Menüsü

Londrina'ya uçak bileti ara

Filtreleri göster

Londrina

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Portekizce
  Zaman dilimi: UTC-3 (yaz), UTC-2 (kış)
  Para birimi: Brezilya reali (BRL)

 • Tarım Kenti

  Londrina büyük bir şehir olmasına rağmen, tarım ve hayvancılık halen aktif bir şekilde işlemektedir. Kahve üretimi şehrin başlıca geçim kaynağıdır. Bölge ayrıca; Mısır, tahıl, pamuk, fındık, pirinç veya şeker kamışı üretimi ve ticareti ile ünlüdür.

 • Senna'da Yarış Keyfi

  Autódromo Internacional Ayrton Senna, Londrina'da yer almaktadır. Autódromo Internacional Ayrton Senna’ya giderek modern otomobil yarışlarını izleyebilirsiniz.

 • Igapo Gölü

  Göl, büyük motor sporları ve doğa tutkunları arasında oldukça popülerdir. Göl Igapo'nun bünyesinde yer alan parklarda binlerce kilometrelik yollar vardır.

Londrina Gezi Rehberi

Londrina'da Görülmeye Değer Yerler

Şehir, Brezilya'nın güneyinde yer almaktadır. Şehre gelen ilk yerleşimciler Birleşik Krallık’tan gelmiştir. Kent, resmi olarak 1930 yılında Japonya ve Alman göçmenleri tarafından kurulmuştur. Şehrin adı, kelimenin tam anlamıyla tercüme edildiği gibi "Küçük Londra" anlamına gelmektedir. Londrina hızlı bir şekilde bölgenin kültürel, politik ve ekonomik başkenti haline gelmiştir. Zamanla, Avrupa'nın diğer bölgelerinden de bir çok insan Londrina gelmiştir. Şehrin hızlı bir şekilde gelişmesindeki en büyük etkenlerden biri bu göç dalgasıdır. Şehre, Curitiba, Sao Paulo ve Campinas şehirlerinden havayolu ile ulaşmanız mümkündür.

Gracas Schoenstatt tapınağını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Daire şeklinde olan sütunlarla çevrili, yeşil kare bir zemine sahip, küçük bir tapınaktır. Tapınağın dışı sarmaşıklarla kapladır ve oldukça etkileyici bir görünüme sahiptir. Bir başka ilginç ve şaşırtıcı yer ise, Praça Tomi Nakagawa isimli Japonya'lı göçmenlere adanmış olan meydandır. Brezilya'da doğu mimarisine ait örnekleri görmek oldukça şaşırtıcıdır.

Londrina'nın gece hayatı oldukça hareketli ve eğlencelidir. Avenida Higienopolis'de yer alan Kingdom 2800 isimli gece kulübünde gece boyunca dans edebilirsiniz. Rock müziği sever misiniz? Aynı caddede bulunan Vitrola Bar'da haftada birkaç kez yerel ve yabancı müzisyenler sahne almaktadır. Avenida Maringa'daki Folks Pub Sertanejo'da yabancılarla dans, şarkı söyleme ve konuşmalarla dolu spontane partiler düzenlenmektedir. Daha sakin bir mekanı tercih ediyorsanız, Rue Espirito Santo'da Deck Bar Londrina uğramalısınız. Ahşaptan ve tuğladan yapılmış yarı açık olan barda içkinize eşlik edecek lezzetli atıştırmalıklar servis edilmektedir.

Alışveriş yapmak için Mercado Shangrila'ya gitmelisiniz. Şehrin büyük alışveriş pazarı, Shangrila semtinin Rua Visconde de Maua caddesinde yer almaktadır. Şehrin yerel halkı, günlük alışverişini bu pazardan yapmaktadır. Turistlerin ilgisini çekebilecek birçok ürünü bünyesinde barıdırmaktadır. Baharatlardan satın alarak Brezilya mutfağının tadına bakabilirsiniz. Hediye etmek için mükemmel, küçük çantalar halinde paketlenmiş Brezilya fıstığını satın alabilirsiniz.

Önemli bir bölgesel merkez konumunda olan şehirdeki belli başlı gelir kaynakları arasında ticaret, hizmetler, tarıma dayalı sanayi ve de eğitim yer almaktadır. Londrina Devlet Üniversitesi (The State University of Londrina, UEL) ve Federal Technological University of Paraná şehre ayrı bir önem katmaktadır. Kentin futbol kulüpleri arasında 1956'da kurulan Londrina Esporte Clube ve 1950'de kurulan Associação Portuguesa Londrinense yer alıyor. 45.000 seyirci kapasitesine sahip olan Café Stadyum’u her iki futbol takımı tarafından kullanılmaktadır.

Havaalanları Londrina'da

Londrina'ya uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: Londrina

Otel mi arıyorsunuz? Londrina'daki en iyi otelleri kontrol edin

Londrina'da otel bul