Menüsü

Rezervasyon sınıfları

Rezervasyon sınıfları

Çoğu düşük tarifeli havayollarının farklı rezervasyon sınıfları bulunmamaktadır. Tüm yolcular ekonomik sınıfta seyahat etmektedirler.

Düzenli havayolları 3 rezervasyon sınıfı sunmaktadır- Economy, Business ve First class. Bazı havayollarının ara sınıfları bulunmaktadır, örneğin "Flexible economy class".

Economy

Bu başlıca en uygun rezervasyon sınıfıdır. Fiyatın düşük olmasına ragmen, yolcular seyahat esnasında konfor bekleyebilir- konfor ve sağlıklı duruş sağlayan ayarlanabilir koltuk, ayarlanabilir kafalıklar, kolluklar ve ayak dayama özelliği.

Yolculuk esnasında ücretsiz yemek servis edilmektedir (hafif kahvaltı, öğle  veya akşam yemeği).

Uzun mesafe yolculuklarında, düzenli havayolu şirketleri, çoğu zaman audio-video programları (film, müzik ve multimedya) sunmaktadırlar.

 *Bazı düzenli havayolu şirketleri, ücretsiz yemek hizmetini, belirli destinasyon noktalarına sunmaktadırlar.

 Business

Business Class- fiyat, konfor ve zamanın en iyi şekilde kullanılmasının kombinasyonunu sunar. Koltuklar konforlu, ergonomik ve kişisel alanın economy sınıftana göre çok daha geniş alan sunmaktadır.

Çeşitli yemekler sunulur, servis porselen tabaklarda yapılır ve audio- video programlar bulunmaktadır. Koltuklar yatay esnetilebilir.

Bagaj için ağırlık limitleri daha fazladır. Yolcular, bar ve restoranları bulun, havaalanlarında özel transit alanlara erişimi bulumaktadır. Bazı havaalanlarında duş alma imkanları bulunur.

Eğer müşteriler, taşıyıcının düzenli yolcu programlarına üyelikleri varsa, ekstra bonuslardan faydalanılabilir.

Business class farklı taşıyıcılar için farklı anlamlar taşır, ama her zaman konfor ve mükemmel hizmetin anlamıdır.

First class

Bu tam taktirli, en iyi hizmeti garantileyen en yüksek rezervasyon sınıfıdır.

Yolculara en konforlu yerler sunulmaktadır. Koltuklar en modern ve yüksek kalite donanıma, saniyeler içinde bir yatağa dönüşme özelliğine sahiptirler.

Dünyanın en iyi şefleri tarafından hazırlanan yiyecek ve içecek her zaman (ekonomi sınıfının aksine) mevcuttur.

Birici sınıf yolcular, havaalanlarında bulunan bar ve restoranların eşsiz hizmetinin tadını çıkarabilir, aynı zamanda hızlı check-in hizmetinden yararlanmkatadırlar.

 

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.