Menüsü

Ostend'e uçak bileti ara

Filtreleri göster

Ostend

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Felemenkçe, Fransızca, Almanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Şehrin Etrafında Hareket Etmek

  Oostende dolaşırken, özellikle plajlar boyunca, toplu taşıma araçlarını seçmek en iyisidir. En iyi seçenek ise, nispeten ucuz olan ve sık sık sefer düzenleyen ve çok rahat olan tramvaylardır.

 • Belçika Çikolatası

  Oostende kalırken, kesinlikle Belçika'ya özgü bir çikolata satın almak için gelen fırsatları kaçırmamalısınız. Lezzetli pralinlere sahip dükkanlar, örneğin Kapellestraat veya Christinastraat caddelerinde yer almaktadır.

 • Olağanüstü Bir Kilise

  Ostend'den bahsetmişken, neo-gotik Aziz Peter ve Paul kilisesinden de bahsedilmelidir. Tarihi 20. Yüzyılın başlarına kadar uzanan kilise, ziyaretçileri üzerinde olağanüstü ve muazzam bir etki yaratmaktadır.

Ostende Gezi Rehberi

Ostend Şehrinde Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Ostend, Kuzey Batı Belçika'nın kuzey sahilinde yer alan bir şehirdir. Geçmişi 13. yüzyıla kadar uzanan bir balıkçı kasabası, zaman içinde şehir statüsüne ulaşmıştır. 19. Yüzyılda ise, o zaman hüküm süren bir kralın yazlık konutu olarak kullanılmaya başlandı ve bu dönemde en parlak yılını yaşamıştır. Oostende Belçika'nın İngiltere'ye en yakın bağlantı noktası olup İngiltere'ye doğrudan hızlı feribot mevcuttur. Liman şehri olduğundan sahil denizin yükselmesine karşı yükseltilmiştir. Manş Denizi kıyısında bulunan bir sahil şehri olup Belçika'nın yüzölçümü (37.72 km²) ve nüfusu bakımından bu sahilde yer alan en büyük belediyesidir.

Belçika'yı gezerken en az bir gün geçirmek için harika bir yerdir. Brugge'den trenle, sadece 15 dakika uzaklıktadır ve eğer tarihin hayranıysanız, Dunkirk'ten çok uzak olmayan bu yerle kesinlikle ilgileneceksiniz. Bir saatten daha kısa sürede oraya ulaşabilmeniz mümkündür. Bir zamanlar Avrupalı aristokratların uğrak yeri olan şehir, sahilleri ve kıyı kasabasıyla geçmiş yılların zarafetinin solgun bir anısını yansıtmaktadır. Restore edilen Mercator Deniz Gemisi‘ni görebilir ve günlük taze deniz ürünlerinin satıldığı mekanlarda akşam yemeğinin tadını çıkartabilirsiniz.

Şehir, geniş ve kumlu plajları ile bilinmektedir. Plaj boyunca yer alan güzel bulvarlar da yürüyüş yapabilirsiniz. Yürüyüşünüz boyunca, restoranları, barları ve otelleri keşfedebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında, Ostend birçok turisti kendine çekmektedir. Hatta kraliyet ailesinin üyeleri bile halen burayı ziyaret etmektedir. Popülerlik nedeniyle Belçika tatil beldelerinin kraliçesi olarak adlandırılıyor. Diğer sahil kasabalarına göre, mimarisiyle de dikkat çekmektedir. Plajın boyunca uzanan şirin müstakil evler ve bakımlı apartman blokları yer almaktadır.

Oostende kalırken nelerin yapılması gerektiğini bilmek ister misiniz ? Deniz kenarındaki barlardan birine girin ve  güzel Kuzey Denizi eşliğinde mükemmel Belçika birasının tadını çıkarın. Ayrıca, lezzetli ve taze deniz ürünleri tabağını sipariş ederek, hoş bir öğleden sonrası geçirebilirsiniz.

Tam olarak hangi noktalarda lezzetli yemekler bulabilirim ? Şehir, özel soslu tavuk kızartması ile ünlüdür. Akdeniz mutfağının yemeklerini yiyebileceğiniz ve muhteşem deniz ürünlerinin servis edildiği Kazandstraat 12 adresinde bulunan Bajatzu, çok popüler bir mekandır. Oostende, Fas yemeklerinde uzmanlaşmış bir restoran da bulabilirsiniz. Van Iseghemlaan 56'daki St. Tropez’i tavsiye ederiz. Tipik Belçika yemekleri için Visserskaai 35'te yer alan Lusitania'ya veya Van Iseghemlaan 85'de bulunan Eclips at Sea'a gitmelisiniz.

Havaalanları Ostend'de

Ostend'e uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: Ostend

Otel mi arıyorsunuz? Ostend'deki en iyi otelleri kontrol edin

Ostend'de otel bul