Menüsü

Uçuştan sonra bagaj alımı

Uçuştan sonra bagaj alımı

Uçaktan indikten sonra, yolcular kimlik belgelerinin kontrol edilmesi için gümrük (sınır)  bölgesine alınır. Bu işlemden sonra, yolcular valizlerini almak için bagajların bulunduğu salona yol alırlar. Bagajlar konveyör bandından alınır. Konveyörler salonda ikiden fazla ise elektronik panolarda bagajın nereden geldiği ve uçuş numarası bilgileri bulunmaktadır. Bagaj zaman teslimi, genellikle en fazla 45 dakikadır.

Eğer bir başkasının bagajını almışsanız, onun uygun korunması sizin sorumluluğunuzdadır. Bu gibi durumlarda bagajın gerçek sahibine ulaştırma ve buna bağılı olarak tüm naklliye maliyetlerini karşılamanız gerekebilir.

Eğer düzenli havayolu ile uçuş (aktarmali) doğrudan değilse, bagajnız ilk kalkış noktasında teslim edildikten sonra aktarma noktasında,bagaj otomatik diğer uçuşa transfer edilir ve siz bagajınızı varış noktasında ( şehrinde) almaktasınız.

Eğer uçuşunuz aktarmlı ise ve transfer noktasında duraklama 24 saaten fazlaysa, bu durumda bagajınızı tekrardan kontrol noktasında kaydettirmeniz gerekmektedir.

İstisna: Amerika uçuşlarında genellikle birden fazla aktarma olmaktadır. Bu durumlarda gümrük kontrolü her zaman ilk iniş yapılan havaalanında gerçekleşir. İşte bu nedenle yolcular valizlerini almalı  ve bir sonraki uçuş için kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.