Menüsü

Luqa'ya uçak bileti ara

Filtreleri göster

Luqa

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Maltaca, İngilizce
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Kiliseler

  'Luqa'da mutlaka görmeniz gereken yer nedir?' sorusunun cevabı belki de Papaz kilisesi olmalıdır. 1670 yılında inşaa edilmiş bir mimari şaheser. Savaş esnasında bombalanması nedeniyle 1944 ve 1962 yılları arasında yeniden inşaa edilmiştir.

 • Etkinlikler

  Malta Classic arabalar etkinliği mutlaka görülmesi gereken şeylerden biri. Bu etkinlikte eski model arabaları hatırlamanız açısından veya eski modern arabalar ile tanışmanız açısından oldukça güzel bir etkinlik.

 • Yemekler

  Şehire özel tavsiye edebileceğimiz yemekler pastizzi ve Maltaca Sosisleri. 

Luqa Gezi Rehberi

Önceleri sakin bir köy olan Luqa zaman geçtikçe gelişti ve şehir haline geldi. 20'li yılların ortalarında havacılık sektöründe yaşanan gelişmeler neticesinde Malta Adası önemli bir nokta halini almıştır.  II. Dünya Savaşı sırasında defalarca bombalan ve tamamen tahrip olmasına rağmen halen eski savaş izleri bulunmaktadır.
Şehrin iki futbol takımı olan Union Band ve Saint Andrew ve bölgedeki eski köyler kalkın birbirileriyle kurdukları ilişkilerde önemli rol oynamaktadır. Özellikle Saint Andrew'in Temmuz ayında kutladığı bayramı görülmeye değer. Bunun yanı sıra bölgeyi arabayla dolaşıp buraları keşvetmek oldukça keyifli. Örneğin 15 dakika mesafede olan  Başkent Valletta'yı ziyaret edebilirsiniz.

Havaalanları Luqa'da

Luqa'ya uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Luqa'daki en iyi otelleri kontrol edin

Luqa'da otel bul