Menüsü

Cenevre'ye uçak bileti ara

Filtreleri göster

Cenevre

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Almanca, Fransızca, İtalyanca, Romanşça
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: İsviçre frangı (CHF)

 • Cenevre'de Alışveriş

  Cenevre saatleri ve çikolataları ile meşhur bir kenttir. Cenevre’den hediyelik olarak saat ve çikolata alabilirsiniz.

 • Cenevre Resmi Dili

  Cenevre bölgesinin resmi dili Fransızca. Halk, Fransızca konusunda oldukça muhafazakar. Öyle ki İngilizce sorularınıza Fransızca cevap alabilirsiniz.

 • Cenevre Şehir İçi Ulaşım

  Cenevre şehri kent bir şehir olduğundan şehir içi ulaşım oldukça kolay yapılabilmektedir. Toplu taşıma araçlarıyla her yere rahat bir biçimde ulaşılabilmektedir. Kentte 6 tren hattı ve otobüs hatları bulunmaktadır.

Cenevre Gezi Rehberi

İsviçre'de yer alan Cenevre Gölü kıyısında bulunmaktadır. Zürih'den sonra ki en yüksek nüfusa sahip ikinci İsviçre şehridir. Fransızca dili kullanılan, İsviçre’nin "Suisse Romande" bölgesinin en büyük şehridir. Geneva bir küresel finansal merkezdir. Cenevre şehri, CERN yüksek enerji fiziği laboratuvarına, Birleşmiş Milletler'in Avrupa'daki merkezine ve bu kuruluşun birçok alt kuruluşuna burada bulunmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi'nin merkezi burada yer almaktadır. Dünya genelinde yaşanacak en pahalı 10 şehir arasında yer alan Cenevre, tarih ve sanatçı şehri olarak da bilinmektedir. Cenevre'ye havayolu ile ulaşmak mümkün olup, Avrupa içinde çok gelişmiş bağlantılı tren seferleri bulunmaktadır.

Cenevre'de Yapılması Gerekenler

Her yıl mart ayı başlarında düzenlenen otomobil fuarı her yıl 700 bin kişiden fazla kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Dünya araba modası bu fuara katılarak takip edebilirsiniz.

Ocak-Nisan dönemini arasında seyahet etmeniz durumunda Cenevre'de yer alan 30 dan fazla kayak merkezinden birine gidip kayak yaparak güzel vakit geçirebilirsiniz.

Cenevre Gölü boyunca yürüyüş yapabilir, bir çok alış veriş mağazasını ziyaret ederek şehrin tarihi kısmına ulaşabilirsiniz. Old Town diye adlandırılan bölgede tarihi binaları izleyerek tarih içinde ufak bir yolculuk yapabilirsiniz.

Tekne Turu: Cenevre’de güne başlamak için yapabileceğiniz en iyi aktivitelerden bir tanesi Cenevre Gölü’nde düzenlenen tekne turlarına katılmaktır. Tekne turlarına katılabilir ve Cenevre Gölü’nün içerisinde dinlenirken etrafınızda kalan yaşantıyı izleyebilirisiniz.

Cenevre'de Gezilecek Yerler

St Pierre Katedrali, 1160-1252 yılları arasından yapılmış şehrin en ünlü yapıtlarından biridir. Sade ve yalın mimarisi olan katedral ilgi odağıdır. Place du Bourg-de-Four meydanında yer alan katedrali ziyaret ederek, burada yer alan konserlere katılabilirsiniz.

Jet d’eau Fıskiyesi, Dünyanın en uzun çeşmelerinden biri olup Jet d’Eau, Cenevre’nin simgesidir. Cenevre Gölü üzerinde yer alan Jet d’Eau, saatte 200 kilometrelik bir hızla 500 litre suyu 140 metre yüksekliğe fışkırtmaktadır. 1891 yılında Rhone Nehri üzerinde bulunan hidrolik su basıncının azaltılması amacıyla inşa edilen çeşme, halkın ilgisini çekmiş ve sevilmiştir, sonradan bir çeşmeye dönüştürülmüştür.

Uluslararası Kızıl Haç Müzesi, Kızıl Haç’ın oluşumundan savaşlardaki desteklerine kadar pek çok alandaki fotoğraflarını ve belgelerini yansıtıyor. Müzede heykel, fotoğraf, sinema ve resim dallarını içeren sanatsal galeriler ve kuruluşun bugüne kadar gerçekleştirdiği yardım aktivitelerini içeren belgeseller ve tarihsel dokümanlar bulunmaktadır.

Ariana Müzesi, barok tarzında olup 45 hektarlık bir alanı kaplayan Ariana Parkı içerisinde yer almaktadır. Gustave Revillioad tarafınca 1877 yılında inşa edilen müzede, dünyanın bir çok noktasından gelen ve 2000 parçadan oluşan cam, çömlek ve seramik gibi birçok eser mevcut. Haftanın Salı hariç diğer tüm günleri ziyaret edilebilen La Paix Meydanı‘ndaki bu kültürel bina, Uluslararası Cam ve Seramik Akademisi’ni içerisinde barındırdığı için aynı zamanda “İsviçre Cam ve Seramik Müzesi” olarak da isimlendiriliyor.

​Cenevre'de Ne Yenir? Yeme İçme Tavsiyeleri

Fondüİsviçre'nin geleneksel yemek pişirme türlerinden biridir. Genelde çikolata türevleri yapılırken, Cenevre'de bu fondülerde içine peynir de eritip çeşitli soslar da katmaktadırlar.

Peynir, Cenevre şehri, Fransa sınırında yer aldığından peynir konusunda çok zengin bir çeşitliliğe sahiptir. En ünlü peynir türleri arasında emmental, apyenzell ve gruyere peynirleri geliyor.

Milchkaffe, Sütle yapılan ve kahvatıda bolca tüketilen geleneksel bir kahve türüdür.

Çikolata, İsviçrenin tüm şehirlerinde bulabileceğiniz bir çok çeşit ve tatda çikolata türü bulunmaktadır.

Havaalanları Cenevre'de

Cenevre'ye uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Cenevre'deki en iyi otelleri kontrol edin

Cenevre'de otel bul