Menüsü

Uçak bileti iptal koşulları

 Uçak bileti iptal koşulları

Uçak bileti iptal ve iade koşulları nelerdir?

<Uçak biletinizin durumunu sorgulamak için tıklayın>

Düşük tarifeli hava yolu

Çoğu durumda, düşük tarifeli hava yollarının biletleri iptal edilemez ve kullanılmayan uçuş için bir geri ödeme yapılamaz. Yolcunun veya birinci dereceden akrabasını vefatı söz konusu ise, para iadesi mümkün olabilmektedir. Bu durumda ilgili kişinin ölüm belgesini info@esky.com.tr mail adresine gönderilmesi gerekmektedir. Sonrasında  tarafımızca ilgili hava yolu şirketine gönderilecektir.

Kullanılmayan bilet iadesini gerçekleştirildiğinde , işlem için ceza uygulanmaktadır. Eğer seyahatinizin gerçekleştirilemeceği kesinleşirse, mümkün olan en kısa sürede tarafımıza bilgilendirmede bulununuz ve bizde ilgili hava yolu şirketine konu ile ilgili geri dönüşte bulunabilelim.

Hastalık nedeni ile bileti iade edebilir miyim?

Bazen düşük tarifeli hava yolları hastalık nedeniyle kullanılmayan uçak biletleri için iade yapmaktadırlar. Bununla birlikte, her durumda, tek tek işleme tabi tutulur, ve karar taşıyıcıya aittir. Çoğu durumda, herhangi bir geri ödeme yapılmaz ve gelecekteki seyahat için kredi oluşturulur. Bunun için, sağlık belgesini info@esky.com.tr mail adresine gönderilmesi gerekir.

Düzenli tarifeli  hava yolu

Düzenli hava  yolu şirketinin bilet iadesi, tamamen biletin alındığı rezervasyon sınıfına bağlıdır.

Çoğu zaman, iade işlemi için tarife izin vermemese bile, havaalanı vergilenin iadesi mümkün olabilmektedir. Bu genellikle tüm uçuşların kullanılmadığında mümkündür. Eğer uçuşun bir kısmı gerçekleştirildi ise , ücret iadesi neredeyse imkansızdır.

Not: Herhangi bir iade için, planlanan uçuştan önce bilgilendirmede bulunmanız gerekir.

Havaalanı vergileri haricinde, bazı tarifeler, uçak bileti fiyatının tamamını veya bir kısmının iade imkanı sunmaktadır.

  • Müşteri temsilcilerimize, seyahatin gerçekeleşemeyeceği bilgisini paylaşmanız gerekmektedir.

İade işlemi, bileti satın alma gününde yapılması mümkündür. Eğer işlemi bir sonraki gün talep ederseniz, değişiklikle ilgili hava yolu şirketi koşulları doğurultusunda olacaktır.

Hastalık nedeni ile bileti iade edebilir miyim?

Çoğu düzenli hava yolu şirketlerinin koşullarına göre bilet iptali mümkün değildir. Daha önceden belirtiğimiz durumlar (yolcunun  veya yakın derecede akrabasının vefati) hariç.

Bununla birlikte, eğer yolcu seyahatini gerçekleştirmesi mümkün değilse, havayolu şirketi ile irtibata geçilerek, yolcu indirimden veya ücretsiz değişim hakkında, sorgulama yapılabilir. Bu talep sağalık belgesi ile desteklenmesi gerekmektedir. Unutmayınız ki, böyle bir durum ayrı değerlendirilir ve hava yolu şirketi bu talebi onaylamayabilir.

İade işleminiz başlatıldığında, biletleme esnasında ödemiş olduğunuz hizmet bedeli iade edilmez.

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.