Menüsü

Denver Havaalanı havaalanına uçak bileti ara

Filtreleri göster

Denver

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC-6 (yaz), UTC-7 (kış)
  Para birimi: ABD doları (USD)

 • Neredeyse Olimpiyat Oyunları'na Ev sahipliği Yapacaktı

  1970 yılında Denver, Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapması için seçilmiştir. İki yıl sonra kent, bu olayı organize etmenin çok pahalı olduğu belirterek vazgeçmiştir. Olimpiyat, Innsbruck'a taşınmıştır.

 • Cinco de Mayo

  1852 yılında gerçekleşen Puebla savaşında, Meksika'nın Fransa’ya karşı olan galibiyeti ülke çapında kutlanmaktadır. ABD'de ve Denver'da olduğu gibi birçok şehirde de büyük etkinlikler ile kutlanmaktadır. 5 Mayıs tarihi, harika kültürel etkinlikler ve lezzetli yemek demektir!

 • Tebeşir ile Resim Festivali

  İlkbaharda, tebeşir ile kaldırımları dekore etmek için 200'den fazla sanatçının Larmier Meydanı'na geldiği Tebeşir Sanat Festivali gerçekleşmektedir. En kısa sürede ziyaret etmezseniz, ilk yağmur ile bütün eserler kısa bir süre içinde kaybolacaktır.

Denver Gezi Rehberi

Denver Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Denver, meşhur Rocky Mountains (Rocky Dağları) eteklerinde, South Platte ve Cherry Creek nehirlerinin kesişim noktasında kurulmuş, denizden 1,600 metre yükseklikte bir şehirdir. Denver, Amerikan eyaletinin başkenti olan Colorado, 19. yüzyılın ortalarında kurulduğunda, gümüş ve altın madenciliğinin merkeziydi. 1858 yılının Kasım ayında kurulan kent, adını Kansas Bölgesi Valisi Amerikalı siyasetçi, asker ve avukat James W. Denver'dan almıştır. Bugün hala önemli bir endüstri merkezi olmakla birlikte, diğer yüzlerini de geliştiriyor. Birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Güzel parkları, yerel bira fabrikaları ile görülmeye değer bir yerdir. Her şeyden önce, olağanüstü Rocky Dağlarını tanımak için mükemmel bir başlangıç ​​noktası olarak kabul edilmektedir. US News dergisinin okurlarına göre, Colorado Eyaleti’nin başkenti ABD’nin en yaşanası şehri. Refahın, yenilikçi kentsel politikaların izlerini her yerde görmek mümkün. Ülkede bisiklet paylaşımı programının en iyi uygulandığı yerdir.

Şehrin merkezi düzgün binalardan meydana gelmekte ve oldukça temizdir. Güzel parklarla çevrili Capitol binasını gezerek, güzel vakit geçirebilirsiniz. Pazartesiden cumaya ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz. Yürüyüşünüze devam ederek daha ileriye giderseniz, modern, cam binaları göreceksiniz. ABD'nin diğer şehirlerinde olduğu kadar çok yüksek değiller.

Şehrin gece hayatının devam ettiği başlıca iki alan vardır. Bunlardan ilki, Viktorya dönemi tarzında inşa edilmiş binaların bulunduğu zarif Larimer Meydanı olup şehrin alışveriş merkezidir. İkincisi ise, kulüplerinde partilerin bitmediği Colfax Avenue’dür. Onlardan hangisinde akşamınızı geçireceksiniz?

Denver'da, zengin şehir hayatının yanı sıra birçok restoranı da bulacaksınız. Root Down (1600 Batı 33. Cadde'de), dünyanın birçok bölgesinden esin kaynağı olan yemekleri deneyebileceğiniz popüler yerlerden biridir. Suşi için kesinlikle 1487 S Pearl Street'deki Sushi Den'e gitmelisiniz. İtalyan mutfağının bir hayranı iseniz, lezzetli pizzaları denemek için Marco'nun Kömür Fırtınası'na uğramalısınız. 2129 Larimer Caddesi'ne giderek kolayca bulabilirsiniz.

Denver, modern bir şehir olmasına rağmen, yine de Vahşi Batı ile iç içedir. Kendinizi gerçek kovboy kıyafetiyle donatabileceğiniz birçok dükkan bulabilirsiniz. Rocky Dağları'nı ziyaret ederken Batı’nın esintisini en iyi şekilde hissedilebilirsiniz. Yaz döneminin en yoğun döneminde bile, bazı sakin noktalar bulabilirsiniz. Gölde bir çadır kurabilir veya zirvelerden muhteşem manzaralara hayran kalabilirsiniz.

Denver Havaalanı uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Denver'daki en iyi otelleri kontrol edin

Denver'da otel bul