Menüsü

Porto Seguro Havaalanı havaalanına uçak bileti ara

Filtreleri göster

Porto Seguro

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Portekizce
  Zaman dilimi: UTC -3
  Para birimi: Brezilya reali (BRL)

 • Resiflere Zarar Vermemelisiniz

  Porto Seguro'da çok popüler olan Recife de For a gezilerine katılmamanızı tavsiye ederiz. Gemilerin mercan resifleri üzerinde kontrolsüzce dolaşmalarından dolayı, ciddi bir şekilde zarar göremektedir.

 • Kızılderili Kökler

  Şehir merkezinden yaklaşık 9 kilometre uzaklıkta olan Resata Pataxó da Jaqueira'da, Pataxó Kızılderilileri yaşamaktadır. Eğer burayı ziyaret etmek istiyor ve Portekizce bilmiyorsanız, yerel halk ile iletişim kurabilmek için bir çevirmen kiralamanızı tavsiye ederiz.

 • Neredeyse Garantili Hava Durumu

  Porto Seguro'da hava her zaman mükemmeldir. Yaz aylarında Aralık'dan Şubat'a kadar sıcaklık 40 dereceye kadar ulaşmaktadır. Kış aylarında ise, Temmuz'dan Ekim ayına kadar en düşük sıcaklık 19 derecedir.

Porto Seguro Gezi Rehberi

Porto Seguro Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Bahia bölgesinde bulunan Porto Seguro şehri, seçkin plajları, enfes yemekleri ve muhteşem doğası ile her yıl dünyanın dört bir yanından gelen turistleri büyülemektedir. Bu şehir, Güney Amerika tarihi için de oldukça önemlidir. Avrupa'daki sömürgeleştiricilerden oluşan ilk gemiler, bu limana gelmiştir. Şehir, Brezilya'nın en önemli turist destinasyonlarından biridir. Arjantin, Uruguay ve Şili gibi ülkelerden yoğun bir şekilde turist akışı gerçekleşmektedir. Kentin merkezinde ve çevresinde bazı büyük lüks oteller ve yüzlerce küçük otel yer almaktadır. Brezilya şehirleri arasında uçuş yapabileceğiniz bağlı bir havaalanı da vardır. Turizmin yanı sıra tarım (özellikle kaşuana ve hindistancevizi), hayvancılık ve ticaret şehrin gelir kaynağıdır.

Yüzyıllar önce Terra de Vera Cruz olarak tanımlanan modern Brezilya, 22 Nisan 1500 tarihinde Portekizli denizciler tarafından Pedro Álvares Cabrala'nın komutasında keşfedilmiştir. Bu yer Porto Seguro olarak seçildi ve Portekiz Krallığı'na dahil edildi. Eski Kent (Cidade Alta) tepesinde yer alan bölgeden, sömürge döneminden kalma yaklaşık 40 restore edilmiş yerleşim binasını ve üç tarihi kiliseyi görebilirsiniz. 18. yüzyılda kurulmuş olan Nossa Senhora da Penha Matrix Tourinho kilisesini, Pero de Campos Tourinho’dayken ziyaret edebilirsiniz. Şehrin kuzeyinde bulunan sahilde, kenti keşfetmeye gelen keşifçilere ait olan geminin bir kopyasını görebilirsiniz.

Porto Seguro'nun sahip olduğu ünlü olduğu şey, mükemmel havaları ve beyaz, kadifemsi kumlarla kaplı keyifli plajlarıdır. Praia do Espelho Curuípe, bütün Brezilya'nın en güzel sahil mekanlarından biri olarak kabul edilir. Orada kalırken, Hindistan cevizi ağaçlarının gölgesinde uyuyan sloths ( tembel hayvan) isimli hayvanları da görebilirsiniz. Doğada vakit geçirmeyi sevenler, koruma altında olan Mata Atlântica’yı mutlaka ziyaret etmelidir. Bataklık alanları, tropik ormanları, kayalık yamaçları ve bol çeşitli egzotik bitkileri görmek nefesinizi kesebilir. Kameranızı yanınıza almayı unutmamalsınız!

Bahia'nın geleneksel yemeklerinden olan acarajé (fasulye pastasından yapılarak yağda kızartılır), moqueca (balıklar, deniz mahsulleri ve hindistancevizi sütü ile yapılan güveç türü) vatapá (püre, kerevit, balık, kaju fıstığı, fındık ve hindistancevizi sosu ile hazırlanır) caruru (karides ve bamya ile hazırlanan bir yemek türü), galinha (karides ve fındık ile pişirilmiş tavuk çubukları) ve bobó de Camarão (karides, Hindistan cevizi sütü ve manioc kremasıyla hazırlanır) gibi geleneksel lezzetlerin tadına mutlaka bakmalısınız. Nerede kaliteli yemek yiyebileceğinizi biliyor musunuz ? Boiteko, eatery d'Oliveira ve Rosa dos Ventos gibi restoranlar pek çok gezgin tarafıdan tavsiye edilmektedir.

Porto Seguro Havaalanı uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: Porto Seguro

Otel mi arıyorsunuz? Porto Seguro'daki en iyi otelleri kontrol edin

Porto Seguro'da otel bul