Menüsü

Moskova Domodedovo Havalimanı havaalanına uçak bileti ara

Filtreleri göster

Moskova

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Rusça
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Rus rublesi (RUB)

 • Lenin Sonsuza Kadar Hayattadır

  Ekim Devriminin lideri Vladimir Lenin'in ölümünden sonra, devletin yeni hükümeti " Lenin Sonsuza Kadar Hayattadır" sloganını kullandı. Mumyalanmış ilk Sovyet liderinin bedeni Kızıl Meydan'daki özel olarak yaptırılmış mozalede bulunmaktadır ve ziyaretçilere açıktır.

 • Yedi Kuleli Şehir

  Moskova panoramasının karakteristik özelliği, 1947 ile 1953 yılları arasında inşa edilen ve birbirine benzeyen yedi kuledir. Bu sosyalist binalar (aralarında üniversite binası, Rus Dışişleri Bakanlığı ve oteller) yeni Moskova'nın sembolleri haline gelmiştir. 

 • Kültür

  Günümüzde Moskova şehrinde yaşayanların % 90'ı Ruslardan oluşmaktadır. Ancak, 19. yüzyılın ortalarından beri Moskova, Rus İmparatorluğu'nun tüm etnik gruplarının ve sakinlerinin yerleşmeye istekli olduğu bir şehir olmuştur. Günümüzde Rus başkentinde, çoğunlukla Kafkasya uluslardan insanlar görmek mümkündür. Şehir merkezinde göreceğiniz bir çok Ermeni ve Gürcü restoranları sizi şaşırtmasın.

Moskova Gezi Rehberi

Rusya'nın başkenti ve 13.6 milyon kişinin yaşadığı dünyanın en büyük şehirlerinden biridir. Moskova’nın ciddi bir şekilde geliştiğini hatırlamak ve vurgulamak gerekir. 1918 yılında başkentlik St. Petersburg'dan Moskova'ya geçmiştir ve sonraki yirmi yılda, Moskova nüfusu dört kat artmıştır.

Şehrin sembolü olan ve mutlaka görülmesi gereken yeri ise, Kremlin ve Lenin Mozolesi ile ünlü Kızıl Meydan'dır. Çarlık dönemi binaları ve görkemli komünizm yapılarının tuhaf karışımı her turisti etkileyecek niteliktedir. Rusya'daki en yüksek devlet yetkililerinin bulunduğu Kremlin Sarayı semboliktir.

Arbat caddesi, üç yüzyıl boyunca Moskova'nın en zarif caddesidir. Ünlü yazarlar, Pushkin ve Okudzhava'nın yaşadığı yer ve Mikhail Bulgakov'un "The Master and Margarita" romanında bahsettiği caddedir. Bu cadde de yürüyüşe çıkmalısnız. En iyi Rus resim koleksiyonlarının sergilendiği Tretiakovsky Galeri'yi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Moskova Metrosu, kristal avizelerle aydınlatılan ve zengin bir şekilde dekore edilmiş parlak istasyonları ile bilinir. Tıpkı saraylar gibidir.

Moskova Domodedovo Havalimanı uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Moskova'daki en iyi otelleri kontrol edin

Moskova'da otel bul