Menü

Online check-in

Online check-in

Online Check-in; biletlenmiş rezervasyonu olan tüm yolcuların havaalanına gelmeden internet üzerinden check-in yapabilmelerini sağlayan bir hizmettir.

Bazı havayolları Wizzair ve Ryanair tüm seferlerine, mecburi online check-in talep etmektedir, aksi takdirde havaalanında yapıldığında ek ücrete tabidir. Diğer havayolları Blueair gibi,sadece belirli destinasyonları online check-in'i zorunlu kılar (Bükreş, Brüksel, Bacau, Sibiu, Larnaka, Nice, Malaga, Barcelona, Paris, Milano, Torino, Köln, Madrid ve Valencia kalkan tüm uçuşlar).

Not: Wizzair Hava Yolu tarafından gerçekleştirilen, Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) - Budapeşte (BUD)  uçuşlarında, online check- işlemi güvenlik nedeni ile havaalanında yapılmaktadır. Kullanıcılara gönderilen online  check- in linki aktif değildir. Bu işlem sadece belirtilen yön için geçereli olduğunu ( örn. BUD- SAW uçuşu için online check-in hizmeti kullanılabilir)  göz önünde bulundurunuz.

Yolcular, seyahat edecekleri tüm rezervasyonlu ucuşlarına evlerinin ya da ofislerinin konforunda ulaşarak check-in işlemlerini gerçekleştirme sunar. Böylelikle, havaalanındaki kalabalık check-in bankolarında beklemek zorunda kalmadan, Online check-in kontuarından, bu kontuarın açılamadığı istasyonlarda ise Business kontuarlarından faydalanacaklardır.Yolcular, biniş kartlarını Internetten basmış oldukları takdirde, bagajları yoksa doğrudan uçuş kapısına gidebilecekler.

Online kayıt işlemi, ilgili havayolu şirketinin internet sayfasından yapılmaktadır.

İşlem tamamlandıktan sonra, belirtilen e-posta adresine biniş kartı gönderilecektir. Biniş kartının yazıcıdan çıktısını alarak havaalanında yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Online check- in işlemi ile ilgili herhangi bir zorluk yaşıyorsanız eSky.com.tr müsteri temsilcileri ile irtibata geçerek destek alabilirsiniz.

Not: Yolcular uçuş saatinden 2 saat önce havaalanında olmaları gerekmektedir.

 

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.