Menüsü

Bogota'ya uçak bileti ara

Filtreleri göster

Bogota

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC -5
  Para birimi: Kolombiya pezosu (COP)

 • Müzeler

  Bogota’da yer alan 77 farklı müzede çağdaş sanat, tarihi, arkeolojik ve dini eserler gibi koleksiyonlar  teknoloji sayesinde interaktif bir şekilde sergilenmektedir. The Gold Museum(Altın Müzesi) bu müzeler arasında en çok ilgi görendir. Müze içerisinde, tarihi 13 farklı İspanyol toplumuna ait 34.000 parça altın, 20.000 kemik obje, litik, seramik ve tekstil eserler yer almaktadır. 

 • İklim

  Bogota şehri, yaklaşık olarak 14ºC’lık bir ortalama sıcaklıkla soğuk bir belde olarak kabul edilmektedir. Tropikal bir iklime sahip olmasına rağmen bir çok gün soğuk ve yağışlıdır. Bunun yanı sıra güneşli günlerde sıcaklık 23ºC ve üzerine çıkabilir.

 • Müzik

  UNESCO, Bogota şehrini Yaratıcı Şehirler Ağında yer alan alan 35 şehirden biri olarak müzik kategorisinde bu ağa dahil etmiştir. Şehir birçok farklı müzik dalında (rock, hip hop, classical musik, jazz ve yerel ritimler) önemli eserler meydana getirmiştir.  Ayrıca birçok farklı kültürel aktivitelerin yer aldığı müzeler, kütüphaneler, sinema, tiyatro ve dans etkinlikleri açısında oldukca zengindir.

Bogota Gezi Rehberi

Bogota, sizi etkileyecek ve baştan çıkaracak bir çok aktivite sunmaktadır. Modern caddeleri ve binaları, sayısız galerileri, 17. ve 18. Yüzyıldan kalma kiliseleri, eski mimari yapıları görülmeye değerdir. Bogota şehri, 2630 metre deniz seviyesinden yükseklikte bulunan dünyanın rakım seviyesi  en yüksek başkentlerinden biridir. Kolombiya’nın en kalabalık şehri olan Bogota’da yaklaşık olarak 8 milyon kişi yaşamaktadır. Şehirin bu kadar kalabalık olmasından dolayı bazen ulaşım sıkıntıları meydana gelmektedir. Ancak, yerel ulaşım için otobüs, taksi, araba, bisiklet vb. ulaşım araçlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her 2 yılda bir Latin Amerika’nın en önemli ve dünyanın en iyi tiyatro festivallerinden biri Bogoto’da düzenlenmektedir. 2016 yılında gerçekleştirilen gösteriye 3600 artist, 855 farklı gösteriyi 63 farklı açık alan ve 40 farklı tiyatro salonunda izleyicisine sunmuştur. Yaklaşık olarak 2 milyon kişi festivale katılmıştır. Bogota, 45 farklı salonda izleyebileceğiniz tiyatro, müzik ve dans gösteriyle bir kültür şehridir. Bu salonlardan bazıları; Teatro Mayor, Jorge Eliécer Gaitán Theater ve National Theater’dır.

Havaalanları Bogota'da

Bogota'ya uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Bogota'daki en iyi otelleri kontrol edin

Bogota'da otel bul