Menüsü

Uçakta sigara içme

Uçakta sigara içme

Uçak kabini içerisinde sigara içmek ve benzeri duman veya alev yapan  maddeleri kullanmak kesinliklle yasaktır. Bu kural 25 yil  önce yürürlüğe girmiş olup, 90’ların sonunda neredeyse tüm havayolları tarafından kabul edilmiştir. Bu kural çiğnenendiği taktirde ağır cezaya sebep olmakla beraber,bazı devletlerde bu kurala uymayan kişinin mahkemeyle yargılanmasına kadar uzanmaktadır.

Uçakta elektronik sigara içmek serbest midir ?

Elektronik sigara  sigara,puro ve pipo benzeri , tütün mamüllerine duyulan bağımlılıktan kurtulmak veya zararlarını azaltmak için kullanılan elektronik cihaz.Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) yönetmeliğine gore ,bu ve buna benzer ürünlerin ve bataryalarının kayıtlı bagajda taşınmaları yasaktır.

Kabin bagajında elektronik sigara taşımanın hiçbir yasağı yoktur. IATA’nın tüm havayolları şirketlerine önerisi kabinde elektronik sigara kullanımının tüm personal ve yolculara yasaklanmasıdır.

Ayrıca bknz:

Türkiye'ye girişte Gümrük bilgileri

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.