Menüsü

Ekran görüntüsü alma

Ekran görüntüsü alma

Ödeme belgesini gönderme, uçak biletinin hızlı düzenlenmesine ve fiyatın artma riskini azaltan bir süreçtir.

Ekran görüntüsü alma zor bir işlem değildir ve birkaç aşamadan oluşmaktadır.

Öncelikle işlem transfer bilgilerini gösteren pencereyi açınız. Ekran görüntüsü şu anda ekranda gördüğünüz herşeyi çekmektedir ve bu nedenle görülmesini istemediğiniz tüm pencereleri kapatmalısınız.

Kopyalama ekranına geldiğinizde, klavyedeki tuşa basınız, ilgili tuş bilgisayar model ve markaya göre farklılık gösterir "PrtSc", "Prt Scrn", "Print Scrn", "Print Screen". Diz üstü bilgisayarlarda en sık sağ üst köşelerde bulunur, masaüstü bilgisayarlarında klavye fonksiyon turları ile- (F9, F10, F11, F12).

İlgili tuşa basarak, ekran görüntüsünü bilgisayara kaydetmiş olmaktasınız. Kopyalanmış ekranı dosya haline getirebilmeniz için, her bilgisayarda olan MS Paint programını kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Kopyalanmış öyeyi, Paint programında  yeni penere açarak Ctrl+ V tuşlarını kullanarak yapıştrabilirsiniz.

İlgili dosya uzantısını JPG veya  PNG formatında kaydediniz.

Böylelikle oluşturduğunuz dosyayı odedim@esky.com.tr mail adresinden müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek gönderilen dosyanın ulaştığını ve okunaklılığının teyidini alınız. Ödeme belgesinin onayı içi, lütfen belgeyi gönderdikten 10- 15 dakika sonra irtibata geçiniz.

 

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.