Menüsü

Cochabamba Jorge Wilstermann havaalanına uçak bileti ara

Filtreleri göster

Cochabamba

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC -4
  Para birimi: Bolivya bolivyanosu (BOB)

 • Öğrenci ve Üniversiteler Şehri

  Universidad Mayor de San Simón (ülkenin en büyük ve en tanınmış üniversitesinden biri) de dahil olmak üzere 15 üniversitenin ana merkezi burada bulunmaktadır. Yıl boyunca binlerce öğrenci, özellikle Brezilyalı öğrenciler şehri doldurmakta ve şehre farklı bir atmosfer katmaktadır. Gençlerin tercih edip güzel vakit geçirebileceği önemli bir şehirdir.

 • Parque de la Familia

  Eski hayvanat bahçesi ve Parque del Niño'nun işlev gördüğü yerde yakın zamanda yeni bir turistik bir alan kurma niyetiyle yeniden yapılandırılmıştır. Bu alanda resim,video ve ışıkla senkronize olmuş olan su dansı gösterileri yer almaktadır. Ayrıca havuzların içinde yer alan suyun 20 metre yüksekliğe ulaştırıldığı müzikli su gösterileri yer almaktadır.

 • Bolivya

  Kentlerinin yüksekliği ile tanınan bir ülkedir. Doğal manzarası ve keşfedilmeyi bekleyen doğa hayatıyla eşsiz güzelliğe sahiptir. İspanyol sömürgeciliği döneminde Yukarı Peru olarak adlandırılan bu bölgeye daha sonra Güney Amerika'yı İspanyol boyunduruğundan kurtaran Simón Bolívar'ın anısına Bolivya (Bolivar'ın ülkesi) ismi verilmiştir.

Cochabamba Gezi Rehberi

Cochabamba, eski sömürge dönemi ve cumhuriyetçi modern dönemin bir karışımıdır. Cochabamba Bolivya'nın orta kesiminde bulunan ülkenin en büyük üçüncü şehridir. Santa Cruz de la Sierra ve La Paz arasındaki yolda yer alan şehir Bolivya'yı ziyaretinizde harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Şehir ılıman iklime sahiptir(Ciudad de la Eterna Primavera - Ebedi Bahar Şehri olarak da bilinir). Şehrin, Plaza 14 de Septiembre isimli bir şehir meydanı bulunmaktadır. Metropolitan Cathedral, Belediye Binası gibi diğer tarihi öneme sahip binalar bu meydan çevresinde bulunmaktadır. Görülmesi gereken başka bir nokta ise Aziz Petrus'un Tapınağı'nın tepesindeki La Concordia'nın İsa'sıdır - bu dünyadaki en büyük İsa Mesih heykelidir ve 40 metre yüksekliğindedir. Cochabamba aynı zamanda bir üniversite şehridir. Ülkenin en iyi ikinci üniversitesi olan The Universidad Mayor de San Simón (UMSS) ana merkezi burada bulunmaktadır. Brezilyalı öğrencilerin Santa Cruz’dan sonra ki en çok tercih ettiği üniversite şehri burasıdır.

Cochabamba Jorge Wilstermann uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: Cochabamba

Otel mi arıyorsunuz? Cochabamba'daki en iyi otelleri kontrol edin

Cochabamba'da otel bul