Menüsü

Bratislava'ya uçak bileti ara

Filtreleri göster

Bratislava

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Slovakça
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • UFO Şehri

  UFO Restaurant, Bratislava köprüsünün ayakları üzerinde kurulmuştur ve UFO köprüsü olarak da bilinmektedir. Bu köprüye ulaşmak için, Eski Kent'ten yürüyerek birkaç dakika yeterlidir. Tuna Nehri üzerindeki bu köprü, Eski Kent'i başka bir Bratislava'nın ilçesi olan Petržalka'ya bağlar. Brastislava’nın en güzel panoromik görüntüsü için mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 • Sınır Şehri

  Bratislava şehri konumu itibariyle, Avusturya ve Macaristan ülkelerine aynı anda sınırları olan tek başkenttir. Bratislava, en çok Avusturya’nın başkenti olan Viyana şehriyle etkileşim halindedir. Gün boyunca bir çok kişi iki şehir arasında kolayca seyahet etmektedir.

 • Bratislava Günleri

  Bratislava Günleri, Nisan ve Mayıs aylarında tatil olarak kutlanmaktadır. Bu tatil nedeniyle çok sayıda konser, geçit töreni ve açık hava performansları organize edilmektedir. Bu büyük kültürel programın bir parçası olarak müzeler, gün boyunca koleksiyonlarını ücretsiz olarak ziyaretçilerine açmaktadır.

Bratislava Gezi Rehberi

Slovakya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Son yıllarda popüler bir turizm merkezi haline geldi. Kuşkusuz, bu canlılığın nedeni Viyana olan yakınlığının bir etkisidir. Brastislava’dan, Avusturya'nın başkentinden kolayca ulaşabilirsiniz. Bu nedenle Avrupa‘nın pek çok yerinden gelen farklı kültürleri sokaklarda görmeniz mümkündür.

Tuna nehri üzerinde yer alan Bratislava şehrinde, nehir boyunca bir çok kafeterya ve yapay bir plaj da sizleri beklemektedir. Tuna Nehrinde yüzmenin kesinlikle yasak olduğunu unutmamalısınız.

Ünlü SNP Köprüsünü ziyaret etmeyi unutmamalısınız. Rönesans Barok kalesi olan Bratislavský hrad'a hayran kalabilirsiniz. Hviezdoslavovo námestie isimli tarihi kasaba, tepenin eteklerinde yer almaktadır ve tarihi yapılarla çevrilidir. Dar ve renkli sokaklarında bir çok bira salonu ve kafeteryalar yer almaktadır. Tarihi pazar meydanında, belediye binasını ve korunmuş şehir kapısı olan Michalska Kapısı'nı görebilirsiniz.

Eski şehrin eteklerinde, 18. yüzyıla kadar uzanan küçük ama büyüleyici bir Başkanlık Sarayı ve Fransız tarzı bir bahçe bulunmaktadır. Ziyaretiniz sırasında kalenin ortaçağ kalıntılarını ve şehrin tamamına bakan Slavin savaş mezarlığını görebileceğiniz banliyö Devin semtine mutlaka bir göz atın.

Havaalanları Bratislava'da

Bratislava'ya uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Bratislava'daki en iyi otelleri kontrol edin

Bratislava'da otel bul