Menüsü

Floransa'ya uçak bileti ara

Filtreleri göster

Floransa

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Faizsiz Kredi İmkanı

  Via dei Neri'de, ilk Dini Bankanın faaliyet gösterdiği bir kasaba olan Palazzo Soldani yer almaktadır. Bu banka, dini kuruluşlarca desteklenmektedir ve ihtiyacı olanlar için faizsiz kredi vermektedir.

 • Firenze Kartı

  Müzeleri ve kiliseleri ziyaret etmek istiyorsanız, bu kartı mutlaka satın almanızı (70 avrodan biraz fazla bir miktar) tavsiye ederiz. 3 gün boyunca geçerliliği olan bu kart ile istediğiniz kadar gezebilirsiniz. Müzelere bu kart olmadan ayrı ayrı girmek istiyorsanız, kendinizi ve bütçenizi oldukça masraflı bir tatile hazırlamalısınız.

 • Biraz Romantizme Ne Dersiniz?

  Floransa'da romantik bir yer bulmak çok zor olabilir. Giardino delle rose’ye giderek çiçeklerin arasında saklanmış olan ahşap oturma yerlerini keşfedebilirsiniz. Bu parkta yürüyüş yaparak, rengarenk çiçeklerin arasında güzel vakit geçirebilirsiniz.

Floransa Gezi Rehberi

Floransa'da Görülmeye Değer Yerler

Kuzey İtalya'daki Toskana bölgesinin başkentidir ve kendi ismini taşıyan ilin merkezidir. Kısa bir dönem, İtalya Krallığı'na da başkentlik yapmıştır. Çevresindeki yerleşim alanlarıyla beraber yaklaşık bir milyona yakın nüfusa sahip olan şehir, geçmişte olduğu gibi bugün de İtalya ve Avrupa'nın önemli ticaret merkezlerinden biridir. Floransa'nın tarihi kısmı oldukça küçüktür. Bu nedenle scooter kiralamaya veya taksiye ihtiyacınız duymayacaksınız. Tüm bölgeyi en hızlı şekilde yürüyerek gezebilirsiniz. Bunun dışında, Floransa gibi güzel bir şehri mutlaka yürüyerek ve hissederek gezmelisiniz. Size tavsiyemiz, turistik haritanızı evinizde bırakın ve dar sokaklardan yürüyün, güzel mimariye hayran kalın ve Floransa yerel halkının günlük hayatını gözlemleyin. Eski şehir öylesine küçük ki hızla sokakları tanımaya başlayacak ve kendinizi evinizdeymişsiniz gibi hissedeceksiniz.

Sanatsız bir Floransa olmayacağı gibi Floransa’sız bir sanat da var olamaz. Bunun nedeni ise, Botticelli, Donatello, Leonardo da Vinci ve Michelangelo gibi dünyanın en iyi sanatçıları ve artistleri Floransa’dan çıkmıştır. Kuyrukta beklemek için biraz sabırınız varsa, Galleria Uffizi'yi veya Galleria dell'Accademia'yı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Burada, Rönesans ressamlarının ve heykeltıraşlarının ellerinden çıkan dünyanın en güzel şaheserlerini görebileceksiniz Floransa, İtalyan Rönesansının doğum yeri olarak kabul edilmektedir.

Eğer şehrin içinde olan ve güzel manzaraya sahip bir yer arıyorsanız, Micheangelo'nun tepesine gitmelisiniz. Bu tepeden gün batımı izlemek nefes kesicidir.  

Arno nehrinin güney kıyısında, ana caddeden Via Maggio'ya uzanan küçük ara caddelerde, gerçek hayat devam etmektedir. Bu bölgeyi mutlaka keşfetmelisiniz. Yerel cobbler (ayakkabıcı) atölyelerinde özel üretim ayakkabılar sipariş edebilir, el yapımı kravat, eşsiz sofra takımları veya bütün bir mobilya seti satın alabilirsiniz. Gezi esnasındaki küçük hediyelik eşyalara para harcamak istemiyorsanız, Mercato Central'ı ziyaret etmelisiniz. Birçok el yapımı ürünü burada bulabilirsiniz. Tüm yapmanız gereken satın almak istediğiniz şeyleri bulana kadar aramak.

Sokak satıcılarından deri ürün satın almaktan kaçının. Floransa kemer, çanta veya diğer deri aksesuarları ile ünlüdür. Ancak, yerel ustalar tarafından yapılan tasarım harikası veya el yapımı olan gerçek ürünler prestijli mağazalarda veya atölyelerde satılmaktadır. Özellikle Ponte Vecchio Köprü’sü etrafında sahte ürünlerle sizi kandırmalarına izin vermeyin.

Havaalanları Floransa'dan

Floransa'ya uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Floransa'danki en iyi otelleri kontrol edin

Floransa'dan otel bul