Menüsü

Hangi havayolu şirketleri en ucuz?

Hangi havayolu şirketleri en ucuz?

Genellikle düşük tarifeli hava yolu şirketleri en uygun uçak bileti fiyatları sunmaktadır. Ancak bu havayollarında ek hizmetler (bagaj kaydı, kabinde yiyecek hizmeti vs.) ekstra ücrete tabidir. Bu hizmetler genelde düzenli havayolu şirketlerinde ücretsizdir.

Her zaman tarifeli havayolu şirketlerinin de uçak bileti fiyatlarını incelemekte fayda var, bazen biletin son fiyatı (tüm ek hizmetler dahil) düşük tarifeli havayolundan daha uygundur.

Low Cost Carrier nedir?

Bu konsept ilk olarak Amerika’da ortaya çıkmış ardından maliyetlerin düşük olması nedeniyle benimsenmiştir. Standart uçuş hizmetlerinin belirli ücretlere bağlanarak uçak bileti fiyatlarının düşük tutulması benimsenmiştir. Bagaj, yemek içecek servislerinin ücretli olması bu duruma örnektir.

En Ucuz Havayolu Şirketleri

  • Anadolujet: Türk Hava Yolları’nın yeni bir iş modeli ile kurduğu Anadolu Jet, Ankara Esenboğa Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Türkiye’nin farklı illeri ile KKTC’ye uçuyor.
  • Atlasglobal: Kurulduğunda Atlas Jet olarak Türkiye’de sivil havacılık sektörüne dahil olan Atlasglobal, İstanbul Atatürk Havalimanı çıkışlı olmak üzere yurtiçi, KKTC, Süleymaniye, Erbil, Cidde, Tahran, Mykonos ve Sharjah’a uçuş gerçekleştiriyor.
  • Corendon Airlines: Özellikle Türkiye’den Einhoven, Amsterdam, Rotterdam, Brüksel gibi Benelüks ülkelerine Corendon ile ucuza uçmak mümkün.
  • Free Bird Airlines: İstanbul Atatürk Havalimanı çıkışlı olarak tüm Avrupa şehirlerine charter uçuşlar gerçekleştiriyor.
  • Izair: İzmir merkezli olarak kurulan İzair, 7 uçaklık bir filoya sahip. Tüm uçuşlarını Pegasus Hava Yolları ile birlikte gerçekleştiriyor.
  • Onur Air: İstanbul Atatürk Havalimanı çıkışlı olmak üzere yurtiçi ve Gence, Urmiye, Oslo, Odessa, Kopenhag ve Amsterdam seferleri düzenliyor.
  • Pegasus Airlines: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ana çıkış noktası olan Pegasus Hava Yolları, yurtiçinde ve yurtdışındaki birçok noktaya uygun fiyatla bilet satıyor. Birçok uluslararası raporda Avrupa’nın ve dünyanın en düşük maliyetli havayolu şirketleri arasında gösteriliyor.
  • SunExpress: Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın yüzde 50’şer ortaklığında kurulan SunExpress, Antalya ve İzmir Adnan Menderes havalimanları ağırlıklı olmak üzere Almanya ve diğer Avrupa ülkelerine ekonomik bilet satıyor.
  • Tarhan Tower Airlines: Türkiye çıkışlı İtalya, Ermenistan, Irak, Almanya, Belçika, İran, Hollanda’ya charter seferler düzenliyor.

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.