Menüsü

Adler'e uçak bileti ara

Filtreleri göster

Adler

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Rusça
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Rus rublesi (RUB)

 • Bol Bitki Türü

  Şehir, 2014 yılında Soçi'de düzenelen Kış Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapmıştır. Bu vesileyle, kasabada bulunan birçok alana bitkiler dikilmiştir. Yaklaşık olarak 70 bin genç ağaç dikilmiştir.

 • Lenin Anıtı

  İlginç bir gerçek şu ki, şehirde hala bir Lenin anıtı vardır (gümüşten yapılmıştır). Rusya'nın sosyalist döneminden etkileniyorsanız, 3 Lenin St.'ı ziyaret ettiğinizden emin olun.

 • Avrupa Standartları

  Kasaba, Rus Disneyland’ı olarak adlandırılan Soçi Parkı'na sahiptir. Ülkedeki en büyük ve en hızlı olmak üzere 20 roller coaster'a ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanı sıra çocuklar için de birçok eğlence merkezi burada yer almaktadır. Ailenizle birlikte mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Adler Gezi Rehberi

Adler Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Adler, Rusya Federasyonu'na bağlı Krasnodar Krayı'na bağlı Soçi metropoliten alanı içinde bir kentsel rayon ve merkezi beldedir. Adler beldesi, Karadeniz kıyısında Mzımta Irmağı ağzında bulunur. 1830'larda Ruslar tarafından ele geçirilen bu yerde St.Duhovski adlı bir Rus askeri kalesi kurulmuştu. 1864'te Çerkesya'nın Ruslar tarafından istilası üzerine bu yerde yaşayan Çerkesler, etnik temizlik yoluyla topraklarından çıkarılarak Osmanlı topraklarına gönderilmişlerdir. Daha sonra Adler adını alan belde yakınında bir havalimanı vardır. Adler, Sochi'nin(Tüm Rusya’da olduğu gibi) bölünmesinden sonra ortaya çıkan yeni bölgelerden biridir. Karadeniz'de bulunmaktadır ve kıyı şeridi 17 kilometre boyunca uzanmaktadır. Şehir 19. yüzyılda kurulmuştur ve birçok uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Adler, ülkedeki en popüler yazlık merkezlerden biridir. Plaj, şehir merkezinden iki kilometre uzakta bulunmaktadır. Bir deniz feneri ile çok sayıda yeşil, kentsel alana sahiptir.

Geziniz boyunca yemek yiyebileceğiniz yerleri öğrenmek ister misiniz ? Yerliler ve turistler genelde üç farklı yerden sıklıkla bahsetmektedir. Bunlardan biri, Demokraticheskaya 52A'daki Khmeli & Suneli’dir. Rus ve Kafkas mutfağından lezzetli yemekleri burada bulabilirsiniz. Tavricheskaya St'deki La Luna'ya giderek, Akdeniz mutfağından fantastik yemekleri deneyebilirsiniz. Son olarak, Japon yemeklerini ve deniz ürünlerini sevenler için, Kirova 26 adresindeki Nippon House’a uğrayabilirsiniz.

Yerel sağlık tesisleri uzun yıllar boyunca aktif olarak burada faaliyet göstermektedir. Modern tıbbi cihazlara sahip bu tesislerde dinlenmek istiyorsanız, Adler sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. Özellikle çamur terapileri ve özel minerallere sahip zengin yerel suları içerek pek insan hastalıklarına şifa bulmuştur. Bu tesisler, dünya çapında bilinmektedir ve pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Gerçek Rus etkisini şehir pazarında giderek hissedilebilirsiniz. Adler'de pazar alanı, Mzymta nehri boyunca yer almaktadır. Tam adresi ise, ulitsa Demokraticheskaya 38 caddesidir. Çok sayıda dükkan ve mağaza burada bulunmaktadır. Her şeyden önce yiyecek ve içeceklerin çoğunu buradan satın alabilirsiniz. Olağandışı ve oldukça eğlenceli olan bu bölge, ziyaret etmeye değer bir yerdir.

Bölgeyi daha büyük bir perspektifle ve hayranlıkla izlemek isterseniz, şehir merkezinden yaklaşık olarak 20 kilometre uzaklıktaki Akhun dağına gitmenizi öneririz. Deniz seviyesinden 663 metre yukarıda olan tepe, Sochi'nin en yüksek noktasıdır. Batı Kafkasya'nın güzel manzarasını izleyebileceğiniz bir görüntüleme kulesi de burada inşa edilmiştir. Kameranızı unutmamalısınız.

Havaalanları Adler'de

Adler'e uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Adler'deki en iyi otelleri kontrol edin

Adler'de otel bul