Menüsü

Elektronik uçak bileti

Elektronik uçak bileti

Elektronik uçak bileti (e-ticket), elektronik formatta, rezervasyonu ve ödemeyi gerçekleştirdikten sonra, mail adresinize gönderilen uçak biletidir. Elektronik uçak bileti, seyahatiniz hakkında tüm bilgileri içermektedir- rezervasyon numarası, rota, kullanılan  hava yolu şirketinin ismi, kalkış -varış saati ve uçuş süresi. E- mail adresinize gönderilen elektronik bilet, yazıcıdan yazdırılması gerekmektedir ve uçuş kayıt işlemi sırasında yanınızda olmalıdır.

1 Haziran 2008 yılından itibaren Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) üyesi olan tüm hava yolları, elektronik uçak bileti düzenleye bilmektedir.

Yolcu havaalanında uçuş kaydı sırasında, kimlik belgesini ( veya pasaport) ibraz etmesi gerekmektedir. İşte bu nedenle, yolcu kimlik belgesini seyahat esnasında yanında bulundurması gerekir.

Uçuş kaydında çoğu zaman, hava yolu çalışanı yolcudan rezervasyon numarasını veya uçuş numarasını talep etmektedir. Bu bilgiler mail adresine gönderilen elektronik bilette yer almaktadır.

 

 

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.