Menüsü

Sky Team

Sky Team

Star Alliance ve Oneworld ile birlikte, Sky team dünyadaki en büyük birliklerinden biridir. Bu birlik, dünya çapında 170'den fazla ülkedeye ve  yaklaşık 930 havaalanlarına ulaşmıştır.

Geçmiş

Sky Team, Air France, Delta Havayolları, Aeromexico, Korean Air tarafından 2000 yılında kuruldu. Dört yıl sonra birliğe Continental Airlines, KLM ve Northwest Airlines katıldı. Şu anda Birlik yılda yaklaşık 470 milyon yolcu ve 15 havayolu üyesine ulaşmıştır.

Ne sunmakta

Birliğe üye olan havayolu şirketleri, üyelerine, her uçuşlarında mil toplamalarını sağlar,ve  kullanıcı hangi itilafa üye olması farketmemektedir. Kullanıcı tarafından toplanılan miller indirim veya hedi kazanmalarını sağamaktadır. Üye olan havayolu şirkerinin internet sayfasından, üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kart bilgileri bilet rezervasyonu aşamasında iletilmelidir.

Sky Team havayolu üyeleri:

Aeroflot, Aeromexico, Air Europa, Air France, Alitalia, China Airlines, China Eastern, China Southern, Czech Airlines, Delta Air Lines, Kenya Airways, KLM, Korean Air, TAROM, Vietnam Airlines.

 

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.