Menüsü

En uygun uçak biletini nasıl bulabiliriz?

En uygun uçak biletini nasıl bulabiliriz?

Diğer ulaştırma araçlarının aksine, uçak biletlerinin fiyatı sabit değildir. Sezona, destinasyona, talebe ve değer çeşitli nedenlerden dolayı bilet fiyatında değişiklikler görülmektedir. Şu anda satın aldığınız uçak bileti uçuşun yaklaştığı dönemde aynı destinasyona aynı tarihte, biletin fiyatı beş altı kat daha pahalı olabilir.

Bu nedenle uygun uçak biletinizi garantilemek için, takip edilmesi gereken bir kaç kural  vardır. Bu kurallar herhangi bir zamanda herhangi bir yolculuk için uygulanabilir.

1. Erken rezervasyon

Erken rezervasyon neredeyse her zaman uygun uçak bileti garantilemenin iyi bir yoludur. Son dakika sunulan teklifler istisnadır, ancak bu teklifin artıları olduğu gibi eksileri de bulunmaktadır. Çok erken rezervasyon da en iyi fiyatı garantilemediğini belirtmek isteriz.

 Erken rezervasyon ne kadar erken yapılmalıdır?

eSKY.com.tr derinlemesine analiz sonucu,  uçak bileti rezervasyonu için en iyi dönemi, seyahatteinizden 6 ila 8 hafta öncesini göstermektedir.

2. Gidiş tarihindeki esneklik

Eğer gidiş-dönüş tarihleriniz sabit seğilse, uçuş arama sırsında daima „+/- 3 gün“ seçeneğini seçiniz. Böylelikle ilgili dönemde daha uygun uçuşu bulma olasılığı artacaktır. Bilet fiyatları her gün için farklıdır, ve çok daha uygun fiyata bir önceki gün veya sonraki gün için bilet bulmanız mümkündür. Destinasyon arasındaki bir çok bağlantılar günlük değildir ve uçuş tarihindeki her değişiklik, bir çok farklı sonuçlar verebilir.

Aynı zamanda gece ve sabah erken seferler daha fazla tercih edilmediğinden, bilet fiyatı daha uygundur.

 

3. Doğru havayolu seçimi

 

Gitmek istenilen destinasyona düşük tarifeli havayolu gidip gitmediğini mutlaka kontrol ediniz. Genllikle sunulan uçak bileti fiatları, diğer havayollarına nazaran oldukça caziptir.

Bileti satın almanın kesin kararını vermeden önce , biletin fiyatını değiştirebilecek etkenleri göz önünde bulundurunuz. Böylelikle uygun olduğunu düşündüğünüz bilet fiyatı tam da oyle olmayabilir.

Örneğin çoğu düşük tarifeli havayollarında kayıtlı bagaj ek ücrete tabir olabilir. Uçakta yiyecek ve içecek bilet fiyatına dahil değildir, ve aynı zamanda ilgili havayolları uzak havaalanlarına iniş yapmaktadır, böylece gitmek istediğiniz yere ulaşım için ek ücret ödemeniz gerekecektir. Bazı durumlarda düşük tarifeli havayollarının uçak biletine önemli gereksinimleri ekleyince, biletin fiyatı düzenli havayollarının bilet fiyatını geçmektedir.

4. Gidiş - Dönüş

Tek yön uçuş seçseniz bile, herzaman Gidiş- Dönüş biletlerinide kontrol ediniz. Çoğu zaman Gidiş- Dönüş uçak biletlerinin fiyatı tek yön fiyatı ile neredeyse aynı veya daha uygun olmaktadır. Bu kural sadece düzenli havayolları için geçerlidir.

 5. Alternatif havaalanı

Gitmek istediğiniz şehire uçak bileti araması yaparken, gidiş/ dönüş için tüm havayollarını seçiniz. Örneğin sadece Londra' da altı tane havaalanı bulunmaktadır ve farklı fiyatlara seyahat edebilirsiniz.

6. Düşük sezon

Gitmek istediğiniz destinasyon hangi dönemde daha fazla tercih edildiğini kontrol ediniz. Örneğin Rio Karnavalının yapıldığı şubat ayında, talep çok fazla olduğundan uygun uçak bileti için erken davranılması gerek. Ayrıca 2018 Moskova' da düzenlenecek olan Dünya Futbol Kupası, uçak biletlerinin fiyatını oldukça etkiliyecektir. İmkanınız olduğu sürece Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı, Yıl Başı gibi tatilerde yolculuğunuzu son dakikaya bırakmayın.

7. Haftanın en uygun günü

En uygun uçak biletlerinin sunulduğu belirli bir gün ve saat, farklı ve karmaşık şekilde yorumlanır. Garanti olan tek şey- her havayolu promosyonlu biletlerini farklı dönemlerde yayınlamaktadır ve bu  kuralın 100% uygulanabildiği uçuş yoktur.

Ancak, yapmış oldığumuz geniş çaplı araştırmalar, uçak biletlerinin Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri daha uygun olduğunu, ve Cuma - Pazar günleri de daha yüksek olduğunu göstermektedir. Rezervasyonu Salı öğleden sonra yapmak en uygun olduğu söyleyişi duyduysanız- deneyin ama garanti edemediğimiz bildirmek isteriz.

8. Danışma

Eğer uçak bileti satın almada herhangi bir tecrübeniz yoksa, profesyonel danışmanlarımıza başvurmaktan çekinmeyiniz.  Sizin için ey uygun olduğunu düşündüğü  uçuşu sanacağına emin olunuz. 0850 455 1609  telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

9. Bilgilendirme

Düzenli olarak internet sayfamızı, sosyal ağalarımız takip ediniz. Böylece en güncel promosyonlardan haberdar olma imkanınız olacaktır. Aynı zamanda  bültenimize abone olarak, güncel duyuruları kaçırmayın.

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.