Menüsü

Navegantes Victor Konder havaalanına uçak bileti ara

Filtreleri göster

Navegantes

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Portekizce
  Zaman dilimi: UTC-3 (yaz), UTC-2 (kış)
  Para birimi: Brezilya reali (BRL)

 • Şehrin Ortasında Bir Gemi

  Birçok turist, aniden şehrin ortasında bir gemi gördükleri için şaşkına dönüyorlar. Ancak bu durum şehrin yerlileri için, şehri çevreleyen okyanus gibi normal bir görünüm. Gemiyi, kutsal alanın yakınında Nossa Senhora dos Navegantes'de bulabilirsiniz.

 • Pedra da Miraguaia

  Bir doğa harikası olarak da bilinen bu karakteristik kaya, Gravatá plajının hemen yanında bulunmaktadır. Hem doğa sevenleri hem de hevesli balıkçıları cezbetmektedir.

 • Biraz Adrenalin İster Misiniz?

  Escalvados bölgesindeki Morro da Pedra'ya uğramalısınız. Brezilya Atlantik ormanıyla kaplı tepelerden meydana gelmektedir. Paraşüt ve diğer aşırı sporı burada eğitmen kontrolünde deneyebilirsiniz.

Navegantes Gezi Rehberi

Navegantes'de Görülmesi Gereken İlginç Yerler

Güney Brezilya'da yer alan bir sahil kentidir. 1962 yılında resmi olarak şehir statüsüne ulaşmıştır. Bundan önce, yaklaşık 300 yıl boyunca büyük bir şehir olan Itajaí'nin bir parçasıydı. Başlangıçta, Nossa Senhora dos Navegantes ismiyle anılmaktaydı. Şehirin içinde yer alan ilk şapel 1896 yılında kurulmuştur.

Şehrin yerel sakinlerinin çoğu tersanelerde ya da balıkçı olarak çalışmaktadır. Bunun sayesinde, yerel liman pazarlarında her sabah leziz balık ve taze deniz ürünlerini satın alabilirsiniz.

Meia Praia bölgesindeki Padaria e Confeitaria Deluca'dan en taze ekmek ve kurabiyelerin tadına bakabilirsiniz. Bu fırından gün boyunca taze ekmek temin edebilirsiniz. Şehirde bu tarz unlu mamülleri satan bir çok yer bulunmaktadır. Geziniz sırasında tatlı bir şeyler yemek isterseniz, Avenida Conselheiro João Gaya'da yer alan Holy Bulle’ye mutlaka uğramalısınız.

Geziniz sırasında şehirde düzenlenen bir karnavala denk gelirseniz, çok renkli bir partiye tanık olabilirsiniz. Geleneksel olarak, her pazartesi kutlanan Navegay isimli karnavalda, kadınların erkek, erkeklerinde kadın kıyafetlerini giyerek karnavala katıldığına şahit olacaksınız. Bu etkinliğin en önemli noktası ise, etkinlik dahilinde düzenlenen en iyi kılık değiştirme yarışmasıdır.

Güneydeki bir nehrin ağzından neredeyse tüm kıyı boyunca uzanan temiz kumlu bir plaja sahiptir. Plaj, sadece kuzeydeki son kısımda daralmaktadır. Bu sahil şeridi sayesinde, bütün şehir boyunca okyanusa kadar yürüyebilirsiniz. Böyle bir yolculuk için yaklaşık 2 saatlik bir zaman ayırmalısınız. Yaz aylarında plajlarda güneşlenmek, dalış yapmak ve diğer su sporları için ekipman kiralayabileceğiniz işletmeler yer almaktadır. Havaların biraz daha serin olduğu kış döneminde plajlar, balıkçılarla doludur. Kendiniz için balık tutmak için olta kiralayabilir ve akşam yemeği için bir şeyler yakalamayı deneyebilirsiniz.

Yorucu bir günün ardından açlık hissettiğinizde, Sinestesia Sentidos E Paladares'de yer alan ve lezzetli bir şekilde hazırlanan deniz ürünlerinin tadına mutlaka bakmalısınız. Sebzeyle beraber, ızgarada hazırlanan ahtapot en popüler yemeklerden biridir. Ayrıca, geleneksel bir şekilde hazırlanan yerel yemeklerin tadınada bakabilirsiniz. Brezilyalılar fast-food kültürüne oldukça hakimdir ve hazırladıkları yemekler de oldukça lezzetlidir. Avenida Prefeito Jose Juvenal Mafra'da yer alan Brazuca Lanches e Petiscaria'da atıştırmalık yemeklerin tadına mutlaka bakmalısınız.

Navegantes Victor Konder uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: Navegantes

Otel mi arıyorsunuz? Navegantes'teki en iyi otelleri kontrol edin

Navegantes'te otel bul