Menüsü

Star Alliance

Star Alliance

Star Alliance Frankfurt, Almanya merkezli, dünyanın en büyük hava yolu ittifakıdır. İttifak günde 20.000'den fazla uçuş, yıllık 600 milyondan fazla yolcu ve dünyanın en büyük taşıyıcılarını bir araya getirmekte, 28 üyeden oluşmaktadır. Star Alliance bünyesine 2008 yılında Türk Hava Yolları da  21’inci üyesi olarak katıldı.

Geçmiş

Star Alliance üç kıtada beş lider havayolları tarafından :United Airlines, Lufthansa, Thai Airlines International, Air Canada ve SAS (Scandinavian Airlines System), 14 Mayıs 1997 tarihinde kurulmuştur. Havayollarının temel amacı, dünya çapında tüm büyük şehirlere uçuşlar sunan bir birlik kurmaktır. XXI yüzyılın ilk on yılı, üye olan havayollarının, önemli sayıda artışını sağladı, şu anda 28 sayıda havayolu ve 180 den fazla ülkeye ulaştı.

Ne sunar

İttifaka üye olan havayolu şirketleri kendi müşterilerine birçok fayda sağlamaktadır. Aralarında büyük program olan Miles and More, her uçuştan (hem iç hem dış hatlardan) mil toplayarak, otel indirimi, uçuş inidirim, araba kiralamalarda indirim sağlamaktadır. Program hakkında detaylı bilgelere, Star Alliance üyelerin internet sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Miles and More programına üye olmak için, üye olan havaalanlarının internet sayfalarındaki formu doldurmanız gerekmketedir. Üyelik ücretsizdir.

Star Alliance üyesi olan tüm havayolu şirketlerinde, mil alınabilir. Örneğin Lufthansa’ nın kartı varsa, diğer üyelerin uçuşlarından da kullanabilirsiniz. Mil programı ile ilişkin, otel rezervasyonlarından, veya mağazalardan da mil toplayabilirsiniz

Mil tehsil etmeniz için, bilet rezervasyonu/ kayıt aşamasında Miles and More kart numaranızı sunmanız gerekmketedir.

Star Alliance Havayolları üyeleri:7

Adria Airways, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Avusturya, Blue1, bmi, Brussels Airlines, Continental Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, LOT, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Singapore Airlines Güney Afrika Havayolları, Spanair, SWISS, TAM Airlines, Portekiz, Tayland, Türk Hava Yolları, United, US Airways TAP.

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.