Menüsü

Santarem'e uçak bileti ara

Filtreleri göster

Santarem

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Portekizce
  Zaman dilimi: UTC -3
  Para birimi: Brezilya reali (BRL)

 • Pirana Avlamak

  Elinizi balıkçı piranalarında denemek ister misiniz? Lago do Maica'ya bir kaç kişi için bir tekne ile bir geziye çıkmanızı tavsiye ederiz. Bütün yolculuk yaklaşık olarak 6 saat sürmektedir.

 • Şehre Nasıl Gidilir?

  En kolay ulaşımı, uçakla gerçekleştirebilirsiniz. Karayolları kötü durumda olduğu için otobüs veya arabayı tavsiye etmemekteyiz. Popüler ulaşım araçları, nehir feribotları ve tekneleridir.

 • Ford Fabrikası

  Santarem'e yaklaşık olarak 40 kilometre mesafede, 1940 yılında kurulmuş olan Ford fabrikasının işçilerinin yaşadığı bir köy vardır. Orada onlara ait fotoğraflar ve nesneleri görebilirsiniz.

Santarem Gezi Rehberi

Santarem Şehrinde Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Portekizliler, 1661 yılının ortasında buraya gelmiş, şehri onurlandırmak için buraya New Santarem ismini vermişlerdir. O zamanlar bu bölgede, Kızılderili kabilesi olan Tapajo insanları yaşamakta idi ve bu insanlar, tarımla uğraşmaktaydılar. Kabilenin ismi, yakınlarda bulunan bir ırmaktan gelmektedir. Irmak, tarımla uğraşan bu toplum için çok önemlidir ve tarlaların sulanması için su imkanı sağlamıştır. İlginç olan durum ise Portekizliler bu araziyi zorla ele geçirmemiş, yerel halk ile ticaret sözleşmeleri imzalamışlardır.

Günümüzünde bu nehir, temizliği ve berraklığı ile yoğun ilgi görmektedir. Sıcak günlerde güneşlenmek için çok popüler bir yerdir. Şehrin ortalama sıcaklığı, 25°C - 28 °C arasında değişmektedir. İnce kumlu plajlar neredeyse 100 kilometre uzunluğundadır. Tüm Brezilya sahilindeki en güzel plaj olarak kabul edilen Altar do Chão bir köyde yer almaktadır. Santarem şehrinden batı yönünde, yaklaşık olarak 40 kilometre seyahat ederek, oraya ulaşabilirsiniz. Oraya doğru bir yolculuğa çıkmayı planlıyorsanız, Eylül ayını seçmenizi tavisye ederiz. O zamanlar bu köyde, Güney Amerika'nın en ilginç müziğini, dansını ve kültürünü öğreneceğiniz fantastik bir folklor festivali organize edilmektedir. Bu festivale mutlaka katılmalısınız.

Şehrin tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, 19. yüzyıl konutunda bulunan ve bir müze olan Centro Cultural João Fona'ya gitmelisiniz. Santarem'in en yeni halk sanatının yanı sıra 5000 yıl civarında tahmin edilen seramikleri de göreceksiniz. Aynı zamanda, yerlilerin günlük yaşamını gösteren resimleri ve sömürgeleştirme zamanlarına ait eserleri de keşfedebilirsiniz.

Santarem'de korunan en eski bina, 18. yüzyıldan günümüze ulaşan ve bir kilise olan Igreja Matriz da Nossa Senhora da Conceição'dır. Bu bölgeden yürüyüşe başlayarak, şehri keşfedebilirsiniz. Caddeler boyunca yürürken, hayatın ne kadar canlı olduğunu göreceksiniz. Nehir boyunca büyük ve daha küçük tekneler ile her zaman yolcular getirilmektedir. Tekneler, aynı zamanda pek çok farklı ürünleri de şehre taşımaktadır. Taze balıklar, yerel atıştırmalıklar ve küçük karidesler alabileceğiniz Mercado Municipal pazarına uğramayı unutmamalısınız.

Nerede lezzetli yemekler bulabilebileceğinizi biliyor musunuz? Bir nehir üzerinde inşa edilen bu şehirde, en iyi balık ve deniz ürünleri yemeklerini tadabilirsiniz. Pratik olarak, düzgün bir şekilde hazırlanmayan deniz ürünlerini servis eden bir lokanta yoktur. Eğer Praça do Pescador semtini ziyaret ederseniz, lezzetli yerel mutfağı iyi fiyata deneyebileceğiniz O Mascote'ye adımınızı atmalısınız. Özellikle de, o gün nehirden taze yakalanmış ürünlerden hazırlanmış bir yahni türü olan caldeirada de peixe'nin tadına mutlaka bakmalısınız. Sokak yemeklerinin tadına bakamanızı da tavsiye ederiz.

Havaalanları Santarem'de

Santarem'e uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: Santarem

Otel mi arıyorsunuz? Santarem'deki en iyi otelleri kontrol edin

Santarem'de otel bul