Menüsü

St Petersburg'a uçak bileti ara

Filtreleri göster

St Petersburg

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Rusça
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Rus rublesi (RUB)

 • Saint Petersburg

  Beyaz gecelerde, şehrin panoramasına hayran kalacağınız ve romantik zamanlar geçirebileceğiniz en güzel yerler, şehir merkezinde bulunan evlerinin çatılarıdır. Bu bölgede yaşayan arkadaşlarınız var ise, çatıya mutlaka çıkmanızı tavsiye ederiz.

 • Rus Versayları

  Görkem ve lükse düşkünseniz, tarihi fıskiyelere ve güzel bir parka sahip olan Peterhof Sarayı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 • Köprülere Dikkat Edin!

  Görkem ve lükse düşkünseniz, tarihi fıskiyelere ve güzel bir parka sahip olan Peterhof Sarayı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Saint Petersburg Gezi Rehberi

Saint Petersburg Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Türünü tek örenği olan Saint Petersburg, her yıl yüzlerce binlerce turisti kendine çekmektedir. Sadece nefes kesen anıtları ve ihtişamlı binarı ile değil, aynı zamanda beyaz geceye tanık olma umuduyla turist akınına uğramaktadır. 16 Mayıs 1703'te Rus Çarlığı'nın Avrupa'ya açılan kapısı olması amacıyla kurulan şehir, 200 yıl Rus Çarlığı'nın başkentliğini yapmıştır.  UNESCO tarafından dünyadaki en çekici sekiz kentten biri olarak kabul edilmiştir. Peki, Saint Petersburg’da görülmeye değer neler var?

Saint Petersburg, Neva Nehri'nin ağzından, Finlandiya Körfezi'ne kadar uzanan, gerçekten zengin bir su kanalı şebekesine sahiptir. Kanallar boyunca pek çok anıt ve heykel size eşlik etmektedir. Kanallar, Beyaz geceleri izlemek için de mükemmel bir ortam sunmaktadır. Mayıs-Temmuz ayları arasında gece geç saatlerde bile hava tamamen kararmaz. Şehir, bu zaman aralığında 24 saat boyunca canlıdır. Özellikle turistlerden oluşan kalabalık gruplar, gece boyunca gezmektedir. Bu astrolojik olayı gözlemlemek için en iyi yerin neresi olduğunu biliyor musunuz? Saint Petersburg vatandaşları çoğunlukla nehir boyunca uzanan köprüleri ve nehir ile beraber güzel manzaralar sunan Neva kıyılarını tercih etmektedir. Neva kıyılarına giderek bu inanılmaz doğa olayına şahitlik edebilirsiniz.

Gezinize, Nevsky Prospect caddesi boyunca yürüyüş yaparak başlayabilirsiniz. Şehri ve yerel halkın yaşam şeklini hissetmek için en iyi yöntem budur. Bir Ortodoks Kilisesi olan Tserkov Spas na Krovi, mutlaka görülmesi gereken önemli bir tarihi yapıdır. Rus Çarı III.Alexander döneminde inşaatına başlanana yapı, II.Nikolay döneminde tamamlanmıştır. Bir başka önemli nokta ise, Hermitage Müzesi'dir. Beş farklı binadan oluşan bu müze; Kış Sarayı, Küçük, Eski ,Yeni Hermitage ve Hermitage Tiyatrosu’ndan meydana gelmektedir. Bu müze, İmparatoriçe Catherine the Great tarafından kurulan en ünlü Rus ulusal müzesidir. Ayrıca, Peter I'in anıtı (Ekim Devriminin sembolü olarak kabul edilir) ve kruvazör Aurora görülmesi gereken diğer öenmli noktalardır. Peter ve Paul Fortress’ı (Kalesi) da ziyaret ederek, Rus imparatorlarının mezarlarına hayran kalabilirsiniz.

Saint Petersburg denilince, aklımıza hangi yemekler gelmelidir ? Tipik Rus çorbaları olan solianka, ucha, barszcz veya szczi listenin başında yer almaktadır. Krema ve havyar ile hazırlanan kabarık Rus gözlemesi de denemeye değer lezzetlerden biridir. Bu yemekleri sadece lokantalarda değil, aynı zamanda stolovyjach adlı fast food tezgahlarından da satın alabilirsiniz. Şehir merkezinde, suşi ve Gürcü yemekleri sunan restoranlar da yer almaktadır. Kaliteli ve lezzetli yemekleri nerede yiyebilirim ? Rusların damak zevkine güveniyorsanız, Troika, Pelmenya ve Severyanin restoranlarına gitmelisiniz.

Havaalanları St Petersburg'da

St Petersburg'a uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? St Petersburg'daki en iyi otelleri kontrol edin

St Petersburg'da otel bul