Menüsü

Paris'e uçak bileti ara

Filtreleri göster

Paris

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Fransızca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Işıkkent Paris

  Paris ayrıca ışıkkent olarak da bilinmektedir. İlk başlarda böyle bir ünvana sahip olmasına vesile olacak unsurlar olmamakla birlikte şehir eğitim , sanat ve felsefe merkezi olması sonrası Aydınlatma dönemine girmiş ve bu konuma gelmiştir. 

 • Louvre Müzesi

  Paris'in en büyük ulusal müzesi olan the Louvre 17,50 euro karşılığında ziyaret edilebilmekte. Yalnız her ayın pazar günü ve her Cuma 18: 00-21: 45 saatleri arasında 26 yaş altındaki herkes müzeyi ücretsiz olarak ziyaret edebilmekte. 

 • Bunu biliyor muydunuz?

  Striptiz ilk kez 1894'te Paris'te popüler olmaya başladı. Her şey kazara başladı: bir kadın elbiselerindeki pireyi bulduğunu keşfetmek için sahneye çıktı ve yakalamaya çalışırken bütün elbiselerini çıkarır ve striptiz ortaya çıkar.

Paris Gezi Rehberi

Tarihle dolu şehir Paris hiçbir zaman sıkılmayacağınız bir yer. Öyle ki haftada en az bir defa the Eiffel Kulesi, the Louvre, the Versailles Palace, the Sacre-Coeur Basilique veya  the Notre Dame Cathedral'a gitmeyi arzu edeceksiniz. Paris'de saydığımız yerlerin dışında keşfedilecek çok daha fazla yerler mevcut. Bunların birkaçını sıralayacak olursak:

 1. Buttes-Chaumont Parkı
  Rue Botzaris, no 1'de yer alan bu park Paris'in  en romantik parkıdır. Burada bulunan fakrlı kuş türlerine, şelalelere, köprülere, mağaralara ve oyun alanlarına hayran kalacaksınız. Sybille Tapınağından şehri izlemek de oldukça keyifli.
 2. La Promenade Plantée
  Güzel bir yürüyüş yapmak veya sadece dinlenmek için bir çok güzel bir yer . 1993'te eski tren parçaları üzerinde inşa edilmiştir. Üzerindeki yeşillik ile ünlüdür.
 3. Arènes de Lutèce
  Burası bir Roma mirası arenadır.Bu arenanın en uzun Roma amfitiyatrosu olduğuna inanılmaktadır. Burada artık Gladyatör dövüşleri  yapılmadığı için onun yerine Petank oyunlarını görmeniz mümkün.

Havaalanları Paris'te

Paris'e uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Paris'teki en iyi otelleri kontrol edin

Paris'te otel bul