Menüsü

Bebek, çocuk ve genç yolcu uçak bilet rezervasyonu

Bebek, çocuk ve genç yolcu uçak bilet rezervasyonu

Bebek veya genç yolcu uçak rezervasyonu yapmak için eSky.com.tr adresinden uçuş arama bölümünden gerçekleştirebilirsiniz.

Yolcu sayısını belirledikten sonra, aşağıda belirtilen yolcu kategorilerine göre seçiminizi yapabilirsiniz.

Yetişkin: 18 yaşından büyük

Genç: 12-18 yaşları arası

Çocuk: 2-12 yaşları arası

Bebek: 0-2 yaşları arası

Not:

Rezervasyon aşamasında her yolcunun yaşı ve doğum tarihi bilgilerinin girilmesi zorunludur. Çocuklar ve bebekler yetişkin bileti ile seyahat etmeleri mümkün değildir.

Unutmayınız:

Düşük tarifeli havayollarında (Ryanair, Wizz Air, EasyJet, Pegasus) her çocuğun en az bir yetişkin ile seyahat etmesi gerekir. Bebekler yetişkininin kucağında yolculuk ederler.

Düzenli tarifeli havayollarında, bebek için özel koltuk koyma yeri için rezervasyon yapılabilir. Bu koltuklar sınırlı olduğundan, havayolları herzaman sunma imkanı olmayabilir. Detaylı bilgi almak için müşteri hizmetlerimize başvurabilirsiniz.

2 yaş üzerindeki çocuklar her zaman ayrı koltukta seyahat eder ve bu ücrete tabirdir.

Solunum ve dolaşım sistemi çok zayıf olduğu için yedi günü tamamlamamış bebekler, uçakla seyahat edemezler.

Çocuk yolcu 2 yaşını doldurma aşamasında seyahat ederse- uçuşa ve havayolu şirketine bağlı olarak, rezervasyonu düzenleme aşaması bikaç yöntemden oluşmaktadır:

Düzenli havayolu şirketleri:
İlk yöntem- gidiş- dönüş için ayrı bilet satın almak. İlk bilette çocuk yolcu indirim kullanacaktır (genellikle bilet fiyatından 90%), ikinci bilet için ise 33% indirim. Fakat bu iyi bir seçenek değildir,çünkü çocuk herzaman refakatçının rezervasyonunda olması gerekir ve seyahat tek yönlü olacağı için, fiyatı çift yönlüden daha yüksek olacaktır.

İkinci yöntem: Çift yönlü bilet almak ve yolcu kategorisinden „bebek” yerine „çocuk” seçmek. Bu şekilde bebek yolcu indiriminden yararlanmanız mümkün olmaz, fakat çift yönlü biletin fiyatı daha uygun olduğundan, neredeyse aynı indirime denk gelmektedir.

Düşük tarifeli havayolları: Gidiş ve dönüş için ayrı bilet alınmalı, ilk biletin yolcu kategorisi bölümünden „bebek”  seçmeli ve ikinci bilet için ise „çocuk”.

 

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.