Menüsü

Neiva'ya uçak bileti ara

Filtreleri göster

Neiva

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC -5
  Para birimi: Kolombiya pezosu (COP)

 • Huila Afrika Salvaje

  Şehirden birkaç kilometre uzaklıkta, doğayla birçok yönden istifade edebileceğiniz bir olan park Huila Afrika bulunmaktadır. Oraya giderek, istiridye ve kaplumbağaları görebilir ve bir ata binebilirsiniz.

 • Termal Sular

  Neiva'dan yaklaşık olarak 20 kilometre uzaklıktaki Rivera'yı bulacaksınız. Termal sularıyla bilinen şehrin bu kısmı, turistlerin yoğun ilgisine maruz kalmaktadır. Yeşilliklerin ve dağların manzarası sayesinde, hayatın acelesinden uzaklaşarak kısa bir mola verebilirsiniz!

 • Desierto de la Tatacoa

  Kentin yaklaşık olarak 40 kilometre uzağında, Kolombiya'nın en büyük ikinci kurak bölgesi yer almaktadır. Bütün Güney Amerika'nın en ilginç doğal noktalarından biri olan çöl Tatacoa’yu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Neiva Gezi Rehberi

Neiva Şehrinde Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Neiva, Kolombiya'nın güney batısında, Magdalena nehrinin Huila bölümünde yer almaktadır. Burasının gerçekten sıcak bir şehir (sadece metaforik şekilde değil) olduğunu unutmamalısınız. Neiva, ilk kez 1539 yılında Juan de Cabrera tarafından şimdiki Campoalegre belediyesine ait bir bölgede kurulmuştur. 1550 yılında, Juan de Alonso y Arias şehri, Villavieja belediyesinin bulunduğu yere taşındı. 1560 yılında yerli kabileler tarafından tahrip edilmiştir. Şehir, bugünkü gerçek konumuna, 1612 yılında Diego de Ospina y Medinilla tarafından üçüncü ve son kez  taşınarak kurulmuştur. Ortalama sıcaklık yaklaşık olarak 27 Santigrat derecedir. Şehre ulaşmak için Benito Salas Havalimanını kullanabilirsiniz.

Neiva, halen gelişmekte olan bir şehir olup Kolombiya kültürüne ev sahipliği yapmaktadır. Küçük bir şehir olmasına rağmen, ihtiyacınız olan her şeyi burada bulabilir ve tipik Latino kültürünü hissetmeniz için yeterince büyüktür. Bu kültürü hissetmek için nereye gitmeliyim ? Yerliler, kent merkezinde bulacağınız Santander parkında öğleden sonraları vakit geçirmektedir. Yerli halk ile iletişime geçmek istiyorsanız, bu parkı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Neiva'nın diğer yüzünü keşfetmek istiyor musunuz? Çoğunlukla eğlenceli olup bir çok partiye ev sahipliği yapmaktadır. Güzel ve güneşli havalarda, haftanın hangi günü olursa olsun dans etmenin ve şarkı söylemenin asla bitmeyeceğini göreceksiniz.

Şansınız varsa, Haziran ve Temmuz aylarında Neiva'ya gitmelisiniz. O zamanlar, Aziz Petrus ve Aziz Paul havarilerinin anılması için kutlamalar gerçekleşmektedir. Aynı zamanda, bölgede bu türün en büyük etkinliği olan ve ülkenin güneyindeki en önemli etkinliklerden biri olan Festival Folclórico y Reinado Nacional del Bambuco da gerçekleşmektedir. Yerlilerin gerçekleştirdiği geçit töreni organize edilmektedir. Kolombiya müziği olan Bambuco ritimleri eşliğinde dans gösteri de organize edilmektedir. Özellikle hoş görünümlü kadınlar, geleneksel elbiseleri olan huilensesu (pullu, nakış ve çiçeklerle süslenmiş kıyafetler) giyerek festivale katılmaktadır.

Festivale katıldıktan ve yoğun duygulardan sonra, kesinlikle acıkacaksınız! Tavsiye edilen yerlerden biri,  Carrera 12 14-54 adresinde olan bistro 14/54'tür. Orada, taze deniz ürünlerinin yanı sıra lezzetli biftekler de bulabilirsiniz. Bu tarz yemekler, Kolombiya bu bölümünde çok popülerdir. Hevesle ziyaret edilen bir diğer restoran ise, El Solar (Calle 17 con Carrera 7 adresinde)’dır. Burada kesinlikle kendiniz için bir şeyler bulacaksınız. Dünyadaki pek çok mutfaktan lezzetli yemekleri burada bulabilirsiniz.

Havaalanları Neiva'da

Neiva'ya uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: Neiva

Otel mi arıyorsunuz? Neiva'daki en iyi otelleri kontrol edin

Neiva'da otel bul