Menüsü

Nice'e uçak bileti ara

Filtreleri göster

Nice

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Fransızca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Yemekler

  Ourte aux blettes, Socca  ve pissal adiere Nice'ye geldiğinizde tadına bakılması gereken yemekler. Farklı lezzetleri denemek herzaman için fayda sağlayacaktır. 

 • Şarap kültürü

  Çok sayıda üzüm bağları bulunan şehirde iki üzüm çeşidi vardır ki, bunlar sadece buraya özgüdür ve dünyanın başka yerinde bulunmamaktadır. Bunlar Braquet and Folle'dir. Nice 'da kesinlikle güzel şarap içme imkanına sahipsiniz. 

 • Katedraller

  Orthodoxe Russe Saint-Nicolas Katedrali tam anlamıyla oldukça etkileyici. 1912'de Çar Nicolas tarafından inşa edilmiştir. Burada Rusya'dan getirilmiş çok değerli dini ve tarihi nesneler mevcuttur. 

Nice Gezi Rehberi

Côte d'Azur'u keşvetmek isteyenler için Nice çok doğru bir başlangıç noktası olacaktır. Nice Fransız Rivierası'nın kalbi olarak görülmektedir. Mavi sularla çevrili şehir yıl boyunca güzel iklim şartları ile birlikte hayran kalacağınız bir yer. Çok da büyük olmayan şehir turistler için bir cazibe merkezi durumunda. Şehrin en ilgi çeken yerlerinin arasında  Promenade des Anglais gelmektedir. Ünlü yaya bölgesi olan Promenade des Anglais golf hattını da takib etmektedir. Ppalmiye ağaçları ve şık küçük bahçeleri ile tam anlamı ile mükemmel bir yer. Tarihi sokakları ve renkli evleri ile Nice yayalar için çok hoş bir zaman geçirmelerine olanak sağlamaktadır. Şehirde bulunan barlar ve restoranlar ise mola vermek adına çok güzel mekanlar. Nice şehrinin bir diğer gözde yeri ise Castle Hill. Buradan şehri izlemek çok farklı. Turistler tarafından az bilinen  Liberation du Port da aslında gidilmesi gereken bir yer. Küçük kahvelerin yanı sıra yerel restoranların yer aldığı Liberation du Port  uygun fiyata güzel bir öğlen yemeği yiyebileceğiniz bir yer.

Havaalanları Nice'te

Nice'e uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Nice'teki en iyi otelleri kontrol edin

Nice'te otel bul