Menüsü

Ajaccio'ya uçak bileti ara

Filtreleri göster

Ajaccio

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Fransızca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Tatile Gitmek İçin En Uygun Zaman?

  Korsika'da güneş, yılda 230 gün parlar ve yaz dönemi ortalama sıcaklık, yaklaşık olarak 30 santigrat derecedir. Deniz suyu ise, 26-28 santigrat derecedir. Kışın bile sıcaklık en düşük  sıcaklık, 12-15 santigrat derece aradsındadır. Genel olarak, kuru ve sıcak bir iklime sahiptir.

 • İdeal Manzaralar

  Korsika'da gün batımının en iyi fotoğrafını nereden çekeceğinizi bilmek ister misiniz ? Pointe de la Parata, bu iş için en doğru adrestir. Kasabadan yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta bulunan granit bir burundur.

 • Balıkçıların Bayramı

  Haziran ayında, Ajaccio, Saint Erasme - “I Pescadori In Festa” isimli, birkaç gün süren bir şölene ev sahipliği yapmaktadır. Denizdeki gemiler son derece muhteşem bir akşam alayı ile yolculuğuna başlar.

Ajaccio Gezi Rehberi

Ajaccio Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Ajaccio, Korsika'nın batı kıyısında yer alan bir Fransız şehridir. Yıl boyunca sahip olduğu güzel havası, gelişmiş turistik tesisleri ve Napolyon'un orada doğduğu (1769 yılında) gibi bilgiler ile anılmaktadır. Korsika'nın bu güneşli ve baş döndüren başkenti, güzel plajları, zengin kültürel olanakları ve lezzetli yerel mutfağı ile de yıl boyunca turisletin ilgisini ve dikkatini çekmektedir.

Ajaccio, 15. yüzyılda Cenevizliler tarafından kurulmuştur. 1492 yılında kurulmuş olan tarihi kale, onlar tarafından inşa edilmiştir. Turistik cazibe merkezlerinden biri (dışarıdan izlenebilir) olan kale, aynı zamanda Fransız ordusu için askeri bir karargahtır. Yerel anıtlar arasında, Bakire Meryem Katedrali (Cathédrale de l'Assomption de Sainte-Marie) ve Saint-Erasme kilisesini, görülmesi gereken yerler arasında sayabiliriz. Şehirde Napolyon'un birçok izini bulabilirsiniz. Musee National de la Maison Bonaparte (Napolyan Bonapart Müzesi) ve onun büyük bir heykelinin olduğu Jardins du Casone parkı bunlardan bazılarıdır. Sanatseverler, Titian, Raphael ya da Botticelli'nin başyapıtlarına sahip olan Fesch Müzesi'nde geçirdikleri zaman boyunca pişman olmayacaklardır. Aynı zamanda İtalyan ilkel resimlerinin zengin bir koleksiyonuna sahip olan bu müzenin, mutlaka ziyaret edilmesi gerekir.

Korsika güzel plajları ve güneşli havaları ile ünlüdür. Tatiliniz boyunca sadece gezmekle kalmayıp aynı zamanda Ajaccio bölgesinde doyasıya dinlenebilirsiniz. Bölgedeki en ilginç plajlar, tarihi kalenin yanından başlayan ve şehrin batısına doğru giden St-François ve Trottel’dir. En popüler olanı, Plage de Ricanto (Tahiti denir)’dur. Şehrin doğusunda ve birkaç kilometre arkasında yer almaktadır. Heyecanla ziyaret edeceğiniz bu plaj, Porticcio’da yer amaktadır. Ajaccio'dan bu plaja, otobüs ya da kişisel aracınız ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Korsika'da hangi yemeklerin tadına bakmanız gerektiğini biliyor musunuz? Yerel mutfak, ağırlıklı olarak keçi ve kuzu etine dayanmaktadır. Piverunata, keçi etiden yapılan bir tür güveçtir. Yemekle beraber kestane unundan yapılan bir tür püre servis edilmektedir. Keçi veya küçükbaş hayvanların sütünden yapılan peynir türleri (brocciu bunlardan bir tanesidir) de, oldukça lezzetlidir ve sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca, deniz ürünleri ve balıklardan yapılan yemeklerin de tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Sipu aziminu isimli deniz ürünleri yemeği, denemeye değerdir. Nerede lezzetli yemekler bulabilirim ? A Nepita, L'Altru Versu (deniz manzaralı) veya Le Trou Dans le Mur gibi taze balıklar sunan ve canlı müziğin olduğu yerleri aramanızı öneririz.

Havaalanları Ajaccio'da

Ajaccio'ya uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: Ajaccio

Otel mi arıyorsunuz? Ajaccio'daki en iyi otelleri kontrol edin

Ajaccio'da otel bul