Menüsü

Maastricht'e uçak bileti ara

Filtreleri göster

Maastricht

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Felemenkçe, Frizce
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Ülkenin En Eski Şehiri

  Maastricht ve Nijmegen şehirleri arasında, hangisinin ülkenin en eski kenti olarak kabul edilmesine dair bir tartışma devam etmektedir. Araştırmalar, Maastricht şehrinin çok daha önceden kurulmuş olduğunu ve yerleşik hayatın Roma döneminden beri kesintisiz bir şekilde devam ettiğini gösterir.

 • Nehri Geçmek

  Şehir adı Meuse Nehri'nden gelmektedir (Flemenkçe: Maas). "Meuse'i geçmek" olarak tercüme edilir ve Augustus Caesar zamanında inşa edilmiş olan köprüye atıfta bulunur.

 • 29 Bredestraat Adresinde Bulunan Winkelke Jo-Pie

  Bu şaşırtıcı dükkana girerken, fantastik bir filmde rol aldığınızı hissedebilirsiniz. Ürün çeşidi, oyuncaklardan kıyafetlere, saatlerden özel kostümlere kadar her şeyi kapsar. Dükkanın sahibi, müşterilerine harika bir atmosferi garanti etmektedir.

Maastricht Gezi Rehberi

Maastricht Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Maastricht, Hollanda'nın güneyinde, Meuse Nehri üzerindeki Limburg eyaletinde yer alan bir şehirdir. Nijmegen'le birlikte Maastricht, Hollanda'nın en eski kentlerinden biridir. Genellikle burada imzalanan Avrupa Birliği Antlaşması ile ilişkilendirilir. Yine de, görülmesi gereken çok şeye ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin sahip olduğu nehir bile oldukça önemli bir noktadır. Nehir boyunca kurulmuş olan bir sürü restoran ve işyerinin yanı sıra gezinti yolları ve yeşil alanlar da bu bölgede yoğunlaşmaktadır.

Vrijthof şehrin meydanıdır. Bu meydan, restoranlar ve kafelerle çevrelenmiş büyük bir alan ve özellikle güzel havalarda tüm masalar turistler ve lokaller tarafından dolduruluyor. Bir Hollandalı gibi hissetmek istiyorsanız bu meydanda bir bira içmelisiniz.

Aziz Servatius'a ithaf edilen katedral, şehrin en önemli tarihi eserlerinden biridir. Ayrıca, taş yaya köprüsü (sadece bisikletlilere ve yayalara açıktır) olan St. Servatius’un, sadece kentin değil, tüm ülkenin en eski köprüsü olduğuna inanılmaktadır. Bu köprünün, Romalılar tarafından M.S. 50 yılında inşa edildiği uzmanlar tarafından tahmin edilmektedir.

Nehir kenarında, güzel bir ortama sahip olan Limburg eyaletinin hükümet konağını bulacaksınız. Bu binada, 1992 yılında Maastricht Antlaşması imzalanmıştır. Birçok turistin ilgisini çeken Old Town (Eski Şehir), çok güzel ve önemli tarihi binaları bünyesinde bulundurmaktadır. Vrijthof Meydanı ve tarihi pazar alanı, yabancı turistlerin en çok zaman harcadıkları, kalabalık noktalardandır. Belediye Binası ve her hafta Cuma ve Çarşamba günleri düzenlenen sokak fuarı da bu bölgede yer almaktadır.

Maastricht öğrencilerin şehridir, bu nedenle barların ve gece kulüplerinin eksikliği konusunda şikayet etmeyeceksiniz. Barlar ve gece kulüplerinin çoğu şehir merkezinde bulunmaktadır. Önerilen yerler ise, 58 Hertogsingel'deki Highlander Bar ve 5 Leliestraat'ta bulunan Allebonneur adlı kulüptür.

Nerede yemek yiyeceğinizi düşündünüz mü ? Maastricht'de çok sayıda kaliteli yiyecek servis eden restoranlar bulunmaktadır ve fiyatları Amsterdam'a göre çok daha hesaplıdır. 13 Sint Pieterstraat'ta yer alan Cafe Sjiek, şehrin en popüler mekanıdır. Boş yer bulmak neredeyse imkansız olan Cafe Sjiek’e girebilmek için bir saat beklemeye değer. Eğer beklemekten hoşlanmıyorsanız, alternatif bir yer olan Chateau Neercanne'ye ( 800 Cannerweg Caddesinde yer alır) gidebilirsiniz. Mekanın sahip olduğu dekorasyon ve servis edilen yemekler nedeniyle kendinizi başka bir dünyadaymış gibi hissedebilirsiniz.

Havaalanları Maastricht'te

Maastricht'e uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Maastricht'teki en iyi otelleri kontrol edin

Maastricht'te otel bul