Menüsü

Gulfport-Biloxi havaalanına uçak bileti ara

Filtreleri göster

Gulfport

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC-5 (yaz), UTC-6 (kış)
  Para birimi: ABD doları (USD)

 • Feribot Gezisi

  Gününüzü hoş bir şeklide geçirmek ister misiniz ? Gulfport Small Craft’a giderek, buradan kalkan botlara binerek denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Turunuzun sonunda, botlar, sizi Ship islands (Gemi adasına) götürecektir. Bu adayı ziyaret ederek piknik yapabilirsiniz.

 • Doğa ile İrtibat Kurmak

  Kentten arabayla, yaklaşık olarak bir saatlik mesafede bulunan De Soto Ulusal Park’ını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Türlerin çeşitlenmesi sayesinde, sahildeki en önemli yerlerden biridir. Pek çok farklı bitki ve hayvan türünü burada bulmanız mümkündür.

 • Kış Aylarında Işık Festivali

  Kasım ve Aralık aylarında, birkaç yıldan beri Gulfport'ta, kış aylarında Işık Festivali düzenlenmektedir. Işık göstersini izleyerek hayran kalabilir, bir Noel Baba evini ziyaret edebilir ve çikolataların tadına bakabilirsiniz.

Gulfport Gezi Rehberi

Gulfport Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Gulfport, Mississippi eyaletindeki ikinci büyük kenttir. Biloxi ile birlikte, Harrison ilçesinin yönetim merkezidir. Kentin adı, Meksika Körfezi’ne yakın olmasından dolayı Gulfport (Gulf Körfezi)’dir.

Gulfport, bir zamanlar yalnızca gemi üretiminde kullanılan ağaçların nakliyesi için kullanılan bir limandı. Günümüzde ise, popüler bir turistik noktadır. Deniz kenarında olması nedeniyle, Amerikalılar tarafından parti yapmak için sıklıkta ziyaret edilmektedir. Bunun yanı sıra, Dünyanın En Büyük Balıkçılık Rodeo'sunu (şehirdeki tüm etkinlikler arasında en çok ziyaretçi çeken), Smokin 'The Sound (Motorlu teknelerin katıldığı yarış) veya Cruisin' Coast (bir hafta boyunca eski otomobiller sergileniyor) gibi dünya çapında bilinen etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Tatiliniz sırasında dinlenmek ve sakinleşmek istiyorsanız, Gulfport kumlu plajları ve en kaliteli sağlıklı yaşam merkezleri sizleri beklemektedir. Kentin büyüleyici sokaklarında da yürüyüşe çıkmanızı tavsiye ederiz. Yürüyüşünüz boyunca birçok ilginç eski binayı keşfedebilir, büyük meşelerden meydana gelen doğal anıtlara hayran kalabilirsiniz. Sakin gününüzü, olağanüstü güzelliğe sahip olan günbatımını izleyerek bitirebilirsiniz. Günbatımını izlemek için sahile gitmenizi tavsiye ederiz. Arkadaşlarınızla bir partide hafta sonunuzu geçirmek isterseniz, pek çok kumarhaneden birini ziyaret edin ve ardından kulüplerden birine gidebilirsiniz. Güzel ve heyecanlı bir haftasonu geçireceğinizi garanti ederiz.

Gulfport, Meksika Körfezi’nden dolayı nemli bir subtropikal iklime sahiptir. Kışlar kısa ve genellikle sıcaktır. Kar fırtınaları şehirde nadir görülür. Yazları genellikle günler uzun, sıcak ve nemlidir. Gulfport, özellikle Meksika Körfezi'ndeki tropik fırtınanın etkisine maruz kalarak, yoğun bie şekilde yağış alır.

Konumu sayesinde, Gulfport'ta konaklayarak, deniz ürünlerinin tadına bakabilirsiniz. 2500 13th St #1’de bulunan Half Shell Oyster House'da harika yemekleri tadabilirsiniz. Çok önerilen bir diğer restoran ise, White Cap Seafood (560 E Beach Blvd. yer almaktadır)’dur. Bu kategoride, gezginler tarafından diğer restoranları merak ediyor musunuz? İtalyan mutfağından hoşlanıyorsanız, 1201 Washington Ave'de bulunan Blow Fly Inn’e uğramalısınız. Güzel ve kaliteli bir akşam yemeği için ise, 1712 15th St’de yer alan Ste 100'e gidebilirsiniz. Gerçek bir fırında pişmiş kaliteli bir pizzanın tadına bakmak ister misiniz ? Tony's Brick Oven (Tony'nin Tuğla Fırını'nı-2417 14th St. adresinde), sizleri beklemektedir.

Gulfport-Biloxi uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Gulfport'taki en iyi otelleri kontrol edin

Gulfport'ta otel bul