Menüsü

Stuttgart'a uçak bileti ara

Filtreleri göster

Stuttgart

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Almanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Yemek

  Stuttgart'a geldiğinizde ne yiyeceğinizi düşünüyorsanız size Spätzle'yi önerebiliriz. Bir tür makarna yemeği olan  Spätzle denemeye değer. Sığır eti ve patatesten yapılan Gaisburger Marsch yemeği de şehrin lezzetli yemeklerinden biridir. Buraya özgü yemeklerden bir diğeri ise Maultaschen'dir. Bu hamur işi yemeği de deneyerek farklı bir lezzeti öğrenmiş olacaksınız. 

 • Şarap kültürü

  Bölge, şarap üretimi ile ünlüdür. Stuttgart'ın kendisi 17,5 hektar bağ ve çeşitli şarap imalathaneleri ile çevrildir. Mayıs ayından ekim ayına kadar Stuttgart-Marketing GmbH'nin Bağcılık Turu gezisinde yer alabilirsiniz.

 • Mercedes-Benz Müzesi

  Mercedes-Benz Müzesi 2006 yılında açılmış olup Mercedes markalı 160 klasik otomobil sergilendiği bir müzedir. Özellikle Mercedes hayranları için burada geçmişten günümüze birçok modeli görme imkanı sunulmaktadır.

Stuttgart Gezi Rehberi

Stuttgart Baden-Württemberg eyaletinin başkenti ve Almanya'nın altıncı büyük şehridir. Stuttgart Almanya'nın ticarette en aktif şehri olarak göze çarpmaktadır. Şehrin nüfusu 600 bin civarındadır.

Stuttgart'ta görülmesi gereken yerler

Mercedes-Benz Müzesi 2006 yılında açılmış olup Mercedes markalı 160 klasik otomobil sergilendiği bir müzedir. Özellikle Mercedes hayranları için burada geçmişten günümüze birçok modeli görme imkanı sunulmaktadır.

Porsche Müzesi Stuttgart'ta çok sayıda ziyaret çeken yerlerden biridir. Özellikle spor arabası tutkunları için mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. 5.600 m²’lik bir alana yayılan sergide 80 araçık bir koleksiyon yer almaktadır.

Konigstrasse özellikle alışveriş severlerin tam da bulunmaları gereken bir cadde. 1.2 kilometre uzunluğa sahip bu cadde oldukça hareketli. Burada kafeler, restoranlar, park alanları ve çok sayıda mağaza bulunuyor.

Schlossplatz meydanı kutlamalar ve konserler gibi çok sayıda sosyal etkinliğe ev sahipliği yapmasından dolayı oldukça populer ve çok ziyaret edilen noktalardan biridir.

Wilhelma Hayvanat ve Botanik Bahçesi şehrin kuzeyindeki bir şato içerisinde yer alan bir doğal güzelliktir. Ailecek buraya gelip huzurlu ve keyifli bir zaman geçirebileceğiniz gibi doğanın muhteşem güzelliğini dondurmak adına fotoğraf çekebilirsiniz.

Killesbergpark önceleri kısmı taş ocağı olarak kullanılmış, daha sonra bu alan 1939 yılında bahçecilik gösterisi için fuar alanına dönüştürülmüştür. Bu parkta her yıl Lichterfest etkinliği düzenlenmektedir.

Mercedes-Benz Arena Stuttgart'a gelip de ziyaret edilmeden geçilmemesi gereken bir diğer yer. Şehir sadece araba severler için değil futbol severleri için de ilgi çekicidir.

Havaalanları Stuttgart'ta

Stuttgart'a uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Stuttgart'taki en iyi otelleri kontrol edin

Stuttgart'ta otel bul