Menüsü

Aktarmalı uçuşlar

Aktarmalı uçuşlar

Uçuş rotası uzak olduğunda veya ilgili bölgeye uçuşların yaygın olmadığında, seyahatlerinizde aktarmalı uçuşlar sıkça görülebilmektedir. Türkiye' den uzak destinasyonlara, aktarma genellikle İstanbul’dan yapılmaktadır.

Birçok uluslararası havalimanı seçimi size dünyanın tüm bölgelerine seyahat etme fırsatı sunar. Bu ancak, her segment için uygun bilet almayı karmaşık hale getirir. Bu nedenle, Dünyadaki tüm hava yolu şirketleri, sizlere uygun bağlantıları sunabilmek, kolay, hızlı bir yolculuk için çalışmalarını birleştirdi.

Düzenli tarifeli havayolları

Düzenli havayolları, geniş bağlantı seçimi sunar ve genellikle uçuş birkaç hava yolları tarafından işletilmektedir.

 Unutmayınız:

  • Uçuşu gerçekleştirecek olan havayolu şirketinin hangisi olduğuna dikkat ediniz. Belirli bir hava yolu şirketi tercihiniz varsa, uçuş aynı şirket  tarafından gerçekleştirdiğine emin olunuz. eSky. com.tr sayfasında hava yolu şirketleri hakkında bilgiler mevcuttur.
  • Transfer ülkede vize kısıtlamaları hakkında bilgi alınız. Örneğin: ABD, Avrupa Birliği ülkeleri vs. Tüm müşteriler seyahat ile ilgili (örn. Vizeler) gerekli tüm bilgi ve belgeleri kendileri temin etmek zorundadırlar.
  • Varış saatinin değişmesine neden olan, gecikme veya uçuşun iptali olursa, genellikle hava yolu kuralları ve şirket politikasına bağılı olarak, bir sonraki uçuş için bilet veya konaklama hizmeti sunmaktadırlar.
  • İki alan arasındaki süreç  yeterince uzunsa (birkaç saatten fazla) ve geçerli bir vizeniz varsa, havaalanını terk edebilirsiniz.
  • Bagajlar çoğu durumda, iki uçak arasında doğrudan aktarılır, ancak bazen bir sonraki uçuş için tekrar check- in işleminden geçilmesi gerekebilir. Bagajın tekrarden kontrol işleminden geçilmesi hakkında,  ilk kalkış havaalanında bilgi alacaksınız.
  • Genellikle aktarmalı uçuşlarda, bilet fiyatı direkt uçuşlara nazaran daha uygundur.

 

Düşük tarifeli hava yolları

Bu hava yollarının uçuşları kombine edilebilir, ancak düzenli havayolları ile karşılaştırıldığında, biletin düzenlenmesinde temel bir fark vardır.

Unutmayınız:

  • Düşük tarifeli hava yollarında, segmentler ayrı ayrı analız edilmektedir ve her biri için ayrı bilet satın alınması gerekir.
  • Uçuş değişikliğinde, geçikmesinde veya farklı bir durumda, uçuşun iptaline neden olan bir durumda, bilet değiştirme veya yeni satın alma masrafını müşteri karşılamaktadır.
  • Bağlantılı uçuşlarda, uçuşu aynı hava yolu gerçekleşirse ve uçuşta herhangi bir değişiklik ( iptal veya ertelenmesi) olursa, yeni bir bilet alma masrafını müşteri karşılamaktadır.

 

 

 

 

 

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.