Menüsü

Münster'e uçak bileti ara

Filtreleri göster

Münster

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Almanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Sanatseverler İçin

  Pablo Picasso Sanat Müzesi, Münster'in kalbinde yer almaktadır. Burası, sanatçının Almanya'daki çalışmalarını içeren bir galeridir. Koleksiyon 800'den fazla eseri sergilemektedir. Adres Picassoplatz.

 • Biraz Tarih

  Münster, en önemli tarihi olaylardan birinin yaşandığı kenttir. 1648 yılında Protestanlar ve Katolikler arasında meydana gelen Otuz Yıl Savaşına son veren Westphalia Barışı burada imzalanmıştır.

 • Kayıt Numaraları

  Münster, bina sayısı veya ulaşım araçları nedeniyle de sıra dışıdır. 90 kilise, 900 bar ve restoranın yanı sıra yarım milyondan fazla bisiklet göreceksiniz! Şehirde günde 100.000 kişi bisikletle dolaşır, bu da her bir şehir sakini başına bisiklet demektir.

Münster Gezi Rehberi

Münster'de Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Münster, Almanya'nın batısındaki federal eyalet olan Kuzey Ren-Vestfalya'nın kuzey kesiminde yer almaktadır. Karol Wielki tarafından bir manastır yerleşkesi olarak sekizinci yüzyılda kurulmuştur. Tarihte adı ilk kez Mimigernaford olarak geçen kentte, Charlemagne'ın gönderdiği misyoner Liudger (Ludger) 804'te bir piskoposluk kurdu. Kentin adı 1068'de Münster olarak değiştirilmiştir. Büyük ticaret yollarının kavşak noktasında yer alması ve İngiltere'yle yaptığı yün ticaretinin yardımıyla hızla zenginleşen kent, 13-14. yüzyıllarda Hansa Birliği'nde güçlü bir konuma sahip idi.

Münster, Vestfalya'nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir ve konumu nedeniyle, çok sayıda Hollanda'lı turist tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Bu çok yüzlü şehrin her köşesini keşfetmelisiniz. Binlerce yıllık gelenek ve yapılar, modernite ile çok güzel bir şekilde harmanlanmıştır. 2004 yılında LivCom Awards tarafından dünyanın 200.000-750.000 nüfuslu şehirleri arasından “En Yaşanılabilir Kent” olarak seçilmiştir.

Almanya'da yaşanacak en iyi yerlerin sıralamasında, Berlin'i geride bırakan Münster ikinci sırada yer almaktadır. Böyle yüksek bir pozisyona sahip olmasının en önemli nedenlerinden birisi, büyük şirketlerin genel merkezlerine ev sahipliği yapmamasından kaynaklanmaktadır. Bu tarz iş merkezlerini yerine, güzel binalar inşa edilmiştir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük hasar gören kentteki tarihsel yapıların çoğu sonradan onarıldı ya da yeniden inşa edildi. Tarihi kiliseleri ve renkli evleri mutlaka ziyaret etmeli ve her birinin kendi inanılmaz hikayesini hissetmelisiniz. Şehrin en eski kısmı özellikle büyüleyicidir. Prinzipalmarkt meydanını ve kiralık binaların üzerinde yükselen belediye binasını mutlaka görmelisiniz. Muhteşem içeceklere sahip ünlü Stadtweinhaus şarap müzesine uğramayı da unutmamalısınız. Yıllanmış bazı şarapların tadına da bakabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında şehir limanına gitmenizi tavsiye ederiz. Burası, özellikle yaz aylarında, gece hayatının en ilginç ve canlı olduğu bir yerdir. Özel olarak tasarlanmış iç mekanlara sahip eski binalarda, kültür, sanat ve gastronominin mükemmel kombinasyonunu bulabilirsiniz. Harika bir akşam yemeği yiyebilir, bir kulübe ya da modern sanat galerisine gidebilirsiniz.

Münster, Almanya'nın bisiklet başkentidir. Yerel yönetim, bisikletçiler için birçok bisiklet yolu ve tesisine sahiptir. Onarım-tamir noktaları, otoparklar ve birçok bisiklet kiralama şirketi için özel yerler vardır. Promenaden bölgesini özellikle ziyaret etmelisiniz. Eski şehrin sokakları arasında, bisikletçiler ve yayalar için özel yollar vardır. Şehrin içinde hızlı bir şekilde hareket etmek istiyorsanız, bu yolları kullanabilirsiniz.

Havaalanları Münster'de

Münster'e uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Münster'deki en iyi otelleri kontrol edin

Münster'de otel bul