Menüsü

Ryanair uçak biletim iptal edildi. Ne yapmalıyım?

Ryanair uçak biletim iptal edildi. Ne yapmalıyım?

İptal edilen uçuşlar, yolcular için oldukça büyük bir sorun teşkil ediyor. Bilindiği gibi Avrupa’da uygun fiyata bilet satışı yapan havayolu şirketleri arasında yer alan Ryanair, Eylül ayı ortalarında önümüzdeki altı hafta boyunca 1,500 ila 2,000 arası uçuşun iptal edileceğini açıklamıştı. Buna rağmen Pazar günü yalnızca bir liste yayınladı. 4 Dublin ve 11 Londra uçuşu, 82 iptal arasında. Yolcular havayolunun önümüzdeki altı hafta boyunca iptal edilecek uçuşların tam listesini yayınlamasını bekliyor. Şu ana kadar yayınlanan iptal listesine linkten ulaşabilirsiniz. Zira bu iptaller, alternatif uçuşlar veya iade teklif edilecek olan 400.000 yolcuyu etkileyebilir. Peki şimdi Ryanair tarafından uçuşu iptal edilen yolcular ne yapacak? Haklarım neler? Ryanair uçuş iptali için para iadesinin yanı sıra herhangi bir tazminat da alabilir miyim? gibi bir çok soru akıllara geliyor dolayısıyla. Evet, eğer uçuşa 14 günden daha az süre kaldıysa tazminat alma hakkınız var.

Ryanair uçuşum iptal edildi? Ne yapabilirim?

Biletimi eSky.com.tr'dan satın aldım

Ryanair uçak biletinizi eSky aracılığıyla satın aldıysanız endişelenmenize gerek yok. Eğer uçuşunuz iptal edildiyse, eSky danışmanlarımızdan biri derhal sizinle iletişime geçerek ve aynı güzergahtaki başka bir uçuş bulmanıza yardımcı olacak. Ayrıca seyahatten vazgeçebilirsiniz - bu size kalmış. Seyahatinizi iptal etmeye karar verirseniz, eSky sizin adınıza Ryanair'den iptal edilen uçuşunuzun ücretini iade etmesini talep edecektir.

Ayrıca Avrupa Birliği kanunlarına göre, farklı bir tarihte uçmaya karar verirseniz bile uçuşunuz için tazminat alma hakkına sahipsiniz. İptal edilen bir uçuş için tazminat miktarı, uçuş mesafesine bağlı olarak değişiklik göstermekte. eSky sizin adınıza bu konuyla da ilgilenecektir. Şikayet süreci sona erdiğinde, ilgili tutar hesabınıza gönderilmiş olacak.

Aklınıza takılan herhangi bir şey varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

iptal edilen uçuş
uçuş mesafesi tazminat tutarı
1500 km'den kısa 250 €'ya kadar
1500 - 3500 km arası 400 €'ya kadar
3500 km'den uzun 600 €'ya kadar

 

Ryanair uçak biletimi kendi sitesinden aldım?

Uçak biletinizi eSky.com.tr'den değil de Ryanair'in kendi sitesinden almış olsanız bile size yardımcı olacağız. İptal edilen uçuşlar için sizin adınıza Ryanair ile iletişime geçebiliriz. Ayrıca iptal edilen uçuşunuz için tazminat almak konusunda da yardımcı olabiliriz. Bize ulaşabileceğiniz çağrı merkezi numarası: 0850 455 1609.

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.