Menüsü

Oneworld

Oneworld

Oneworld olarak bilinen OneWorld, dünyanın en büyük üç global havayolu taşımacılığı birliğinden biridir. Kurucularının arasında, dünyada en büyük havayolu şirketlerindendir- British Airways и American Airlines. Ittifaka katılan taşıyıcılar 750’ den fazla havaalanlarına uçmakta ve 10.000 'den fazla günlük uçuşlara hizmet vermektedir.

Geçmiş

Merkezi Kanada'nın Britanya Kolombiyası eyaletinde bulunan Vancouver'dadır. Oneworld, 1998 yılında American Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Canadaian Airlines ve Qantas hava yolları tarafıdan kurulmuştur. Daha sonra Finnair, Iberia ve Japan Airlines taşıyıcıları da katılmıştır. Birlik sayısız prestijli ödül kazanmıştır, bunlardan biri 2010 yılında  Skytrax tarafından verilen"Dünyanın En İyi Havayolu İttifakı 2010" ünvanını kazanmıştır. Ittifakta şu anda 11 havayolu üyesi bulunmaktadır.( Malev’in islasından önce 12)

Ne sunar

Oneworld birliğine, mil toplamak için, havayolu şirketlerinin internet sayfalarından katılabilirsiniz. Bir çoğunun ayrı programları vardır, örneğin Finnair (Finnair Plus),fakat ittifak ile tamamen entegre edilmiştir. Böylelikle sadece havayolundan değil, birliğe üye olan tüm havayollarından mil toplamanız mümkündür.

Toplanılan miller otel rezervasyon indirimi, ücretsiz veya indirimli uçak bileti, ek bagaj, alışveriş indirimi vs.

Oneworld Havayolları üyeleri:

American Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Finnair, Iberia, Japan Airlines (JAL), LAN, Mexicana, Qantas, Royal Jordanian, S7 Airlines. 

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.