Menü

Ciudad del Este'ye uçak bileti ara

Filtreleri göster

Ciudad del Este

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca, Guaraní dili
  Zaman dilimi: UTC-4 (yaz), UTC-3 (kış)
  Para birimi: Guarani (PYG)

 • Şehrin Adının Hikayesi

  Şehrin adı olan Ciudad del Este, geçmişte iki kez değiştirilmiştir. Başlangıçta, Paraguay'ın diktatörünün adından kaynaklanan, Puerto Prese Stroessner ve Puerto Flor de Lis kullanılmıştır.

 • Popüler İçecek İmalatı

  Vatandaşlar için ana gelir kaynaklarından biri, tarım ve tarım ürünleridir. Yerli halkın otların karışımından meydana getirdiği bu Paraguayalı içki türü, bütün dünyada giderek daha fazla popülerlik kazanıyor.

 • Tayvan ve Paraguay Arasındaki İşbirliği

  Şehrin yaşayan büyük Asya azınlığının bu işbirliğideki rolü oldukça büyüktür. Tayvan hükümeti, Paraguay’ın, Birleşmiş Milletlere adaylığını desteklemiş ve bir belediye binası inşaatını finanse etmiştir. Bu binada ülkenin bayrağı da dalgalanmaktadır.

Ciudad del Este Gezi Rehberi

Ciudad del Este Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Ciudad del Este, Parana nehrinin sağ kıyısında Paraguay'ın doğu kesiminde yer alan bir şehirdir. Paraguay'ın Alto Paraná bölümünün başkentidir ve nüfusuyla ülkenin en kalabalık ikinci şehridir. Paraguay, Brezilya ve Arjantin sınırda yer alır, bu yüzden üç kenarlığın birleşimi anlamına gelen Üçlü Frontera olarak anılır. Ülkenin en kalabalık ikinci kentidir ve kültüründeki konumu nedeniyle yukarıda adı geçen üç ülkenin de etkisine sahiptir. Foz do Iguaçu ile beraber Dünya üzerinde Miami ve Hong Kong'un ardından en büyük üçüncü serbest bölgedir. Şehrin ekonomisi, dolayısıyla Paraguay'ın ekonomisi Brezilya'ya entegre olmuştur. Her gün pek çok Brezilyalı sınırı geçerek daha ucuz olan Paraguay ürünlerini alarak geri dönerler. Şehrin hava ulaşımı Guarani Uluslararası Havaalanı ile sağlanmaktadır. Havaalanından Güney Amerika şehirlerine uçuşlar düzenlenmektedir.

Kent, göreceli olarak son yüzyılın 50'li yıllarında kurulmuştur. Sınırlara olan yakınlığıma bağlı olarak, Güney Amerika'nın en büyük alışveriş alanı olarak adlandırılmaktadır. Her gün sayısız tezgah ve dükkanlar, aklınıza gelebilecek herşeyi burada satışa sunmaktadır. Sahip olduğu büyüsü ve kaotik atmosferinden dolayı birçok müşteriyi cezbetmektedir. Satıcılara iyi bir şekilde yaklaşırsanız alışılmadık bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Unutmayın, fiyatlar üzerinden pazarlık yapmalısınız; satıcılar, turistleri gördükleri zaman, fiyatları genellikle daha yüksek yapar ve bunlar hiçbir zaman ürünlerin üzerinde yazılı bir şekilde gösterilmez.

Orada kalırken, otobüsle bir şehir turu yaptığınızdan emin olun. Araçlar, size eski zamanları hatırlatacaktır. Ancak, sahip oldukları renkleri ve ahşap zeminler sayesinde, turistlerin ilgisini çekmektedir. Merkeze doğru yaklaşınca, olağandışı renkli dükkanların yanı sıra, cazip fiyatlarla taze baharat, taze meyve suları veya ızgara et satın alabileceğiniz sokak tezgahları gibi birçok yerel kültür öğesini keşfedebilirsiniz.

Acıktığınız zaman ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz ? Şehir boyunca en azından ziyaret etmeye değer birkaç yer bulacaksınız. Avenida San Blas bölgesindeki SAX Alışveriş Merkezi'ne giderek Aviadores del Chaco'yı ziyaret edebilirsiniz. Fantastik bir şekilde hazırlanmış çeşitli yemekleri (ağırlıklı olarak et yemekleri ve pizzalar) bulabildiğiniz popüler bir restorandır. Monsenor Rodrigues 650 tarafından bulunan Monalisa'ya veya Boqueron C / Adrian Jara'daki Gugu'yu ziyaret ederek, lezzetli Çin yemeklerini tadabilirsiniz. Kaliteli ve ucuz suşi içinde gideilmesi gereken en önemli yerdir. Güney Amerika mutfağından bir şeyler denemek istiyorsanız, Los Lapachos y Las Tacuaras'da bulunan Capitão barına mutlaka uğramalısınız.

Havaalanları Ciudad del Este'de

Ciudad del Este'ye uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: Ciudad del Este

Otel mi arıyorsunuz? Ciudad del Este'deki en iyi otelleri kontrol edin

Ciudad del Este'de otel bul