Menüsü

Klagenfurt'a uçak bileti ara

Filtreleri göster

Klagenfurt

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Almanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Gurmeler İçin Adeta Bir Cennet

  Perşembe ve Cumartesi günleri, 06:00-13:00 saatleri arasında, Benediktinermarkt'ta kurulan pazarı ziyaret etmelisiniz. Carinthia, Slovenya veya İtalya'dan gelen taze gıda ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

 • Renkli Zamanlar

  Klagenfurt'ta yaz aylarında uluslararası bir bodypainting festivali gerçekleştirilmektedir. Açık havada konserler ve sanatsal şovlar da organize edilmektedir. Eğlenmek isteyen herkesin katılması gerekn önemli bir festivaldir.

 • Mini Dünya

  Şehrin dışında, 1:25 ölçeğinde yapılmış 200'den fazla dünya çapında bilinen yapıyı görebileceğiniz minyatür Minimundus parkı yer almaktadır. Aileniz ile birlikte ziyaret ederek güzel zaman geçirebilirsiniz.

Klagenfurt Gezi Rehberi

Klagenfurt Şehrinde Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Klagenfurt am Wörthersee, Carinthia'nın başkentidir ve kültür çeşitliliğine bir örnektir. Mimaride ve mutfakta, İtalya ve Slovenya'nın etkilerini burada bulabilirsiniz. Güney mizacına sahip bu Alp kasabasında sizi nelerin şaşırtabileceğini bilmek istermisiniz ? Avusturya’nın en şirin eski kentlerinden birisidir. Günümüzde modern butikleri, trendi barları ve rustik bira bahçelerini barındıran şehir, turistlerin yoğun ilgisine maruz kalmaktadır. Restore edilmiş olan kemerli Rönesans avluları için üç kez prestijli Europa Nostra Diploma ödülüne layık görülmüştür. Klagenfurt, Alman literatürünün merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir.Her yıl Haziran ayında, en prestijli Avusturya edebi derecesi olan Ingeborg Bachmann Ödülü burada sahiplerini bulmaktadır.

Wörthersee'nin turkuaz gölü ile güney Avusturya'da bulunan Klagenfurt, Rönesans'ın incisi olarak adlandırılır. En güzel ve bilinen meydanlarını, avlularını, Eski Kenti (Innere Stadt), lke Neuer Platz ve Alter Platz binalarını, époque'nin İtalyan mimarlarına borçludur. Anıtlar arasında, Aziz Paul ve Peter (Klagenfurter Dom), belediye binası (Rathaus Klagenfurt), Johanneskirche kilisesi, Haus zur Goldenen Gan ve kentin en eski şehir evi olan Aziz Stephan Katedrali (15. yüzyıla kadar uzanır) yer almaktadır. Aynı zamanda kentin sembolü olan taş ejderha ile Lindworm çeşmesini de mutlaka görmelisiniz.

Kültür meraklıları, Modern Sanat Müzesi'ne, Roma döneminden kalma kazı eserlerine sahip Devlet Müzesi'ni, Dionsan Müzesi'ni ve Landhausgalerie'yi mutlaka ziyaret etmelidir. Aktif bir şekilde dinlenmeyi tercih eden gezginler, Alpler'deki en sıcak göle uğramayı unutmamalıdır. Güzel ve çok iyi bir şekilde hazırlanmış plajın etrafında tembellik yaparak vakit geçirebilir, yüzebilir veya su sporları yapmak için ekipman kiralayabilirsiniz. Karawanken dağlarında çok sayıda bisiklet yolu ve turistik yer bulunmaktadır. Koşucular için çekici bir yarı maraton rotasına da ev sahipliği yapmaktadır.

Diğerlerinin yanı sıra, Alter Platz, Kramergasse ve Wiener Gasse bulvarlarında yer alan lokantalarda yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Tipik yemekler arasında, farklı türde sosisler, peynirler (örneğin, Gelundener krem ​​spezial), köfteler ve erişteler (örneğin, peynirli Kasnudeln) bulunmaktadır. Bir ziyafet çekmek için en mükemmel noktalar, Bierhaus zum Augustin, Gasthaus im Landhaushof veya Gasthaus Wispelhof'dur. Tatlılar arasında yer alan, elmalı Reindling (tarçın ve kuru üzümlü turta) ve Der Bäcker Legat en çok dikkat çekenlerdir. Adriyatik mutfağının sevgilileri, Osteria Veneta Klagenfurt ve Osteria Panta Rhei gibi birçok İtalyan restoranını kolayca bulacaktır.

Havaalanları Klagenfurt'ta

Klagenfurt'a uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Klagenfurt'taki en iyi otelleri kontrol edin

Klagenfurt'ta otel bul