Menüsü

Malaga'ya uçak bileti ara

Filtreleri göster

Malaga

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Pablo Picasso’nun Şehri

  Dünyanın en ünlü ressamlarından bir olan Pablo Picasso Malaga’da doğmuştur. Turistler, Picasso’nun Plaza de la Merced'deki aile evini ya da San Agustin Caddesi'ndeki Museo Picasso de Málaga'sını ziyaret edebilirler. Burada her yaratıcı dönemin ait çizimleri resimleri ve sanat eserlerini görebilirsiniz. Giriş ücreti yoktur, dökümanlar ve video gösterileri de sizin için bilgilendirici olacaktır.

 • İspanyol Pompidosu

  Şehir, güney İspanya'nın kültür başkenti haline gelmektedir. Georges Pompidou Centre (Paris Modern Sanat Müzesi) yakın bir zamanda iştiraki müzesini burada faaliyete geçirmiştir. Şehir sanat ve kültür anlamında oldukça gelişme göstermektedir.

 • Antonio Banderas'la Tanışma Zamanı

  Malaga, Antonio Banderas'ın memleketidir. Ünlü oyuncu ile Calle Larios sokağında karşılaşmanız mümkündür. Özellikle Noel ve Paskalya dönemlerinde, ünlü oyuncu sokak gösteri ve festival alanlarında vakit geçirmektedir. 

Malaga Gezi Rehberi

Malaga'da Görülecek Şeyler

Costa del Sol'un başkenti olan Malaga, Seville, Cordoba ya da Granada gibi diğer Endülüs şehirlerinin gölgesinde kalmış ancak mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Kent, her türden ziyaretçinin eğlenerek vakit geçirebileceği imkanlar sunmaktadır.

Malaga, Güney İber Yarımada'sında bulunan bir İspanyol şehridir. Cebelitarık Boğazı'ndan 100 km doğuda ve en yakın Kuzey Afrika sahilinden 130 km uzaklıkta yer almaktadır. Şehir hayatının gerçek atmosferini hissedeceğiniz tapas barlarından(gece geç saatlere kadar açıktır) eklektik mimarisini mutlaka görmelisiniz. Şehir yılın hemen hemen her günü güneşlidir ve ziyarete uygundur. Malaga ziyaretinizde mutlaka Boğa Gürüşlerini izlemek için ayrı bir zaman ayırmalısınız.

Malaga, neredeyse her çağdan gelen, yenilenmiş ve bakımlı tarihi binalarıyla ziyaretçileri büyülemektedir. Şehir, aynı zamanda yürümek için teşvik eden dar, atmosferik ve şirin sokaklara ev sahipliği yapmaktadır.

Roma döneminden kalma tiyatronun (Teatro Romano) mükemmel korunmuş kalıntılarını, Arkeoloji Müzesinin bulunduğu Alcazaba'nın Moritanya kalesini ve ayrıca bitmemiş bir Gotik katedrali (Catedral de Malaga) Malaga gezinizde keşfedebilirsiniz. Şehrin en büyük cazibe merkezi olan Castillo de Gibralfaro, denizin ve kent merkezinin en güzel manzarasına sahip. Oraya gitmek için en uygun zaman akşam saatlerinidir. Göreceğiniz manzara inanılmazdır.

İspanyol kıyılarında yer alan en temiz plajlara sahip olan şehir Malaga’dır. Bu plajlar arasında yer alan en büyük ve en popülerlerinden biri ise şehrin doğu kesiminde yer alan Playa de La Malagueta’dır. Çekici ve etkileyici manzaralar arıyorsanız, Las Acacias plajına uğramalısınız.

Alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, en meşhur olan Calle Larios Caddesi'ni ziyaret etmelisiniz. Ayrıca şehrin en eski şehir pazarı olan Atarazanas'a giderek, zeytinyağı, tatlı şarap, taze balık, deniz ürünleri ve el işi gibi yerel spesiyaliteleri satın alabilirsiniz. Bu meşhur cadde ve Pazar alanı her zaman çok kalabalıktır.

Yerel halkı geleneklerini izlerken hafta sonunun Malaga'da üç gün sürdüğünü hissine kapılabilirsiniz. İspanyollar Perşembe akşamından itibaren kutlamalara ve başlamaktadır. İçecek servis eden tüm tapas barları, barlar, restoranlar ve chupiterias insanlarla doludur. Yengeç, karides, ahtapot veya kalamar gibi leziz ve taze ızgara balık ve deniz mahsullerini denemek için en az bir yerel pub'a uğramalısınız. Bunun yanı sıra geleneksel tapas-peynir, jambon veya zeytinleri de mutlaka denemelisiniz.

Havaalanları Malaga'da

Malaga'ya uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Malaga'daki en iyi otelleri kontrol edin

Malaga'da otel bul