Menüsü

Kombine uçuşlar

Kombine uçuşlar

„Kombine uçuşlar”- bu kullanıcı tarafından seçilen, bir veya birden fazla aktarma bulunan ve bir veya birden fazla havayolu tarafından gerçekleştirilen uçuş segmentleridir.  Her uçuş noktası için uçuşu gerçekleştiren havayolu tarafından ayrı bilet düzenlenmektedir ve ilgili havayolları arasında bireysel alanda işbirliği bulunmamaktadır. Kullanıcı kombine uçuş satın aldığında, yalnızca bir bilet almamakta olup, her segment için ayrı bilet almış olur ve her havayollarının genel kural ve şartlarını kabul ettiğini beyan eder.

Kombine uçuşlar genellikle kullanıcıya en uygun fiyatı sunmayı hedeflemektedir, ancak başka açıdan bakıldığında ise bazı riskleri bulunmaktadır ve bunlardan birkaçı – uçuş iptali, yolcunun gelmemesi, uçuşun geçikmesi veya bir sonraki uçuşu/ uçuşların gerçekleştirilmesini imkansız kılan tüm nedenler. Bunun gibi durumlarda kullanıcı herhangi bir tazminat talebinde bulunamamaktadır, çünkü her bir segment için biletleri farklı havayollarından satın almış olmaktadır. Kullanıcı kombine uçuş uygulaması ile ilgili tüm riskleri kendisi taşımaktadır. Bu tüm uçuş segmentleri aynı havayolu tarafından gerçekleştirildiği durumlarında dahi geçerlidir.

Kombine uçuşlarda göz önünde bulundurulması gereken - ikinci veya üçüncü segmenti gerçekleştirecek havayolu biletinin yükselmesi. Bilet birden fazla havayolundan satın alındığından, her uçuş için ayrı bilet düzenlenmektedir. İlgili süreç içeresinde diğer havayolunun biletinde fiyat artışı söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda kullanıcıya telefon yolu farklı bir teklif sunulur veya yükselen fiyat farkının ödenmesi gerektiği iletilir. 

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.