Menüsü

Port McNeil Havaalanı havaalanına uçak bileti ara

Filtreleri göster

Port McNeil

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce, Fransızca
  Zaman dilimi: UTC-7 (yaz), UTC-8 (kış)
  Para birimi: Kanada doları (CAD)

 • Deniz ve Dağlar

  McNeill kırsal alanında, ormanlar ve nazik yamaçlarla çevrili topraklarda, derin kesilmiş fiyort koylarına benzeyen birçok giriş vardır. Mutlaka bir doğa yürüyüşüne çıkmalısınız.

 • Büyük Burls

  Port McNeill'de ağaçların gövdelerinde büyümüş dünyanın en büyük iki hayvanı bulunmuştur. Bunlara Büyük Burlar denir ve yaklaşık 6 m çapındadır. Kıyı kenarındaki parkta, onları görebilirsiniz.

 • Yardımsever Vatandaşlar

  McNeill'i ziyaret edenler, vatandaşlarının çok cana yakın olduğunu hemen fark edecektir. Merak etmeyin, onların sloganı: "Size yardımcı olamazsam, size üç kişi daha gösterebilirim" derler.

Port McNeill Gezi Rehberi

Port McNeill Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Port McNeill, Kanadalı İngiliz Kolombiya'sındaki Vancouver adasının kuzey doğu kesiminde yer alan küçük bir kasabadır. Bakire doğası, büyüleyici ve nefes kesen dağlarıyla görülmeye değerdir. Ormanları arasında veya sahil boyunca yürürken, turist kalabalığından uzaktaki noktalarda, ayıları, pumaları, geyikleri, yabani kuşları, fokları ve vahşi somon balıklarını görebilirsiniz.

Port McNeill, hayatın ahşap ve balık üretimi etrafında yoğunlaştığı, yaklaşık 2600 kişinin yaşadığı sakin bir şehirdir. Başlangıçta, sadece oduncuların yaşadığı bu alan, 1936 yılında bir kasabaya dönüştürülmüştür. Kasaba, Hudson Körfezi Şirketinin Kaptanı William Henry McNeill'in adını aldı. Günümüzde kent, adadaki önemli bir iletişim noktasıdır. Feribotlarla, Birinci Uluslar topluluğunun yer aldığı ve Kanada yerli halklarının kabile köylerine erişim imkanı sunmaktadır. Her gün çalıştırılan BC Feribotları aracılığıyla Alert Körfezi (Karabatak Ada) ve Sointula (Malcolm Adası) köylerine tek erişimi vardır. Port McNeill Airport, otoyol 19 üzerinden sadece 5 dakikalık bir mesafede, Güney yönünde bulunmaktadır. Alert Körfezinde yaşayan kabile Kwakwaka'wakw'un torunları, Sointula'daki 'Namgis üyeleridir. Port McNeill, Britanya Kolumbiyasının en büyük Ulusal Park’ı olan Broughton Archipelago Deniz İl Parkına giden kapı olarak da bilinmektedir. Ulusal Parl, Knight Inlet'in ağzındaki gelişmemiş adalara kadar uzanmaktadır. Park boyunca mutlaka yürüyüşe çıkmanızı tavsiye ederiz.

Yaz aylarında, dalış, kano ve yüzme gibi sporlar için oldukça elverişlidir. Bunun yanı sıra gezi, balık tutma ve dinlenmek için de oldukça teşvik edicidir. Yerel şirketler, balinalar ve yabani kuşları gözlemlemek için doğa seferleri organize etmektedir. Bölgenin kültürünü tanımak isterseniz, Port Hardy'i ve yerel sanat eserlerinin örneklerini bulabileceğiniz bir galeri olan Just Art'ı ziyaret etmelisiniz. Özel maskeleri ve büyüleyici totemleri burada görebilirsiniz. Tarihin sevgilileri, Port Musevimin Mirası Müzesi'nde kesinlikle sıkılmayacaklardır. Burada, kentin kurulması ve Avrupa'dan gelen göçmenlerin bir hikayesini anlatan bir sergi vardır. 19. yüzyılın sonunda buraya yerleşen göçmenlerin hikayesine mutlaka göz atmalısınız.

Port McNeill'de nelerin tadına bakmanız gerektiğini biliyor musunuz ? Kanada'nın batı kıyısında kaldığınız süre boyunca, bu bölgedeki balık yemeklerini mutlaka denemelisiniz. Pek çok restoranın menüsünde yabani somon, siyah morina, halibut veya mezgit balığının yanı sıra taze deniz ürünleri olan karides veya midyeyi de bulacaksınız. Nerede lezzetli yemek yenir? Şehir boyunca birkaç kaliteli restoran bulabilirsiniz. Northern Lights ve McNeill’s Restaurant, en popüler ve kaliteli mekanlardır.

Uçuş tablosu: Port McNeil

Otel mi arıyorsunuz? Port McNeil'deki en iyi otelleri kontrol edin

Port McNeil'de otel bul