu hususta bir sorumluluk kabul etmeyecektir.

  Kullanıcı eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD tarafından işlenen kendi kişisel bilgilerine erişim sağlamak ve bunları tadil etmeye yetkilidir.

  Güvenlik nedenleriyle ve Kullanıcılara sağlanan hizmetlerin geliştirilmesi için, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ in Müşteri Hizmetlerindeki seyahat danışmanlarıyla yapılan tüm telefon iletişimleri kaydedilir. Kaydedilmesini istemezseniz, lütfen görüşmeyi sona erdirin.

  eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD belirli zamanlarda İnternet Rezervasyon Sisteminin Kullanıcılarını tüm yeni ürünler, hizmet ıskontoları, ücret listeleri, promosyonlar ve web sitesinde önerilen kampanyalarla ilgili bilgilendirecektir. BU bilgiler Kullanıcı tarafından istenilen ticari bilgiler olarak sayılacaktır. Kullanıcı herhangi bir zamanda bu ticari bilgilerin alınmasını "Aboneliğimi kaldır" metnini içeren bir maili newsletter@esky.com.tr adresine göndererek sona erdirebilir.

 7. TALEPLER

  Rezervasyonlar ve satın alınan uçuş biletleri ve seyahat hizmetlerinin teklif edilenden farklı olması halinde kullanıcı şikayet ve taleplerini yazılı ve sözlü olarak bildirilebilir. Talepler rezervasyonu yapan kullanıcı tarafından ya da eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’den hizmeti alan kullanıcı ya da kullanıcının vekili ya da yasal temsilcisi tarafından aşağıdaki adrese ya da iletişim hatlarına yapılacaktır:

  eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD
  Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:28 Kat:1
  Üsküdar / İstanbul
  Tel: 216 266 34 23.
  Fax: 0216 266 34 01
  E-mail: sikayet@esky.com.tr

  eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD Kullanıcının talebini hassasiyetle inceleyecek ve talebin alınmasından itibaren 10 iş günü içerisinde bu hususta ulaştığı sonuçları ve çözümleri kullanıcıya sunacaktır.

 8. TAZMİNATLAR

  Kullanıcı, kendisinin ilgili Genel Hüküm ve Koşullara uymaması nedeniyle ortaya çıkan zararlardan eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’i ve çalışanlarını, müdürlerini, acentelerini ve ortaklarını masun kılacak ve gerektiğinde oluşturduğu zararı tazmin edecektir.

  Kullanıcı kasdi ya da kusurlu eylemleri ya da yasadışı faaliyetler yürüttüğünü belirlenmesi durumunda veya Kullanıcı yanlış, suiistimale yönelik ya da düzmece ödeme talebi gönderir ya da ilgili ödemenin eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ in hesabına yapılmasını engellerse, eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ e bu tutarla ilgili tahakkuk eden zararları tazmin edecek ve eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD derhal bu sahtekarlık girişimiyle ilgili olarak yasal süreci başlatacaktır.

  Kullanıcının kendi kredi kartı ya da hesap katının yetkilendirilmesinden sonra ilgili ödemeleri eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ ye yapmayı durdurması ve/veya havayollarına ödeme yapmaması durumunda, Kullanıcı eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ in zararını tazmin edecek ve eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD derhal bu hususla ilgili gerekli makamları bilgilendirecek ve yasal süreci başlatacaktır.

  eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD mücbir sebepler ve/veya eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ in makul kontrolü dışındaki hususlardan; örneğin iptal edilen uçuşlar, hava personelinin ve/veya taşımacının grevi, havayolunun borcunu ödeyememesi ya da iflası ya da eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ in ilgili hizmet ve ürünleri tedarik ettiği diğer Seyahat hizmet tedarikçisinin hizmeti verememesinden sorumlu tutulmayacaktır.

  İlgili seyahat hizmetlerinin satın alınması, kullanımı ve/veya kullanılmaması ile ilgili ortaya çıkan herhangi bir zarar talebi, doğrudan havayolları, sigortacı ve/veya ilgili Seyahat Hizmeti Tedarikçisine gönderilecektir.

 9. FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

  İnternet Rezervasyon Sistemi, yazılım ürünleri, belgeler ve diğer eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD tarafından yayınlanan materyaller ile ilgili tüm fikri mülkiyet hakları eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’ in mülkiyetindedir.

  Kullanıcı, bireysel olarak ya da bir üçüncü şahıs üzerinden, İnternet Rezervasyon Sistemini ya da www.eSKY.com.tr sitesinde yayınlanan içeriklerin herhangi bir kısmını değiştirmeyecek, tadil etmeyecek, geliştirmeyecek, kopyalamayacak, tekrar oluşturmayacak, adapte etmeyecek, gizlemeyecek, ayırmayacak, tercüme etmeyecek, devretmeyecek ya da lisans almayacaktır.

  Kullanıcı eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD web sitesi ve/veya İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemi üzerinde hiçbir fikri mülkiyeti haiz değildir. Bu hüküm eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD web sitesini ve/veya İnternet Uçuş Rezervasyon Sistemini kullanmayı durdursa bile geçerli kalacaktır.

 10. SON HÜKÜMLER

  İşbu mesafeli satış sözleşmesinin hükümleri ve şatlarında vaz edilmeyen hususlarda Türkiye Cumhuriyeti kanun ve mevzuatı geçerli olup, tüm ihtilaflar Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri, tüketici mahkemeleri ve tüketici hakem heyetleri kararları dairesinde çözülecektir.

  Bu Genel Hüküm ve Koşullardaki herhangi bir hükmün bir mahkeme ve yetkili bir makam tarafından geçersiz ya da yetkisiz kılınması durumunda kalan hükümler geçerli ve uygulanabilir kalacaktır.

  eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD her zaman kendi isteğine bağlı olarak Genel Hüküm ve Koşullarda değişiklik yapabilir. Tadiller yayınlanmalarından itibaren yürürlüğe girecek ve tüm sonraki eylemler için geçerli olacaktır. Tadil edilen Genel Hüküm ve Koşulların yayınlanmasından önce yapılan rezervasyonlarla ilgili olarak, Rezervasyon zamanında yürürlükte olan Genel Hüküm ve Koşullar uygulanacaktır. Bu nedenle, size rezervasyon zamanında tarafınızdan kabul edilen hüküm ve koşulların bir kopyasını saklamanızı öneririz. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD ile ilgili tadil edilen Genel Hüküm ve Koşulların web sitesi üzerinde yayınlanması ve eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD blog’undaki Genel Hüküm ve Koşullardaki tadiller için notlar yapılan tadil için yeterli bir bilgilendirme olarak kabul edilecektir. eSKY SEYAHAT ARAMA TURIZM TICARET LTD’nin web sitesini kullanmaya devam ederseniz (www.eSKY.com.tr), ilgili tadiller hakkında bilgi sahibi olduğunuz ve bunları kabul ettiğiniz varsayılacaktır.