Menüsü

En uygun uçak bileti nasıl bulunur?

En uygun uçak bileti nasıl bulunur?

Ucuz uçak bileti bulma, uçak bileti indirim kampanyalarını yakalama yeteneği sıklıkla seyahat edenlerin uzmanlık alanıdır. Hem birçok noktaya seyahat etmek hemde az para harcamak için en uygun uçak biletleri büyük önem arz etmektedir.Günümüzde uçak bilet paraları yolculuk bütcemizin büyük bölümünü kapsamaktadır. Uygun uçak bileti bulma yeteneğinizi geliştirerek, seyahat bütçesini hafifletip, tatil, eğlence ve aktiviteye daha çok bütçe ayırabilir ve tatilinizden daha çok zevk alabilirsiniz.

  • Yolculuk tarihlerine karar verip erken rezervasyon yapmak; Havayolu şirketleri tüm seferlerinde sadece sınırlı sayıdaki koltukları normalden daha ucuz bir fiyata satarlar. Koltuklar biterse, fiyatlar otomatik olarak yükselir! Havayolu şirketlerinden ucuz uçak bileti satın almanın en önemli sırrı erken rezervasyon yapmak ve fiyatları takip etmekdir. Birçok hava yolu şirketi limitli sayıdaki koltuğu promosyonlu olarak ucuza satışa sunmaktadırlar. Promosyonlu koltuklar limitli sayıda olduğu için ucuz uçak bileti almak için ilk rezervasyon yapan yolcular daha ucuza satın almaktadır. Siz de bu limitli sayıdaki koltuklara erken rezervasyon yaparak daha ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.
  • Hafta içi günleri tercih etmek; Hafta içi günler, çalışma günleri olduğu için haftasonuna oranla daha az kişi seyahet edebilmekte ve hava yolu şirketleri daha az yolcu ve talep almaktadır. Bu nedenden ötürü şirketler uçakları doldurmak için hafta sonuna göre daha uygun fiyatlı biletler satışa sunmaktadır. Cumartesi ve Pazar günleri ise hafta içine göre çok daha pahalıdır.
  • Gidiş-dönüş bilet almak; Gidiş-dönüş tarihlerinizi netleştirerek ve bu şekilde arama yaptığınızda ucuz uçak bileti bulma şansınızı artacaktır. Uçuş firmaları gidiş dönüş bilet alımlarında belirli bir oranda indirim uygulamaktadır.
  • Seyahat tarihinizin esnek olması; Eğer seyahat tarihiniz esnek ise uçuş aramalarında alternatif tarihleri de aramanız faydalı olacaktır. 3 gün öncesi veya sonrası uçuşlarıda kontrol ederek en uygun bileti bulabilirsiniz. Bazı hava yollarında sadece seçtiğiniz tarih için fiyat yüksek olabilir veya seçtiğiniz tarihte değil de, o haftanın farklı tarihlerinde hatta bir sonraki veya bir önceki günde ucuz uçak bileti bulma şansınız daha yüksek olabilir.

Özellikle Ucuz Maliyetli uçuş gerçekleştiren havayolu şirketlerini tercih ederek en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.

Uçak arama motorları ve havayollarının mail listelerine üye olabilir ve telefonlarınızdan kullanabileceğiniz uygulamalarla sürekli olarak kampanya ve indirimlerden haberdar olursunuz.

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.