Menüsü

Campinas Campo dos Amarais havaalanına uçak bileti ara

Filtreleri göster

Campinas

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Portekizce
  Zaman dilimi: UTC-3 (yaz), UTC-2 (kış)
  Para birimi: Brezilya reali (BRL)

 • Çim Tarlaları

  Şehrin adı - Campinas - kelimenin tam anlamıyla ot yada çim alanları anlamına gelmektedir. Bu ismi karakteristik arazi formundan ve içerisinde barındırdığı bitkilerinden almıştır. Kentin çevresinde yüksek otlu tarlalarla çevrili nehirler yer almaktadır. Doğa manzarasını ve doğa yürüşü yapmayı sevenler için büyüleyici alanlara sahiptir.

 • ​Tramvayla Tarihe Yapılan Yolculuk

  Parque do Taquaral ziyaretçilerine ilginç bir deneyim sunmaktadır. Eski ve tarihi bir demiryolu kabini ile kısa bir geziye çıkabilirsiniz. 20. yüzyılın ilk çeyreğinden kalan bu demiryolu kabini ile üç kilometre uzunluğunda tarihe doğru ufak bir seyahate çıkabilirsiniz. Kabinin içerisi de tarihe uygun bir şekilde dekore edilmiştir.

 • Görülecek yerler

  Bölgesel ürünleri denemekten hoşlanıyorsanız, yerel tedarikçilerden taze meyve ve sebze satın alabileceğiniz Old Market’i (Mercadão) mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tüm şehrin panoramasını yakalamak için Water Tower Castelo'ya gitmelisiniz. Kulenin tepesine çıkarak şehrin en güzel fotoğraflarını çekerek güzel vakit geçirebilirsiniz.

Campinas Gezi Rehberi

Campinas'da İlgi Çekici ve Görülmesi Gereken Yerler

Campinas, ülkenin başkentinden yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki São Paulo eyalet sınırları içinde yer almaktadır. Ekonomik olarak çok gelişmiş bir bölgede yer alan şehir, Brezilya'nın en zengin şehirlerinden birisidir. Şehir, 18. yüzyılın sonlarına doğru kurulmuştur. Campinas, kahve, pamuk ve şeker kamışı çiftliklerinin bulunduğu büyüyen bir nüfus merkezi haline geldi. Batı Prensesi veya kırlangıç ​​şehri adlarıyla bilinir. Kahve ticareti, şehrin kuruluşundan itibaren ekonomisinin önemli bir parçası olmuştur. Kahve içmek isterseniz, Rua Coronel Quirino 1239'da kafe Marie Antoinette'e veya Rua Antonio Lapa 1080'de bulunan Café Container'e uğrayarak farklı kahve çeşitlerini deneyebilirsiniz. Yorucu bir günün ardından açıktığınızda, yerel halkın da size tavsiye edeceği Rua Sampainho 58’de yer alan Tayland Restoranı Lagundri’ye uğramalısınız. Eğer vejeteryansanız menüde sizin için bir çok seçenek yer almaktadır. Bir diğer tavsiye edilen yer ise, Rua Doutor Sampaio Ferraz 175’de bulunan Theo Medeiros restoranıdır. Bu restoranda dünya mutfağından bir çok farklı lezzetin tadına bakabilirsiniz.

Parque do Taquaral’i (Park Portugal) koşu, egzersiz, bisiklet gibi aktiviteler için hoş bir yerdir. Parkın içerisinde bir gölet yer almaktadır. Hafta sonları bir tekne kiralıyarak bu gölet içinde yelken açabilirsiniz. Evren ve uzay meraklıları, parkta bulunan ve oldukça güzel olan Planetaryum’u ziyaret etmek isteyebilir.

Bölgesel ürünleri denemekten hoşlanıyorsanız, yerel tedarikçilerden taze meyve ve sebze satın alabileceğiniz Old Market’i (Mercadão) mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tüm şehrin panoramasını yakalamak için Water Tower Castelo'ya gitmelisiniz. Kulenin tepesine çıkarak şehrin en güzel fotoğraflarını çekerek güzel vakit geçirebilirsiniz.

Şehrin en popüler dergisi olan Correio Popular, kentin en güzel ve ilginç yerlerinin bir listesini hazırlamış ve Campinas'ın yedi harikası olarak nitelendirmiştir. Yazımızda daha önce bahsettiğimiz Parque Portugal, Old Market ve Tower Castelo'nun yanı sıra, eski tren istasyonu - yerel etkinliklerin ve gösterilerin yapıldığı şehrin sembolü - listeyi oluşturuyor. Jokey Kulübü ve Cadet's School'un genel merkezi olan katedral ile liste tamamlanmaktadır.

Otel mi arıyorsunuz? Campinas'taki en iyi otelleri kontrol edin

Campinas'ta otel bul