Menüsü

Bremen'e uçak bileti ara

Filtreleri göster

Bremen

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Almanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Grimm’in Masalından Müzisyenler

  Grimm Kardeşler (Jacob Grimm-Wilhelm Grimm)'in yazdığı masallardan biridir. Fabl uslübunda yazılmıştır. Bremen'deki en popüler anıtlardan biri, Grimm’in masallarından gelen dört müzisyeni betimlemektedir.

 • En Eski Belediye Binası

  Bremen'deki belediye binası, tüm Avrupa'da bu binanın en eski bina tipidir. Kesinlikle içeri girip bir tur atmalasınız. Bodrum karında bulunan restoran Bremer Ratskeller'de de, yerel ürünleri tadabilirsiniz.

 • Freimarkt

  Bremen'de, Ekim ayının iki haftası boyunca, Almanya'daki üçüncü büyük bira festivali gerçekleşiyor. Dört milyondan fazla ziyaretçi bu festivale katılmak için buraya gelmektedir.

Bremen Gezi Rehberi

Bremen’de Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Bremen, Almanya'nın kuzey kesiminde yer alan ve bulunduğu federal bölge ile aynı ismi taşıyan bir şehirdir. Bremen, Almanya Federal Cumhuriyeti'nde büyük, işlek bir liman ve sanayi şehridir. Kuzey Denizi'nden 77 km içeride Weser Irmağı kıyısındaki bu şehir, Bremen eyaleti'nin başkentidir. Şehrin tarihi, 8. Yüzyıla kadar uzanmaktadır. Bremen şehri, pek çok kişi tarafından orada kendi tesislerine sahip olan Werder Bremen futbol takımıyla hatırlanmaktadır. Şehrin banliyölerinde, mesela Weser Irmağı'nın sol kıyısındaki yeni şehirde şirin ve güzel evler vardır. Üç şeritli bulvarları ve çiçek tarhlarıyla bu kesim "Avrupa'nın bahçe şehri" olarak anılır. Dış ülkelere sattığı belli başlı ürünler pamuk, yün, pirinç, tütün, kömür, tahıl ve şaraptır. Bremen, Kuzey Avrupa'nın en önemli sanayi şehirlerinden biridir.

Şehir boyunca gezerken, eski binaların, yeni yapılan modern yapılar ile mükemmel bir şekilde senkronize edildiğini görebilirsiniz. Nehrin potansiyeli büyük ölçüde kullanılıyor. Muazzam yeşil ve temiz alanlar, dinlemeniz için sizi teşvik ediyor. Bremen, oldukça görkemli bir şehir olmasına rağmen, diğer büyük Batı metropolleri gibi yorucu ve koşuşturmalı bir yer değildir.

Belediye binası önünde bulunan Roland heykelini mutlaka görmelisiniz. Heykele sırtınızı dönüp ilerlersiniz, dar ve gizli bir sokağı keşfedeceksiniz. Nehir bölgesi ile merkezi birbirine bağlayan Boettcherstrasse. Bu yolun yapımına Ludwig Roselius tarafından başlanmıştır ve evi bu yola oldukça yakındır. Güzel ve ilginç eşyaların sergilendiği bu evi de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Her saat başı ufak bir gösteri burada gerçekleşmektedir. Burada bulunan bir saat kulesi üzerinde denizlerin fatihlerinin portreleri görünür ve güzel bir melodi bu gösteriye eşlik eder. Otuz farklı porselen çanın meydana çıkardığı bu sesi mutlaka dinlemelisiniz.

Bremen'i keşfederken, Ostertor bölgesini ve özellikle Ostertorsteinweg caddesini ziyaret ettiğinizden emin olun. Orada bulunan çok orijinal dükkanlardan alışveriş yapabilir ve antik şehrin havasını hissedebilirsiniz. Baharatlarla dolu bir dükkan olan Holtorfs Heimathaven'ı ziyaret etmenizi öneririz. Ostertorsteinweg 6'da bulunan bu dükkan, aynı aile üyeleri tarafından dört kuşaktır varlığını sürdürür.

Bir akşam yemeği için dışarıya çıkmak isterseniz, ana yemeklerin hafif olmayacağını göz önünde bulundurun. Alman ya da Avusturya mutfağının baskın olduğu yemekler, çok doyurucu ve lezzetlidir. Lezzetli ve keliteli yemekleri nerede bulabilirim? Şehrin en popüler mekanı, Kleiner Olymp (Hinter der Holzpforte 20 adresinde)’dur. Bunun yanı sıra, Schuettinger Gasthausbrauerei (Bahnhofsplatz 8 adresinde) ve Edel Weiss (Bahnhofsplatz 8 adresinde) tavsiye edebileceğimiz yerler arasındadır.

Havaalanları Bremen'de

Bremen'e uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Bremen'deki en iyi otelleri kontrol edin

Bremen'de otel bul